دكوراسيون داخلى منزل و انرژى مثبت 

دكوراسيون داخلى منزل و انرژى مثبت

 

به كمك فنگ شويى فضاى داخلى خانه را اصلاح كنيد و انرژى هاى مثبت را به جريان اندازيد. خانه شما از اين پس مظهر آسايش، آرامش و نشاط خواهد بود. فنگ شويى (در لغت به معناى باد و آب) هنر چيدمان محيط براى ايجاد تعادل و هماهنگى بهتر ميان انرژى هايى است كه ما را احاطه كرده اند.

 

اصول فنگ شويى از چند هزار سال پيش بارها مورد تجربه قرار گرفته و هنوز با زندگى هاى پراضطراب و خانه هاى مدرن ما مطابقت دارد.از نظر فنگ شويى با ايجاد تعادل ميان پنج عنصر بنيادى (چوب، آتش، خاك، آهن و آب) مى توان نظم لازم براى تغيير انرژى يك مكان را ايجاد كرد و با تقويت انرژى حياتى مكان ها «چى» مانع از نشر انرژى هاى منفى و امواج مخرب شد.

 

زمانى كه توده هاى انرژى راكد را آزاد مى سازيم و به آنها جهت مى دهيم تا بدون محصور شدن جريان يابند درمى يابيم كه احساس آرامش، آسودگى و همچنين اعتماد به نفس بيشترى داريم... (براى يادآورى به بخش نخست ويژه نوروز مراجعه نماييد) فنگ شويى همچنين براى دو نيروى متضاد و در عين حال مكمل «يين و يانگ» نقش اساسى قائل است.

از نظر فنگ شويى اين دو اصل مبدا انرژى حياتى هستند كه در محيط و همچنين در وجود ما جريان دارند.

 

همانگونه كه طب سوزنى جريان انرژى را در بدن بهبود مى بخشد، فنگ شويى همين عمل را در محيط پيرامون ما انجام مى دهد.بنابراين شايد بهتر است دكوراسيون خانه خود را به روشى اصلاح كنيم كه انرژى هاى مثبت راحت تر جريان يابند.ممكن است شما از طراحى نظم در خانه خود كاملاً راضى باشيد اما مى توانيد براى اصلاح و بهبود جزئيات از فنگ شويى استفاده كرده و به نتايج مطلوب ترى دست يابيد.

 

در اين نوشتار سعى بر اين است كه بدون نياز به وارد شدن به پيچ و خم ها و اصول پيچيده فنگ شويى، با ارائه راهكارهاى عملى، دكوراسيون داخلى خانه را ساماندهى كرده و با جارى ساختن انرژى هاى مثبت، خانه را به مكان سلامت جسم و روح تبديل سازيم.

پس ابتدا به بررسى بخش هاى مختلف خانه مى پردازيم، البته مراقب باشيد كه در به كارگيرى اصول فنگ شويى با صبر و حوصله عمل كنيد و پس از انجام هر تغيير در فنگ شويى خانه، اثر آن را ارزيابى و سپس تغيير ديگرى را شروع كنيد. به قول چينى ها مانند جادوگرى كه تازه به چوب جادو رسيده است عمل نكنيد.

 

پنج اصل كلى فنگ شويى در اين زمينه عبارتند از:


۱- فنگ شويى توصيه نمى كند كه قواعد آن موبه مو اجرا شود. اين اصول را فقط در اتاق هايى به كار بريد كه فكر مى كنيد لازم است.

 

۲- به كارگيرى فنگ شويى اضافه كردن اشياى ساخت چين به لوازم خانه نيست.

 

۳- هر وسيله شكسته، خراب و بى استفاده را بازبينى كنيد و شهامت دور نريختن يا تعمير مجدد آن را داشته باشيد.

 

۴- هدايا و وسايلى را كه از آنها خوشتان نمى آيد در كمدهايتان انبار نكنيد. كمترين ضررى كه دارند اين است كه بيهوه جاى شما را اشغال مى كنند.

 

۵- از بى نظمى بپرهيزيد، هوا را تهويه كنيد و به طور مرتب خانه را نظافت كنيد تا انرژى مثبت آزادانه جريان يابد.

