تازه های دکوراسیون

روشویی سنگی, مدل روشویی سنگی, ایده های روشویی سنگی

ایده هایی شیک برای روشویی سنگی

شیک ترین مدل های روشویی سنگی نمونه هایی از شیک ترین مدل روشویی های سنگی: یکی از جذاب ترین روشویی…

نمای ساختمانی مدرن چیست؟نمای ساختمانی مدرن, آشنایی با نمای ساختمانی مدرن, نمای مدرن

نمای ساختمانی مدرن چیست ؟

 

آشنایی با نماهای ساختمانی مدرن:

نمای مدرن ساختمان بر پایه ی مینیمالیسم (سادگی) و بازی با اشکال هندسی ساده شکل می گیرد. نمای ساختمانی مدرن، از مهمترین سبک های طراحی نمای ساختمان ها در جهان است. برای آشنا شدن با نمای ساختمانی مدرن در ادامه با بیتوته همراه شوید.

نمای ساختمان، قسمت خارجی ساختمان است و اولین چیزی است که هنگام مشاهده ی ساختمان با آن مواجه می شویم. نماها انواع متفاوتی دارند که در ادامه قصد داریم شما را با نمای ساختمانی مدرن آشنا کنیم. نمای مدرن از پرطرفدارترین نماهای ساختمان های امروزی است.

 

تعریف سبک مدرن:

سبک مدرن، سبکی است که معمولا از جدیدترین متریال در نمای ساختمان با استفاده از قواعد و قوانین خاصی استفاده می کند. در طراحی نمای مدرن از زوایا و خطوط عمودی و افقی خاص استفاده می شود. نمای مدرن یکی از محبوب ترین نماهای ساختمانی برای ساختمان های مسکونی به شمار می رود.

 

در طراحی نمای مدرن یک ساختمان باید اصول مختلفی را برای رسیدن به نتیجه مطلوب رعایت کرد. استفاده از مصالح و متریال استاندارد مانند آجر، سنگ و … نورپردازی مناسب، قابلیت اجرای طرح و … بخشی از قوانین مربوط به طراحی نمای ساختمان می باشد.طراحی نمای استاندارد یک ساختمان علاوه بر زیبا سازی ساختمان به بالا رفتن عمر مفید آن نیز کمک می کند.

 

ویژگی های نماهای مدرن برای الهام گرفتن :

طراحی خانه مدرن بر خطوط تمیز و اشکال هندسی تاکید دارد. دیگر ویژگی‌هایی مانند طاق‌ها، ستون‌های پرآذین، کرکره‌های پنجره، یا هر گونه تزئینات عجیب و غریب وجود ندارد. به جای این ویژگی ها که در یک نقطه از تجمل و ثروت صحبت می کرد، اشکال ساده و عدم تقارن عمدی است. دیگر از زرق و برق گذشته نیست.

 

طراحی مدرن همچنین از عناصر افقی و عمودی قوی استفاده می کند و حس سلسله مراتب را ایجاد می کند و در عین حال به نحوی هم در تضاد کامل قرار می گیرد و هم با محیط طبیعی اطراف محوطه سازی و محله ترکیب می شود. در نهایت، هدف از طراحی مدرن ساده کردن خانه، تاکید بر عملکرد و حذف هرگونه زواید غیر ضروری است. با حواس پرتی و بمباران مداوم تکنولوژی و استرس در زندگی مدرن ما، سادگی یک لحظه آرامش بخش و خوشایند در خانه های ما است.

 

نمای ساختمانی مدرن چیست, درباره ی نمای ساختمانی مدرن, مدل های نمای ساختمانی مدرن

آشنایی با نماهای ساختمانی مدرن

 

ویژگی ها و اصول طراحی نماهای مدرن :

برای برآوردن نیازها و استانداردهای زمانه، برخی از ویژگی های معماری مدرن چشمگیر شده و امروزه عملاً نمادی از این سبک ساخت و ساز هستند.

 

شایان ذکر است که اکثر این ویژگی ها را می توان در چندین مکان دیگر و نه فقط در نماها اعمال کرد. آن را در زیر بررسی کنید:

 

خطوط ساده و مستقیم

خطوط مستقیم یکی از بزرگترین ویژگی های نماهای مدرن است. آنها از سبک های قبلی، آراسته و شلوغ و قوس دار، مانند باروک، جدا می شوند.

