نکات بازسازی ساختمان: راهنمای گام به گام برای یک پروژه موفقآشنایی با نکته هایی برای نکات بازسازی ساختمان

نکات بازسازی ساختمان: راهنمای گام به گام برای یک پروژه موفق

 

ایده هایی برای بازسازی ساختمان

در این مقاله از بیتوته، نکات بازسازی ساختمان را مورد بررسی قرار داده ایم. بازسازی ساختمان می‌تواند تجربه‌ای هیجان‌انگیز و در عین حال چالش‌برانگیز باشد. برای اینکه این فرآیند به بهترین شکل ممکن انجام شود، لازم است به نکات متعددی توجه کنید.

بازسازی ساختمان می‌تواند پروژه‌ای هیجان‌انگیز اما چالش‌برانگیز باشد. با برنامه‌ریزی دقیق، اجرای صحیح و توجه به جزئیات، می‌توانید خانه خود را به مکانی تبدیل کنید که دوست دارید. در این مقاله، نکات جامعی را برای بازسازی ساختمان به شما ارائه می‌دهیم که به شما کمک می‌کند تا در هر مرحله از این فرآیند گام‌های درستی بردارید.

 

16 نکته برای برنامه ریزی یک پروژه بزرگ بازسازی خانه

یک بازسازی اساسی خانه، خوب، اساسی است. این یک تعهد بزرگ با قطعات مختلف است که باید در نظر بگیرید، از پیدا کردن پیمانکار عالی خود، تا نحوه زنده ماندن در خانه خود در حین انجام بازسازی. با برنامه ریزی های بسیار زیادی، ما بهترین نکات خود را برای بازسازی خانه شما جمع آوری کرده ایم تا پروژه شما تا حد امکان روان پیش برود.

 

1. فهرست دلخواه خود را برای بازسازی ایجاد کنید

قبل از شروع بازسازی خانه، مهم است که دقیقاً آنچه را که می خواهید در نظر بگیرید تا بتوانید میزان وسیعی از بازسازی خانه را بسنجید. هدف شما از بازسازی چیست:

 

آیا از فضا استفاده بهتری می‌کنید تا خانواده‌تان در سال‌های آینده از آن لذت ببرند؟

یا خانه خود را برای افزایش ارزش املاک و مستغلات آن بهبود می دهید؟

 

هنگام تصمیم گیری در مورد نیازها و نیازهای بازسازی، چشم انداز خود را ترسیم کنید. شما همچنین باید تحقیقات خود را در محله خود انجام دهید تا مشخص کنید چه پروژه هایی بازده سرمایه گذاری خوبی دارند و کدام پروژه ها در دراز مدت برای شما ارزش کمتری خواهند داشت و هنگامی که فهرست خود را تهیه می کنید، خواسته ها و نیازهای خود را اولویت بندی کنید. داشتن فهرستی دقیق از خواسته‌هایتان و آنچه که بیشترین تأثیر را بر زندگی شما در خانه خواهد داشت، تصمیم‌گیری در مورد بهترین نحوه سرمایه گذاری و پس انداز پول و همچنین بهترین راه برای پیشبرد در صورت بروز هرگونه غافلگیری را آسان‌تر می‌کند.

 

2. بررسی ساختمان قبل از بازسازی حیاتی است

همیشه باید قبل از خرید ملک برای بازسازی، نقشه ی ساختمان را به یک نقشه بردار رسمی ساختمان نشان بدهید و از او بخواهید نقشه ای مناسب برای ساختمان شما طراحی کند. معمار و مهندس ساختمان شما را به خوبی بررسی می کند و هر مشکل عمده ای را برجسته می کند: مانند نیاز به سقف جدید، یا مشکلاتی مانند رطوبت یا حرکت سازه. این نظرسنجی همچنین بررسی های بیشتری را که ممکن است نیاز داشته باشید (مانند گزارش تخصصی آزبست) برجسته می کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که یک نقشه بردار و ... نمی تواند مشکلات پنهان را کشف کند و معمولاً تصوری از هزینه ها ارائه نمی دهد.

 

با این حال قبل از شروع پروژه بازسازی ساختمان، اولین کاری که باید انجام دهید این است که از وضعیت معقول خانه اطمینان حاصل کنید. این کار را می توان با دریافت گزارش ساختمان یا مشاوره از یک معمار یا سازنده مجرب انجام داد.

