پارک ملی فیوردلند: پیاده روی ها و کارهایی که باید انجام دهیدشکار در منطقه ی فیوردلند, پارک ملی فیوردلند نیوزلند, بزرگ ترین پارک ملی در نیوزیلند

فیوردلند، پارک ملی کشور نیوزلند است

 

فیوردلند، بزرگ ترین پارک ملی در نیوزیلند

فیوردلند، یکی از زیباترین مکان های تفریحی و گردشگری در جهان است که در کشور نیوزلند قرار دارد. فیوردلند، در واقع به عنوان پارک ملی کشور نیوزلند شناخته می شود و سالانه گردشگران بسیار زیادی را جذب خودش می کند. اگر قصد سفر به این پارک ملی را دارید و یا می خواهید اطلاعات بیشتری درباره فیوردلند به دست بیاورید، در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید.

محل قرارگیری فیوردلند

 

آبدره های فیوردلند, جاذبه های دیدنی فیوردلند, فیوردلند

آبدره ها، یکی از مناطق دیدنی مهم در فیوردلند هستند

 

فیوردلند، در کشور نیوزلند قرار دارد. در واقع فیوردلند، پارک ملی کشور نیوزلند است. این پارک، محیط سبز و بسیار زیبایی دارد و چشم انداز هایی را به نمایش گذاشته است که در کمتر جایی از جهان می توان مانند آنها را مشاهده کرد. مساحت پارک ملی فیوردلند، حدود یک میلیون هکتار است و به این ترتیب، به عنوان یکی از بزرگترین پارک های ملی جهان شناخته می شود.

 

پارک ملی فیوردلند، در جزیره جنوبی نیوزلند قرار دارد و بزرگترین پارک ملی کشور نیوزلند محسوب می شود. این پارک بسیار زیبا و بزرگ، در جنوب غربی جزیره جنوبی نیوزلند قرار گرفته است به اندازه ای بزرگ و زیبا است که هر بازدید کننده ای را به هیجان می آورد و او را شگفت زده می کند. 

 

پارک ملی فیوردلند

 

زمان برای سفر به فیوردلند, مکان های دیدنی در فیوردلند, قوانین مربوط به پارک ملی فیوردلند

فیوردلند به دلیل وجود گونه های گیاهی و جانوری متنوع یک منطقه ی حفاظت شده است

 

پارک ملی فیوردلند، با اینکه سالیانه گردشگران به نسبت زیادی را به خودش جذب می کند، اما با اینحال، مورد بی توجهی قرار گرفته است و می تواند پتانسیل بیشتری برای جذب گردشگر داشته باشد. 

 

پارک ملی فیوردلند، توسط سازمان حفاظت از محیط زیست کشور نیوزلند، مدیریت و نگهداری می شود. علت این موضوع، وجود گونه های گیاهی و جانوری با تنوع بسیار بالا است که برخی از آنها ممکن است به دلیل استفاده های تجاری و یا ساختمان سازی، در خطر انقراض قرار بگیرند. در نتیجه، پارک ملی فیوردلند در اختیار سازمان حفاظت از محیط زیست کشور نیوزلند قرار داده شده است و یک منطقه حفاظت شده است. 

 

مکان های دیدنی در فیوردلند

 

آبدره های فیوردلند, جاذبه های دیدنی فیوردلند, فیوردلند

معروف ترین آبدره ی فیوردلند، آبدره داوبتفول ساوند است

 

مکان های دیدنی که در پارک ملی فیوردلند قرار دارند، بسیار فراوان هستند و کمتر کسی را مشاهده می کنید که نخواهد به این پارک ملی سفر کند. 

 

یکی از مهم ترین بخش هایی که در پارک ملی فیوردلند قرار دارند، آبدره ها هستند. آبدره ها، باریکه هایی از آب دریا هستند که در خشکی پیش می روند. تفاوت آبدره ها با رودخانه ها، این است که آب رود خانه ها، از کوه ها جریان می یابد و به دریاها می ریزد، اما آبدره ها، آب هایی هستند که از دریا به سمت خشکی می روند و رگه هایی را ایجاد می کنند. 

 

یکی از معروف ترین آبدره هایی که در پارک ملی فیوردلند قرار دارد، آبدره داوبتفول ساوند است. این آبدره، از طرف مردم، لقب بهشت طبیعی را گرفته است. این آبدره، محلی برای زندگی پنگوئن های فیوردلندی و دلفین ها است. دلیل وجود تنوع زیستی بالا در این آبدره، بزرگی آن است. آبدره داوبتفول ساوند، عمیق ترین آبدره ای است که می توانید آن را در پارک ملی فیوردلند پیدا کنید. ارتفاع آبدره داوبتفول ساوند، حدود 450 متر اندازه گیری شده است. 

