معبد شگفت انگیز Kyaikhtiyo در میانمارمعبد Kyaikhtiyo,عجایب گردشگری,جاذبه های گردشگری جهان

معبد Kyaikhtiyo

 

گاهی یک اثر تاریخی و جاذبه‌ گردشگری ممکن است زیبا ولی به همان اندازه ترسناک و هیجان انگیر باشد. معبد بودای «کیایکتیو» Kyaikhtiyo یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه های جهان در در کشور میانمار می باشد. حفظ تعادل این معبد واقعا جای تعجب دارد و شاید بتوان آن را نوعی معجزه فرض کرد.

معبد Kyaikhtiyo میانمار

میانمار از سرزمین‌های پر رمز و رازی است که یکی از ویژگی‌هایش معبدهای کوچک و بزرگش است که دریچه‌ای است به فرهنگ این منطقه. یکی از معروف‌ترین  این معابد، معبد Kyaikhtiyo است.

 

معبد بودایی «کیایکتیو» در میانمار یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری جهان است که در بالای کوه Kyaikhtiyo، روی صخره طلایی در ایالت یانگون در میانمار قرار دارد. معبد بودایی «کیایکتیو» در عین زیبایی و جذابیت، ترسناک و هیجان انگیز نیز به نظر می رسد.

معبد Kyaikhtiyo,عجایب گردشگری,مشهورترین معابد جهان

معبد «کیایکتیو» یکی از عجایب گردشگری در دنیا

 

گویی طلایی در بلندای آسمان

این صخره‌ی طلاگون با ارتفاعی نزدیک به ۸ متر و با قطر ۱۵ متری خود، در بلندای آسمان می‌درخشد. همین مشخصات کافی است تا این معبد را به یکی از جاذبه‌های مهم میانمار تبدیل شود. کیایکتیو علاوه‌بر عبادتگاه پیروانش، هر ساله با خیل عظیمی از گردشگران روبه‌رو می‌شود. طبق آمار، این معبد سومین جاذبه‌ی دیدنی این کشور در نزد گردشگران محسوب می‌شود.

 

تعادل باور نکردنی معبد «کیایکتیو»

این معبد شگفت انگیز به شکلی باور نکردنی، روی یک صخره قرار گرفته و تعادل خود را بر لبه این صخره حفظ کرده است. یکی از دلایل مهم شهرت این معبد همین تعادش بر روی لبه‌ی صخره است که او را جزو عجایب جهان نیز قرار داده است.

معبد Kyaikhtiyo,عجایب گردشگری,جاذبه های گردشگری جهان

امکانات رفاهی اطراف معبد

 

افسانه‌ها و باورهای مردم درباره‌ی معبد Kyaikhtiyo

افسانه های بودایی می گویند این صخره در کف دریا بوده است و بودا با قدرت ماورا طبیعه آن را بلند کرده و در جای کنونی گذاشته است.

 

برخی مردم بومی اعتقاد دارند که بودا با تاری از موی مقدس خود این صخره را اینگونه محکم در جای خود نگه داشته است. افراد بسیار مذهبی و فداییان بودا اعتقاد دارند افرادی که برای زیارت به این معبد می آیند شفا و سلامتی کامل پیدا می کنند و همه گناهانشان بخشیده می شود.

 

برای رسیدن به این مکان گردشگری باید یک مسیر پرپیچ و خم را با کامیون یا وانت از میان روستای کینپان بالا بروید و پس از طی ۱۱ کیلومتر از میان جنگل تاریک به این مکان برسید. آن بالا رستوران، کافه، سرویس بهداشتی و ... در نزدیکی معبد برای بازدید کنندگان وجود دارد.

معبد Kyaikhtiyo,عجایب گردشگری,میانمار

معبد Kyaikhtiyo، گویی طلایی در بلندای آسمان

 

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------