 

با وجود خطوط مستقیم و مشخص، پروژه ظرافت پیدا می کند، کاربردی تر و قابل دسترس تر می شود.

 

ورودی های نور

یکی از دغدغه های اصلی معماران مدرنیست اطمینان از ورود نور طبیعی به خانه ها و البته انعکاس آن در نمای خانه بود. این نیاز باعث می شود نماهای مدرن دارای پنجره ها و بازشوهای وسیعی باشند که معمولاً با شیشه پوشانده می شوند.

 

ویژگی های نماهای مدرن ساختمان, اصولی برای نماهای مدرن ساختمان, خصوصیات نمای ساختمانی مدرن

در نمای ساختمانی مدرن وجود نور طبیعی در ساختمان اهمیت ویژه ای دارد

 

سقف مخفی (Platibanda)

شاید متوجه شده باشید که نمای خانه های مدرن سقف قابل رویتی ندارند. این ویژگی معماری برای حفظ ظاهر تمیز نما مهم است.

 

اما پس از آن سقف کجا می رود؟ او هنوز آنجاست، در همان مکان. فقط با دیواری که در کنار دیوار اصلی بالا می رود پنهان شده است.

 

رنگ های خنثی :

نمای مدرن تقریباً همیشه با استفاده از یک پالت رنگی خنثی و هوشیار مشخص می شود.

 

اما فریب نخورید که در اینجا فقط سایه های سفید، سیاه و خاکستری مناسب است. رنگ های دیگر نیز مورد استقبال قرار می گیرند، فقط در این مورد، کمتر اشباع و بسته تر هستند. به عنوان مثال، در مورد رنگ های آبی تیره.

 

شیشه :

شیشه در نمای خانه های مدرن عملا یکپارچه است. برای بستن پنجره ها و درها استفاده می شود. شیشه علاوه بر ایجاد نور در فضای داخلی ساختمان، همچنان به پروژه، ظرافت می بخشد و لمس تمیزی که در این نوع معماری رایج است.

 

مدل نماهای مدرن ساختمان, ویژگی های نماهای مدرن ساختمان, اصولی برای نماهای مدرن ساختمان

در نماهای مدرن از شیشه و پنجره های بزرگ استفاده می شود

 

فولاد

معماری متحول شده از فولاد یک ماده کاملاً جدید برای استانداردهای آن زمان که امروزه به طور فزاینده ای از نظر زیبایی شناسی استفاده می شود.

 

فولاد که عموماً در ساختار خانه ها استفاده می شود، می تواند با نمایان شدن تیرها و ستون ها نمایان شود و یا در صورت استفاده به عنوان پوشش دیوار، به عنصری برجسته تبدیل شود. برای این، یک انتخاب خوب فولاد کورتن است.

 

چوب

چوب ماده ای جاودانه است و به خوبی در بسیاری از سبک ها از جمله سبک مدرن حرکت می کند. می توان از آن برای ایجاد تضاد در نما، به عنوان مثال، تشکیل پانل ها و بریزها استفاده کرد.

 

مخلوط مواد

در بیشتر موارد، نماهای مدرن ترکیبی از مواد را برای ایجاد کنتراست و ایجاد حجم و بافت به ارمغان می آورند. یک مثال خوب ترکیبی از چوب و سیمان سوخته است که در کنار هم راحتی، مدرنیته و پیچیدگی را می افزایند. ترکیب سنگ و شیشه نیز بسیار محبوب است.

 

سقف بلند

یکی دیگر از ویژگی هایی که چهره معماری مدرن است سقف های بلند یا دوبل است. این ارتفاع کشیده بین کف و سقف باعث می شود نما قد و قامت پیدا کند. اما سقف های بلند برای ایجاد ساختارهای بزرگتر و بدون برش، مانند دهانه های یک طرفه با پوشش شیشه ای نیز مورد استقبال قرار می گیرند.

 

نمای مدرن, نمای ساختمانی مدرن چیست, درباره ی نمای ساختمانی مدرن

از ویژگی نمای ساختمانی مدرن سقف بلند می یاشد

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022