راهنمای خرید ژاکت بافتنیراهنمای خرید ژاکت بافتنی, خرید ژاکت بافتنی, نکانی برای خرید ژاکت بافتنی

راهنمای خرید ژاکت بافتنی

 

راهنمای خرید انواع ژاکت بافتنی:

ژاکت های بافتنی از پرطرفدارترین لباس های زمستانی هستند. شاید ابتدا فکر کنید انتخاب و خرید ژاکت کار سختی نیست و نکته ای ندارد اما در این مطلب بیتوته قصد داریم شما را با راهنمای خرید ژاکت بافتنی و انواع آن ها آشنا کنیم.

راهنمای خرید ژاکت بافتنی :

نه تنها برای تمام فعالیت های فصلی که در حال انجام هستند، بلکه برای این واقعیت که من یکی از گزینه های لایه بندی مورد علاقه ام را که می پوشم، ژاکت می باشد! ژاکت بافتنی یکی از گزینه های مناسب انتخابی برای فصل زمستان می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نکاتی هنگام خرید ژاکت بافتنی آشنا کنیم.

 

شاید فکر کنید ژاکت مدل های خاصی ندارد و برای خرید آن لازم نیست به نکات خاصی توجه کرد. و یا فکر کنید ژاکت بافتنی فقط برای آقایان می باشد اما اینطور نیست ژاکت بافتنی هم برای خانم ها و هم برای آقایان مناسب است.

 

نکاتی برای خرید ژاکت :

پنج نکته خریدی که به آنها می پردازم عبارتند از:

 

• جنس ژاکت

• سایز ژاکت

• سبک ژاکت

• رنگ و دوخت ژاکت

• قیمت ژاکت

 

1- جنس ژاکت

احتمالاً مهمترین چیزی که هنگام خرید ژاکت باید به آن توجه کنید، موادی است که از آن ساخته شده است.

 

این امر به ویژه با توجه به اینکه ژاکت ها معمولاً برای محافظت از شما در برابر شرایط سخت و آب و هوای سرد ساخته می شوند صادق است. این ماده واقعاً در سطح گرمایی که به شما می دهد نقش دارد.

 

آشنایی با انواع ژاکت بافتنی, نکاتی برای خرید ژاکت بافتنی, نکته هایی برای خرید ژاکت بافتنی

آشنایی با جنس ژاکت ها

 

در اینجا انواع مختلفی از موادی که ژاکت شما باید با آن ساخته شود و مواردی که شخصاً توسط من توصیه شده است آورده شده است:

 

ژاکت های پشمی

پشم بهترین ماده موجود برای تامین گرما است. کلید توانایی آن در حفظ گرما بر اساس سطح عایق آن است. پشم از گوسفند به دست می آید و برای قرن ها برای ایجاد لباس های مخصوص گرما استفاده می شود.

 

با توجه به درجه های مختلف پشم، همیشه توصیه می کنیم با بالاترین قیمتی که می توانید بخرید ( پشم مرینو یک شاخص عالی برای کیفیت است). پشم می تواند گران باشد، اما حس لوکس آن در مقایسه با پشم هایی که کیفیت پایین تری دارند (به عنوان پشم های بازیافتی که از الیاف کوتاه تری استفاده می کنند، تعریف می شود) در مقایسه با آن ها بی معنی است.

 

اصولی برای خرید ژاکت بافتنی, مدل های ژاکت بافتنی, نمونه هایی از مدل ژاکت بافتنی

ژاکت های پشمی بهترین جنس برای ژاکت بافتنی می باشد

 

ژاکت ترمه

ترمه شکل دیگری از پشم است که از الیاف استخراج شده از بزهای کشمیری تهیه می شود.

 

از آنجایی که ترمه از نظر فنی یک نوع مو است و نه پشم، در این مقاله آن را به عنوان یک ماده جداگانه بررسی می کنیم.

 

اگرچه گرمای ارائه شده توسط ترمه به خوبی انواع پشم استاندارد نیست، اما همچنان گرمای جامد را حفظ می کنند. ترمه یک ماده جاودانه است که با بسیاری از وسایل داخل کمد شما به خوبی ست می شود.

 

محبوبیت ترمه به دلیل نرمی آن است. این پارچه با کیفیت بالا را می توان با پشم ترکیب کرد تا ژاکت های گرم و در عین حال فوق العاده نرم تولید شود.

 

خرید ژاکت بافتنی, نکانی برای خرید ژاکت بافتنی, آشنایی با انواع ژاکت بافتنی

ژاکت ترمه بسیار سبک و نرم و نازک است

 

ژاکت آلپاکا

فیبر آلپاکا صدها سال است که در آمریکای جنوبی بسیار محبوب بوده است. با خواصی بسیار شبیه به پشم (گرمی) و ترمه (نرم) در ساخت پانچو، دستکش، کلاه و ژاکت های زمستانی یا ارتفاعات استفاده می شود.

