چيدمان خانه را عوض كنيد 

 

چیدمان خانه

 

 

تا به حال دقت كرده ايد كه گاهي چقدر از يكنواختي و تكرار و دچار روزمرگي شدن خسته مي شويد؟ چقدر دلتان مي خواهد اتفاقي بيفتد، خبري بشنويد، تغييري ايجاد شود تا كمي روحيه بگيريد. فكر مي كنيد چند روز، چند ماه و چند سال بايد منتظر بمانيد تا از اين حالت رخوت بيرون آييد؟

 


خيالتان را راحت كنيم، اگر همين طور بنشينيد و دست روي دست بگذاريد هيچ اتفاقي نخواهد افتاد. پس همين امروز براي تغيير روحيه خودتان اقدام كنيد.

 

كار را از تغيير دكوراسيون خانه شروع كنيد. وقتي چيدمان خانه تان عوض شود ناخودآگاه حال و روزتان هم بهبود مي يابد.

 

قبل از شروع هر كار وسايل دكوري بوفه تان را جابه جا كنيد. با اين كار هم گرد و غبار بوفه را مي گيريد و هم وسايل را جابه جا مي كنيد.

 

بعد از آن نوبت چيدمان مبلمان منزل است. حتي با جابه جايي يك ميز كوچك خانه تان عوض مي شود. اگر تا به حال مبل ها را گرد چيده ايد مي توانيد آنها را كنار ديوار بچينيد.

 

اگر روكش مبلمانتان كهنه شده، لازم نيست مبل ها را عوض كنيد، بلكه مي توانيد با خريد پارچه اي نو روكش آنها را عوض كنيد و با اين كار تغيير اساسي در دكوراسيون منزل خود بدهيد. رويه كوسن روي مبل ها را هم عوض كنيد و با درست كردن چند كوسن كوچك و بزرگ ديگر و هماهنگ با رنگ مبل ها به تنوع در دكوراسيون خود كمك كنيد.

 

جاي آباژورها را هم تغيير دهيد و اگر يكنواختي آنها شما را خسته كرده است با خريد كلاهك هاي جديد شكل آباژور را عوض كنيد.

 

اگر پريز و سيم آنتن اجازه مي دهد حتما جاي تلويزيون را هم تغيير دهيد. فقط در اين جابه جايي حواستان به چگونگي اشراف به تلويزيون باشد.

 

شلوغي خانه هميشه آزاردهنده است. براي مدت كوتاهي هم شده وسايلي مانند گلدان هاي اضافي، قاب عكس ها، جاروزنامه اي و... را برداريد تا از خلوت شدن خانه تان لذت ببريد.

 

داشتن گل هاي مصنوعي به زيبايي خانه كمك مي كند، اما توجه داشته باشيد اگر اين كار از حد بگذرد خانه شما را شلوغ و درهم و برهم نشان مي دهد. بنابراين در خريد گل هاي مصنوعي اعتدال را رعايت كنيد. وسايل دكوري روي طاقچه ها در خانه هاي قديمي يا پيشخوان آشپزخانه را حتما جابه جا كنيد.

 

وقتي همه اين كارها را انجام داديد، لباس بپوشيد و از خانه بيرون برويد. وقتي مجدد به خانه برگرديد انگار اتفاقي كه دنبالش بوديد افتاده. همه چيز بوي تازگي و نو شدن مي دهد. يك شام خوشمزه تدارك ببينيد و منتظر ورود اعضاي خانه بمانيد. مطمئن باشيد آنها هم از اين تنوع استقبال مي كنند.

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------