 

معمولاً دو مشکل برای صاحبان خانه با ملک قدیمی‌تر وجود دارد:

• کمبود فضا وجود دارد زیرا بسیاری از املاک قدیمی با اتاق های کوچکتر و تعداد کمتری اتاق خواب و حمام ساخته شده اند.

 

• قدمت خود خانه. در خانه‌های قدیمی‌تر، آشپزخانه، حمام، خشک‌شویی و سایر فضاها معمولاً فرسوده شده و باید نوسازی شوند.

 

در بیشتر موارد، صاحب خانه به دنبال فضای اضافی و بهبود کیفیت یا امکانات خانه است تا جایی که ممکن است به یک ساختمان جدید نزدیک شود.

 

3. بودجه نوسازی خود را تنظیم کنید

تنظیم بودجه و پایبندی به آن در طول یک فرآیند بزرگ بازسازی، کلیدی است. بهترین کار این است که یک صندوق اضطراری را برای تعمیرات برنامه ریزی نشده و هزینه های غیرمنتظره کنار بگذارید و انتظار استفاده از آن را داشته باشید. همچنین، برای هزینه‌های غیرمستقیم بازسازی که ممکن است در حین بازسازی ایجاد شود، برنامه‌ریزی کنید، مانند صرف غذای بیشتر یا اقامت چند شب در هتل. وقتی با یک پیمانکار معتبر کار می کنید، آنها باید سیستمی برای نگهداری هزینه ها و هرگونه تغییر در هزینه ها مطابق با برآورد خود داشته باشند.

 

4. ایجاد یک "لیست آرزوها"

گردآوری یک "لیست آرزوها" که اهمیت کار مورد نظر را طبقه بندی می کند، می تواند به تمرکز بر مسائل مهم در رابطه با بودجه کمک کند، به خصوص زمانی که بودجه محدود است.

 

فهرست‌های علاقه‌مندی‌ها همچنین می‌توانند به بررسی اینکه کار جدید دارای بزرگی بیش از حد نیست کمک کند.

 

5. قبل از بازسازی، بهترین استفاده را از فضای موجود تجزیه و تحلیل کنید

قبل از اضافه کردن به یک خانه، مهم است که به طور کامل بهترین استفاده از فضای موجود در خانه را تجزیه و تحلیل کنید.

 

بخشی از این تمرین باید با در نظر گرفتن کاربردهای جدید احتمالی برای فضاهای موجود باشد. به عنوان مثال، اتاق خوابی که خیلی کوچک است ممکن است اندازه مناسبی برای یک دفتر کار خانگی باشد.

 

همچنین باید گردش، حریم خصوصی، چشم انداز و دسترسی به خورشید را در نظر بگیرید.

 

تنها پس از تجزیه و تحلیل بهترین استفاده از فضای موجود می توان در مورد فضاهای جدید برای افزودن تصمیم گرفت. این فرآیند با افزودن مساحت کف که ضروری نیست، از افزایش هزینه های کار ساختمان جلوگیری می کند.

 

روش های بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان چیست

 

6. تا حد امکان از تغییر عناصر سازه ای خودداری کنید

با توجه به هزینه های بالای تغییر ساختمان موجود، باید تا حد امکان خانه موجود حفظ و بدون تغییر باقی بماند.

 

بیشتر اتاق ها را می توان با آسترهای جدید، پوشش های کف یا رنگ آمیزی با هزینه های نسبتا ارزان ساختمان بازسازی کرد. با این حال، جابجایی دیوارها بسیار گران تر است، به ویژه اگر تغییرات در موقعیت دیوارها جزئی باشد، یا اگر دیوارها به دلایل ساختاری مورد نیاز باشند.

 

به طور مشابه، انجام یک افزودنی تمیز به یک خانه، یعنی اتصال فضای جدید به یک طرف ساختمان، به جای شروع به تغییرات و الحاقات نامرتب و پیچیده که شامل ترکیبی از دیوارهای جدید و جابجایی دیوارهای موجود است، ارزان‌تر است.

 

7. سقف موجود و زهکشی سقف را در نظر بگیرید

هنگام در نظر گرفتن اضافه شدن یک فضای جدید، باید به سقف موجود و زهکشی سقف فکر کرد تا از بازسازی گسترده سقف شیبدار سنتی جلوگیری شود.

 

در صورت امکان، ساختار سقف باید دست نخورده باقی بماند و زهکشی سقف موجود حفظ شود تا از کارهای پرهزینه جلوگیری شود که اغلب در مقایسه با رویکرد متفکرانه‌تر می‌تواند مزایای کمتری داشته باشد.