 

ژاکت های آلپاکا به سختی پیدا می شوند، مگر اینکه از آمریکای جنوبی منشا گرفته باشند یا به صورت تخصصی ساخته شوند. این به دلیل تولید کم و عدم آشنایی تولیدکنندگان بزرگ با الیاف آلپاکا است. همانطور که گفته شد، می توانید مطمئن باشید که این یک انتخاب عالی برای لباس های هوای سرد است.

 

نکته هایی برای خرید ژاکت بافتنی, آشنایی با نکته های خرید ژاکت بافتنی, اصولی برای خرید ژاکت بافتنی

ژاکت بافتنی از جنس آلپاکا

 

ژاکت نخی

ژاکت نخی از پنبه تهیه شده و پنبه ارزان است، نگهداری آسان، شستشوی ساده، مقاوم در برابر سایش و یافتن آسان است. اگر از پنبه ای با کیفیت بالا ساخته شده باشند، ژاکت های آب و هوای گرم عالی برای ساحل یا یک شب بهار/پاییز می سازند.

 

با این حال پنبه فیبری نیست که برای حفظ گرما ساخته شده باشد. هنگامی که خیس می شود، مرطوب می ماند – و بدتر از آن برای شما احساس خیس شدن می کند (در مقایسه با پشم که می تواند 30 درصد وزن خود را در آب نگه دارد و احساس خیس شدن نمی کند).

 

اگر پنبه می خرید، بدانید که محدودیت هایی دارد - حتی با وجود این محدودیت ها، ژاکت های خوش ساخت در این مواد را می توان با قیمت منصفانه ای داشت.

 

پلی استر و پنبه ارزان

نکته ای در مورد ترکیب ارزان پنبه و پلی استر که به نظر می رسد در جامعه امروزی محبوب است. آنها در مقایسه با پشم و ترمه واقعاً یک پله پایین تر هستند.

 

دلیل آن بر اساس موارد زیر است:

 

آنها به سختی شکل خود را حفظ می کنند، به خصوص پس از چندین دوره شستشو.

عدم توانایی در حفظ گرما. تعدادی ژاکت پلی استر و نخی سنگین و حجیم وجود دارد که مقداری گرما را حفظ می کند. متأسفانه، به دلیل خواص الیافشان، آنها هنوز با انواع پشم قابل مقایسه نیستند.

 

2. سایز ژاکت

اندازه ژاکت شما تا حد زیادی تعیین می کند که چگونه آن را به شما نشان می دهد. به همین دلیل مهم است که به درستی برسید.

 

هنگام جستجوی ژاکت ، مهم است که اندازه گیری هایی را انجام دهید که شبیه پیراهن لباس است. حداقل اطمینان حاصل کنید که برای:

 

اندازه سینه ژاکت – ژاکت باید بدن شما را بپوشاند اما به هیچ وجه شما را محدود نکند (تنگ نباشد). باید کمی متناسب به نظر برسد اما هرگز بر راحتی آن غلبه نکند.

 

طول کلی ژاکت – از یک نفر بخواهید از پشت یقه تا کمرتان اندازه گیری کند تا اندازه دقیق ژاکت را اندازه بگیرد.

 

طول آستین ژاکت – معمولاً از تیغه شانه تا استخوان مچ، یا بالای شانه ها تا استخوان مچ اندازه گیری می شود.

 

در نهایت، به خاطر داشته باشید که بسیاری از پارچه های حیوانی پس از یک یا دو چرخه شستشو، چروک می شوند.

 

هیچ اشکالی ندارد که ژاکت خود را کمی بزرگتر از چیزی که معمولاً برای آن اندازه گیری می کنید، بخرید. اگر از ژاکت خود مراقبت می کنید و از قرار دادن آن در شرایط شدید (به ویژه گرما) اجتناب می کنید، ژاکت شما باید تا حد زیادی شکل خود را حفظ کند.

 

3. مدل های ژاکت

همانطور که قبلا ذکر شد، انواع مختلفی برای مردان وجود دارد. هر سبکی جایگاه خود را دارد و برخی از آنها در محیط های خاص بهتر از دیگران کار می کنند.

 

ما قصد داریم انواع مختلف را از رسمی ترین تا کم رسمی ترین فهرست کنیم تا بتوانید زمینه ای را به دست آورید که برای موقعیت منحصر به فرد شما در این فصل تعطیلات کار کند:

 

ژاکت یقه خدمه

انواع یقه خدمه یکی از رایج ترین و رسمی ترین استایل هایی است که می توانید داشته باشید و همچنین یکی از ساده ترین هاست.