 

و بالاخره يك بار ديگر يادآورى مى شود كه : فنگ شويى پيروى از خرافات و موهوم پرستى هاى چين باستان نيست، مديتيشن و تمرين روحى نيست، روشى زودگذر و دوره اى نيست، جادو هم نيست،بلكه هنرى است ساده، انعطاف پذير و ملموس براى افزايش نشاط، آرامش و تعادل در زندگى روزمره كه با انواع سبك هاى دكوراسيون سازگارى دارد.


ورودى خانه
ورودى، فضاى ارتباطى مابين دنياى بيرون و آشيانه گرم و نرم شما است. در اين مكان است كه افراد و انرژى ها داخل و خارج مى شوند. از نظر فنگ شويى، در ورودى، دهانه خانه است زيرا انرژى «چى» (انرژى حياتى مكان ها) پس از ورود از در بلافاصله در تمام اتاق ها پراكنده شده و در زندگى اشخاص جريان مى يابد.


توصيه هاى مفيد
توجه ويژه به ورودى اصلى هر خانه و مجتمع مسكونى الزامى است. ورودى اصلى خانه را نبايد به انبار و محل نگهدارى اشياى اضافى تبديل كرد.آسانسور، راه پله ها و راهروى ساختمان بايد روشن و از عرض كافى برخوردار باشند.

 

دقت در كيفيت پوشش كف راهروها، پوشش ديوارها و نوع روشنايى آنها بسيار مهم است.

 

ورودى داخلى نيز بايد تا حد امكان وسيع، روشن و خلوت باشد تا انرژى «چى» بتواند بدون محصور شدن وارد شود و آزادانه حركت كند.بنابراين از گذاردن رخت آويز براى آويزان كردن لباس در اين فضا خوددارى كنيد مگر اينكه آنها را داخل كمد يا گنجه مخصوص اين كار جاى دهيد. كفش ها نيز به همين ترتيب در جاكفشى چيده شوند.اگر ورودى شما كوچك و تاريك است انرژى «چى» براى داخل شدن به بخش هاى مختلف خانه دچار مشكل خواهد شد. زيرا اين مكان بايد از روشنايى كافى برخوردار باشد. در صورت امكان نصب يك لوستر با كريستال هاى كوچك باعث افزايش «چى» مثبت و مفيد مى شود اما اگر اين كار با سبك دكوراسيون شما سازگارى ندارد از لامپ هاى هالوژن يا نورافكن هاى كوچك چندجهته استفاده نماييد و نور را به چهارگوشه ورودى پخش نماييد.

 

بهتر است شب ها به ويژه در زمستان چراغ ها روشن باشند.براى اينكه ورودى بزرگتر و روشن تر به نظر برسد رنگ روشن و درخشانى براى ديوارهاى اين مكان استقبال انتخاب كنيد و باز هم توجه داشته باشيد هرچه اثاثيه كمتر باشد اين فضا آزادتر و بازتر مى شود.اگر ورودى كوچك است يك آينه بزرگ در اين مكان نصب كنيد ولى مراقب باشيد كه آينه را جلوى در ورودى قرار ندهيد زيرا از نظر فنگ شويى اين كار انرژى هاى مثبت را بازپس مى فرستد.در سرويس هاى بهداشتى نبايد روبه روى در ورودى قرار گيرند زيرا «چى» وارد آنجا شده و تحليل خواهد رفت.

 

اتاق خواب و آشپزخانه نيز نبايد روبه روى در ورودى باشند. اگر اتاق خواب شما روبه روى در ورودى است، در اين صورت ناخودآگاه احساس امنيت نخواهيد كرد زيرا اتاق شما بسيار در معرض ديد است.در مورد آشپزخانه نيز ممكن است مدام احساس گرسنگى كنيد. در عوض بهتر است اتاق نشيمن روبه روى در ورودى باشد.توصيه مى شود مقابل در ورودى فرش نرمى پهن شود و در صورت امكان گذاردن يك كنسول و گلدان طرحدار روى آن وسيله مناسبى خواهد بود.ديوار روبه روى در ورودى محل مناسبى براى نصب دعاها و نمادهاى مذهبى است.

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    X مد و پوشاک,کفش و کیف

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023