 

8. تحقیقات خود را انجام دهید

هنگامی که برای بازسازی خانه بزرگ آماده می شوید، مهم است که بدانید وارد چه چیزی می شوید، به خصوص اگر این اولین بار است که این کار را انجام می دهید. با دوستان و خانواده ای که در گذشته بازسازی را به پایان رسانده اند صحبت کنید و ببینید با چه چیزی دست و پنجه نرم کرده اند و چگونه بر موانع خاصی غلبه کرده اند. در مورد بهترین شیوه ها و نکات برای انجام یک بازسازی بخوانید. پیمانکاری که انتخاب می‌کنید باید یک منبع عالی باشد، اما بهتر است از قبل درک کاملی از زیر و بم آن داشته باشید.

 

9. یک پیمانکار معتبر استخدام کنید

در مورد پیمانکاران صحبت می کنیم، اولین نکته باید در نظر داشته باشید این است که فرد واجد شرایطی را پیدا کنید که بتواند رویاهای شما را زنده کند. به خاطر داشته باشید که یک پیمانکار عالی ممکن است خدماتی را ارائه دهد که شما در نظر نگرفته اید.

 

در طول فرآیند انتخاب، بررسی ها را بررسی کنید و ببینید مشتریان قبلی آنها در مورد کار و خدمات آن پیمانکار چه می گویند. برای بحث در مورد پروژه خود و پرسیدن سوالات پیمانکار خود، یک جلسه مشاوره برنامه ریزی کنید. شما می خواهید پیمانکار شما شریکی در این فرآیند باشد که بهترین راه‌حل‌ها را برای دستیابی به اهدافتان با بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، بشناسد. یک پیمانکار معتبر با توجه به تجربیات خود می‌تواند راه‌حل‌هایی برای مشکلات موجود در خانه شما ارائه دهد. همچنین، آنها می‌توانند به پیشرفت‌های ساختاری اشاره کنند که می‌تواند مصرف انرژی و عملکرد خانه شما را در طولانی مدت بهبود بخشد.

 

10. قوانین و مجوزهای همسایگی را نظر بگیرید

هنگامی که در تیم نوسازی خود مستقر شدید، زمان آن فرا رسیده است که در محدوده کاری خود عمیق تر شوید. ممکن است قوانینی در محله یا شهر شما در ارتباط با اضافه کردن خانه، خطوط زمین و موارد دیگر باشد که می تواند برنامه های اصلی شما را تغییر دهد. دقت کنید برای افزایش فضای خود می توانید در بالای ساختمان فضایی را بسازید و یا آن را با گسترش خانه به سمت بیرون در سطح زمین ایجاد کنید. به عنوان صاحب خانه، می توانید در مورد وجود هر یک از این موارد تحقیق کنید و اطلاعات را با پیمانکار خود به اشتراک بگذارید. با این حال، هنگامی که با یک پیمانکار معتبر کار می کنید، آنها باید روند اخذ مجوزهای ساختمانی مناسب در منطقه شما را انجام دهند.

 

11. جدول زمانی خود را درک کنید

هنگام برنامه ریزی جدول زمانی بازسازی ساختمان خود، تعطیلات و رویدادهای آینده را که دوست دارید خانه شما آماده باشد در نظر بگیرید. بهترین کار این است که تاریخ پایان خود را تعیین کنید و به عقب برنامه ریزی کنید، واقع بینانه باشید و در صورت امکان در صورت تاخیر یا تعمیرات اضافی برای زمان اضافی برنامه ریزی کنید. پیمانکار شما را راهنمایی می کند که چه چیزی می تواند بر هر طرح ساختمانی تأثیر بگذارد یا آن را به تاخیر بیندازد.

 

12. بسته بندی و مرتب کردن

این ممکن است خیلی ساده به نظر برسد، اما جمع کردن وسایل خود و شلوغ کردن منطقه نوسازی یکی از مهم ترین نکات ما است. نه تنها وسایل شما را در برابر آسیب محافظت می کند، بلکه تیم نوسازی شما می تواند بدون اینکه وسایل شما در راه باشد، کار خود را سریعتر و کارآمدتر انجام دهند. برای بازسازی که کل خانه شما را در بر می گیرد، یک انبار خارج از محل اجاره کنید تا اقلام خود را ایمن و دور از دسترس نگه دارید.