 

همانطور که در تصویر می بینید - یقه های خدمه سبک وزن در ترمه پشمی - که زیر یک ژاکت پوشیده می شود، ژاکت یقه خدمه یک سبک کلاسیک است که صدها سال در لباس های مردانه یافت می شود.

 

یقه گرد است و نوار باریکی دارد که فقط کمی حجیم می کند.

 

این یک استایل زیبا و مینیمال است که به راحتی با اکثر لباس ها ست می شود. با این حال، آنها با کراوات خوب بازی نمی کنند و می توانند یقه برخی از پیراهن های لباس را نیز فشار دهند.

 

پلیورهایی با باز شدن یقه خدمه بسیار تنگ به زیر پیراهن های بدون یقه محدود می شوند و قطعاً باید بدون کراوات استفاده شوند.

 

خرید ژاکت بافتنی, نکانی برای خرید ژاکت بافتنی, آشنایی با انواع ژاکت بافتنی

ژاکت باقتنی با یقه خدمه

 

ژاکت یقه v

ژاکت یقه V کاری را انجام می دهد که یقه خدمه انجام نمی دهد: جایی برای یک کراوات قابل مشاهده و در بیشتر موارد، یقه پیراهن زیر آن پیدا می شود.

 

یکی از انواع رایج یقه V طرح ژاکت کش باف پشمی است - به فرو رفتن عمیق در قفسه سینه توجه کنید. انواع معمولی نیز وجود دارد که در جلو باز نمی شوند - اینها معمولاً دارای یک فرورفتگی V کوتاهتر هستند.

 

یقه V و انواع آن گزینه های خوبی برای ژاکت برای ست کردن با کت و شلوار هستند. این شما را گرمتر از یکی دو قطعه استاندارد نگه می دارد و ظاهری نابجا ندارد. در واقع یک ژاکت کش باف پشمی را می توان به جای ژاکت در شرایط آب و هوای سرد معمولی پوشید.

 

نکته مهم در مورد یقه V همراه با یقه خدمه سطح تطبیق پذیری آنها است. می توانید آن ها را به عنوان بیرونی ترین لایه بپوشید که به آن احساس غیر رسمی تری می دهد.

 

نکاتی برای خرید ژاکت بافتنی, نکته هایی برای خرید ژاکت بافتنی, آشنایی با نکته های خرید ژاکت بافتنی

ژاکت یقه V

 

ژاکت یقه اسکی

یقه بلندی که روی خود تا شده است، سبک یقه اسکی کلاسیک را می سازد.

 

یقه هایی که تا نمی شوند، اما همچنان روی گردن در این سبک بالا می آیند، به عنوان یقه اسکی ساختگی شناخته می شوند - من شخصا از هر دو سبک لذت می برم.

 

یقه های اسکی کلاسیک به صورت کشیده (باز شده) معمولاً به دور لب ها یا گونه ها ختم می شود. دو برابر شده، یک نوار ضخیم زیبا در اطراف گردن ایجاد می کند. یک قطعه کاربردی عالی برای گرما - کاربردی بودن آنها برای کسانی که در آب و هوای سخت زندگی می کنند آنها را به یک عنصر اصلی تبدیل می کند.

 

با رفتن به سراغ نوع کمتر رسمی ژاکت ها ، یقه های اسکی گرما می افزایند و یک جایگزین زیبا برای پیراهن های مردانه هستند، ایجاد می کنند. اگر می خواهید آن ها را با کت بپوشید از ژاکت های نازک تر و سبک تر استفاده کنید.

 

دو برابر شدن، که ظاهر نمادین یقه اسکی است، حجیم می شود. آنها تمایل دارند جزو ژاکت های بافتنی نازک تر باشند، و آنها را یک گزینه ی خوب برای لایه بندی لباس های آقایان می کند.

 

 

راهنمای خرید ژاکت بافتنی,نکانی برای خرید ژاکت بافتنی,نکاتی برای خرید ژاکت بافتنی

ژاکت یقه اسکی

 

ژاکت یقه Rollneck

یک استایل بسیار غیررسمی تر از یقه اسکی.

 

در اصل، ژاکت Rollneck در اصل نسخه ی باریک تری از یقه اسکی است. بدون اینکه گردن را بپوشاند.

 

پایه یک گردن کشیده است، اما دارای دهانه بازتر و بافتنی آزادتر است، این اجازه می دهد تا یک رول گشاد در اطراف پایینی گردن داشته باشد.

 

اینها که اغلب با بافتنی سبک تر ساخته می شوند.