 

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی پارک ملی فیوردلند، میلفورد ساوند است. میلفورد ساوند، یک مسیر پیاده روی است که از کنار آبدره های مختلفی عبور می کند و منظره بسیار زیبایی را به گردشگران ارائه می دهد. 

 

پارک ملی فیوردلند، برای عکاسان حرفه ای مانند یک بهشت است، زیرا مناظر طبیعی موجود در این پارک ملی، به اندازه ای زیبا و منحصر به فرد هستند که در کمتر نقاط جهان، می توان مانند آنها را مشاهده کرد. عکاسان حرفه ای بسیار زیادی به پارک ملی فیوردلند سفر کرده اند و عکس های بسیار زیبایی گرفتند. 

 

قوانین مربوط به پارک ملی فیوردلند

 

فیوردلند, پارک ملی فیوردلند, زمان برای سفر به فیوردلند

شکار در منطقه ی فیوردلند مطلقا ممنوع است

 

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، پارک ملی فیوردلند، به عنوان یک پارک ملی حفاظت شده، تحت نگهداری و مدیریت سازمان حفاظت از محیط زیست کشور نیوزلند است. در نتیجه، هر گونه فعالیتی که به بافت محیط زیستی این منطقه آسیب وارد کند، ممنوع است و اگر برخی از افراد، قوانین را زیر پا بگذارند، باید در قبال کاری که انجام داده اند، مسئول باشند. 

 

قوانین سختگیرانه ای از طرف سازمان حفاظت از محیط زیست کشور نیوزلند، برای ساخت و ساز در منطقه فیوردلند وجود دارد. ایجاد هر گونه ساختمان مسکونی، تجاری و... بدون مجوز در این منطقه ممنوع است. شکار کردن در این منطقه به طور کامل ممنوع است و اگر شکارچی در این منطقه مشاهده شود، به بدترین شکل ممکن با او برخورد می شود.

 

متخلفان و افرادی که قانون های مربوط به پارک ملی فیوردلند را زیر پا می گذارند، محاکمه خواهند شد و ممکن است که جریمه شوند و یا به زندان بروند.

با اینکه قوانین موجود در پارک ملی فیوردلند، بسیار سخت گیرانه است، اما قوانین دست و پا گیری برای گردشگران وجود ندارد و گردشگران، می توانند با خیال راحت به گشت و گذار بپردازند و از مناظر موجود در پارک ملی فیوردلند، لذت ببرند. البته قوانینی برای گردشگران نیز وجود دارد که در صورت زیر پا گذاشتن آنها، افراد متخلف باید جریمه بپردازند. برای مثال، آسیب رساندن به محیط زیست پارک ملی فیوردلند، جریمه سنگینی دارد و به این ترتیب، گردشگران همواره مراقب رفتار خودشان هستند.

 

برخی از گردشگرانی که به منطقه فیوردلند سفر می کنند، فعال محیط زیست هستند و به گردشگران دیگر می آموزند که چگونه از محیط زیست و گیاهان و جانوران حفاظت کنند. یکی از اهداف پارک ملی فیوردلند، آشنا کردن گردشگران با زیبایی های شگفت انگیز طبیعت است. هنگامی که گردشگران صحنه های طبیعی و زیبای پاک فیوردلند را مشاهده می کنند، در می یابند که ساخت و ساز های انسان، تا چه حد می تواند این زیبایی ها را تخریب کند. در نتیجه، آگاهی عمومی در مورد محیط زیست ایجاد خواهد شد.

 

بهترین زمان برای سفر به فیوردلند

 

پارک ملی فیوردلند نیوزلند, بزرگ ترین پارک ملی در نیوزیلند, آبدره های فیوردلند

فصول گرم سال زمان مناسبی برای بازدید از فیوردلند است

 

فصول گرم سال، می توانند زمان مناسبی برای سفر به پارک ملی فیوردلند باشند، اما برخی از افراد، دوست دارند در فصول بارانی از این منطقه بازدید کنند. زیرا در فصول بارانی، آبشار های بسیار بزرگ و زیبایی در فیوردلند ایجاد خواهند شد و چشمگیر هستند، اما اگر دوست دارید که در گرمای هوا از این منطقه دیدن کنید، بهترین زمان برای سفر شما تابستان است.

 

گرداوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------