 

بازسازی ساختمان به صورت مرحله ای

راهنمای پروژه بازسازی ساختمان

 

13. از کودکان و حیوانات خانگی محافظت کنید

یکی دیگر از جنبه های مهم در بازسازی خانه این است که به کودکان و حیوانات خانگی خود فکر کنید. در حالی که یک بازسازی ممکن است برای بچه های شما که می خواهند وارد شوند و بازی کنند و تماشا کنند جذاب باشد، اما می تواند خطرناک نیز باشد. مطمئن شوید که دروازه‌ها و تجهیزات ایمنی مناسب نصب کرده‌اید تا کودکان نوپا ماجراجو را از پرسه زدن در محل ساخت‌وساز دور نگه دارید، و همین امر در مورد حیوانات خانگی نیز صدق می‌کند. برای اطمینان از ایمن بودن حیوان خانگی خود، ممکن است مجبور شوید آن را نزد دوست و آشنای خود بگذارید.

 

14. روی روندها تمرکز نکنید

به راحتی به روندهای جدید و مد روز تمرکز نکنید. ارتقای طرح‌های طراحی شده به روز، الهام بخش است، اما ممکن است در طول زمان مقاومت نکند. وقتی به بازسازی خانه خود فکر می‌کنید، باید مطمئن شوید که نتیجه نهایی را برای مدت طولانی دوست خواهید داشت. بنابراین، بهتر است طرح‌های بی‌زمان را انتخاب کرده و با جزئیات لحظه‌ای تزئین کنید که به راحتی با گذر زمان قابل به‌روزرسانی باشد.

 

15. برای زندگی در حین بازسازی برنامه ریزی کنید

آیا در حین بازسازی در خانه خود خواهید ماند یا به هتل خواهید رفت؟ جدول زمانی و بودجه شما در تصمیم‌گیری این موضوع نقش مهمی ایفا می‌کنند. بسیاری از مالکان خانه، اگر در حین بازسازی همچنان در خانه خود بمانند، با مشکلاتی روبه‌رو خواهند شد. بازسازی غالباً آزاردهنده است و شما را با صداهای بلند، گرد و غبار و موارد دیگر در خانه روبرو می‌کند. برنامه خود را در نظر بگیرید و با پیمانکارتان در مورد زمان‌های مناسب برای انجام وظایف خاص به منظور سهولت بیشتر همکاری کنید. یکی از بهترین اقداماتی که می‌توانید انجام دهید، تعیین یک منطقه بدون بازسازی است که در آن شما و خانواده‌تان بتوانید با آرامش آن دوره را بگذرانید.

 

16. یک طرح رنگی تازه و مدرن را انتخاب کنید

بعد از اینکه تصمیمات اصلی در مورد اینکه چه چیزی باید تغییر کند و چه چیزی اضافه می شود گرفته شد، مرحله نهایی انتخاب پوشش داخلی و یک طرح رنگ جدید است.

 

مبلمان جدید، پرده ها، پتوهای پرتاب، گیاهان و طرح رنگ جدید می تواند باعث بهبود سریع شخصیت و فضای خانه شود.

 

برای تبدیل خانه خود به یک خانه معاصر، موارد زیر را اضافه کنید:

• دیوارها را با رنگ روشن تر و خوش بینانه تر رنگ آمیزی کنید.

• کفپوش های جدیدی مانند چوب شناور یا کاشی های سرامیکی اضافه کنید.

• قفسه های داخلی، واحدهای دیواری و کابینت تلویزیون را اضافه کنید.

• مبلمان جدید را با طرح رنگ و چیدمان مناسب تر خریداری کنید.

 

نکات مهم برای بازسازی ساختمان :

• در طول فرآیند بازسازی، صبور باشید و انعطاف‌پذیری داشته باشید. ممکن است مشکلاتی پیش بیاید که نیاز به تغییراتی در برنامه شما داشته باشد.

• با پیمانکار خود به طور مرتب در تماس باشید و از پیشرفت کار مطلع شوید.

• از مواد و مصالح با کیفیت بالا استفاده کنید.

• به جزئیات توجه کنید.

• ایمنی را در اولویت قرار دهید.

 

در آخر :

بازسازی ساختمان می تواند جان تازه ای به فضا بدهد و عملکرد، زیبایی شناسی و حتی ارزش ملک شما را بهبود بخشد. اما پیمایش در پروژه بازسازی می تواند دلهره آور باشد. نترس! با برنامه ریزی دقیق و تصمیمات آگاهانه، می توانید ساختمان خود را با حداقل استرس متحول کنید. این راهنمای جامع شما را با نکات ضروری بازسازی ساختمان برای اطمینان از یک پروژه موفق مجهز می کند.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------