 

خرید ژاکت بافتنی,آشنایی با انواع ژاکت بافتنی,نکته هایی برای خرید ژاکت بافتنی

ژاکت یقه Rollneck

 

ژاکت یقه شال

یقه شال سبکی از پلیور است که با توجه به ترکیب مناسبی از پیراهن و کراوات، می توان آن را در لیست بالا برد.

 

برای مردانی که عاشق لباس های غیررسمی تجاری ورزشی هستند، یک انتخاب مناسب است.

 

یقه شال معمولاً روی ژاکت های پشمی یا ژاکت های نیمه زیپ دیده می شود و یقه ای پهن و برگردان دارد که تا نقاط جلوی سینه باریک می شود.

 

گاهی اوقات این نقاط برای داشتن ظاهری مبهم دو سینه، با هم همپوشانی دارند، اما بیشتر اوقات در مرکز سینه، معمولاً جایی که دهانه به پایان می رسد یا دکمه ها/زیپ شروع می شود، قرار می گیرند.

 

نمونه هایی از مدل ژاکت بافتنی,اصولی برای خرید ژاکت بافتنی,نکته هایی برای خرید ژاکت بافتنی

ژاکت یقه شال

 

پلیور یقه ناچ

یقه ناچ پسر عموی یقه V است و از سبک تی شرت به همین نام تقلید می کند. این یک دهانه دایره ای ساده در اطراف گردن دارد، اما دارای یک برش کوچک V شکل در جلو، درست زیر جناغ سینه است. ژاکتی که به طرز ظریفی خط فک مردانه را برجسته می کند و ظاهر مردانه تری به او می بخشد.

 

برخلاف یقه های V، یقه های ناچ به اندازه کافی پهن یا عمیق بریده نمی شوند که بتوان یک گره کراوات را قاب کرد. آنها یک استایل غیررسمی تری هستند که برای افزودن مقداری جذابیت بصری به ژاکت یا لباس های کشی طراحی شده اند (و باید اعتراف کرد که به افراد خوش اندام اجازه می دهد تا قسمتی از قفسه سینه را با عضله کشیده نشان دهند).

 

معمولاً اینها را روی سبک ترین و تنگ ترین ژاکت های بافتنی می بینید . معمولاً پنبه های رنگارنگ برای مردان جوان تر تولید می شوند تا در لباس های مد روز بپوشند.

 

مدل های ژاکت بافتنی,آشنایی با نکته های خرید ژاکت بافتنی,نکاتی برای خرید ژاکت بافتنی

پلیور یقه ناچ

 

بازشوهای ژاکت

پلیورهایی که دارای یقه های بازشو هستند یکی دیگر از انواع کلاسیک هستند که من به شدت توصیه می کنم. به طور کلی دو نوع یقه ی باز شو استاندارد روی پلیورها وجود دارد: نسخه زیپ دار و دکمه دار. این ها می توانند به صورت کامل از یقه تا پایین پلیور باز شوند و می توانید به صورت نیمه باشند و کامل باز نشوند.

 

رنگ و دوخت ژاکت

رنگ ها به ژاکت شما جان می بخشند و به شخصیت شما اجازه می دهند تا درخشش بیشتری داشته باشد. من اعتقاد دارم که یک مرد باید ابتدا به رنگ های پایه را انتخاب کند قبل از اینکه رنگ های پر جنب و جوش تر را انتخاب کند.

 

با این گفته، رنگ های زیر را توصیه می کنم:

 

– آبی

– سبز

– کرمی

– قهوه ای

– سورمه ای

– خاکستری

– سفید

– خردلی (زرد)

 

هنگام انتخاب رنگ، به خاطر داشته باشید که چه رنگ هایی با رنگ مو و رنگ پوست شما هماهنگ است. رنگ هایی را انتخاب کنید که با توجه به گرمی و سردی پوست شما باشد. از رنگ هایی استفاده کنید که واقعاً شما را به خوبی متمایز می کنند.

 

نوع دوخت و الگوی ژاکت خیلی مهم است زیرا آن ها نشان می دهند که روی بدن شما چگونه قرار می گیرد. قبل از خرید حتما آن ها را تن بزنید. و دوخت آن را بررسی کنید.

 

5. قیمت ژاکت با کیفیت

سعی کنید همیشه بهترین جنس را بخرید که آن را دوست دارید زیرا آن جنس چند سال برای شما کار می کند و در صورت خسته شدن مدل های دیگر را با رنگ های دیگر خریداری کنید و به صورت متنوع بخرید. و با هر بارپوشیدن احساس عالی کنید.

 

بنابراین اگر مجبور هستید پس انداز کنید - اما آنچه را که دوست دارید در مقابل آنچه ارزان است بخرید.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------