استایل پرپی یا کالجی چیست؟استایل پرپی, استایل پرپی چیست, آشنایی با استایل پرپی

همه چیز درباره ی استایل پرپی

 

آشنایی با استایل پرپی

کلمه "پرپی" در اصل به لباس فرم مدارس پیش دانشگاه و کالج که در سواحل شرقی آمریکا پوشیده می‌شد اشاره دارد. امروزه این سبک از لباس پوشیدن طرفداران زیادی پیدا کرده است. استایل پرپی شباهت زیادی به استایل کلاسیک دارد با این تفاوت که در این سبک از رنگ های متنوع و طرح های چشمگیر بیشتر استفاده می شود.

استایل پرپی چیست؟

پرپی (همچنین املای preppie ) یا prep (همه مخفف های کلمه preparatory ) یک خرده فرهنگ در ایالات متحده است که با فارغ التحصیلان مدارس مقدماتی کالج خصوصی قدیمی شمال شرقی مرتبط است.

 

این اصطلاحات برای نشان دادن فردی به کار می رود که به عنوان ویژگی یک دانش آموز یا دانش آموخته این مدارس دیده می شود. ویژگی های آماده سازی در گذشته شامل گفتار خرده فرهنگی، واژگان، لباس پوشیدن، رفتار و آداب معاشرت است که نشان دهنده تربیت پولی قدیمی و طبقه بالاست.

 

سبک و استایل پرپی چیست؟

در اصل، سبک پرپی زنانه یک روند است که در اصل تحت تأثیر دانشجویان لیگ آیوی قرار گرفته است. در دهه 1920، فرزندان ثروتمندترین خانواده های آمریکا عمدتاً به مدارس خصوصی فرستاده می شدند. اکثر این مؤسسات دارای کد لباس بودند که شامل پیراهن های یقه دار، کت و دامن می شد.

 

با ادامه تحصیل، این دانش آموزان سبک یونیفرم خود را با خود همراه کردند. در سال 1937، مجله Life سرمقاله ای درباره زندگی دانشجویی در کالج واسار نوشت. عکس های دخترانی که با دامن های تویید، ژاکت و کفش های زین آراسته شده اند، روی صفحات مجله ریخته شده است. این سبک علمی دیگر محدود به کلاس‌های درس و دانشگاه نبود. برندهای سبک Preppy Brooks Brothers و Ralph Lauren این شوق مد را برای پوشاک روزمره زنان در دسترس قرار داد.

 

زیبایی شناسی آماده امروزی از منشأ خود تکامل یافته است و ما خوشحالیم که بگوییم بسیار فراگیرتر است. "The Official Preppy Handbook" را کنار بگذارید و سبک آمادگی زنانه را برای خود بسازید.

 

از ویژگی های این روند می توان به طرح های چهارخانه، دکمه های یقه دار، پیراهن های پولو، ژاکت های چینی و ژاکت ها اشاره کرد. اگر استایل دادن به این قطعات با هم کمی سخت است، با خیال راحت ترکیب و هماهنگ کنید. با ست کردن یک ژاکت چرم مصنوعی با یک دامن مینی تویید کمی به ظاهر خود اضافه کنید.

 

اگر به کمی الهام از لباس های آماده نیاز دارید، زنانی را که قطعا بهترین لباس را می پوشند، در نظر بگیرید. بلر والدورف، ژاکلین کندی اوناسیس و ریس ویترسپون، همگی در کتاب درجه بندی سبک آمادگی ما نمره A دریافت می کنند. هیچ راه اشتباهی برای اضافه کردن مقداری آمادگی به استایل خود وجود ندارد تا آن را به سبک خود تبدیل کنید.

 

تکه هایی به سبک پرپی زنانه که باید به کمد لباس خود اضافه کنید

اکنون که اصول سبک پرپی زنانه و ریشه های آن را می دانید، بیایید آن را با تکه هایی که برای ساختن یک لباس پرپی عالی اجباری هستند، تجزیه کنیم. این روند مد بهار 2022، تجدید حیات همه چیزهای دانشگاهی را برجسته می کند.

 

شامل اقلام اصلی مانند ژاکت های کشباف و پیراهن های کشی، ژاکت های ورزشی و پیراهن های راگبی است. هنگام آماده کردن لباس با استایل پرپی، باید کاملاً از این موارد استفاده کنید. آیا نمی دانید چه چیز دیگری را باید در نظر داشت؟ در اینجا چند پایه ی دیگر وجود دارد که شما را در آمادگی بیشتری قرار می دهد.

 

سبک و استایل پرپی چیست, آشنایی با استایل پرپی, درباره ی استایل پرپی

لباس های مناسب به سبک استایل

 

بلیزر پایه

اگر «Gossip Girl» چیزی به ما یاد داد، این است که یک کت بلیزر مناسب می تواند فوراً گروه شما را ارتقا دهد. از شلوار جین و شلوار گرفته تا لباس ها و دامن ها، بلیزر بهترین لباس زنانه است. در حالی که یک بلیزر مناسب بهترین انتخاب برای کار است، یک بلیزر بزرگ در کمد لباس شما، برای انتخاب آخر هفته ی شما معجزه می کند.

 

برای بهترین لباس آماده، یک کت شلواری با چاپ چهارخانه انتخاب کنید تا روی تی شرت سفید و ترد مورد علاقه خود بیاندازید. با استفاده از شلوار جین چسبان، نسبت ها را متعادل کنید. یک جفت کفش ورزشی معمولی اضافه کنید و هدبند پررنگ را فراموش نکنید.

 

مدل لباس به سبک پرپی, سبک و استایل پرپی, آشنایی با سبک و استایل پرپی

کت های بلیزر مناسب استایل پرپی

 

ژاکت ساده

یکی دیگر از زیبایی های استایل پرپی ژاکت های ساده و بی انتها است. دبستان ها از این مدل لباس ها استقبال می کنند، از جلیقه های ژاکت گرفته تا ژاکت های پشمی پدربزرگ و پیراهن های کش باف. همه ی این سبک ها را در هر کمد کلاسیکی خواهید یافت.

 

آیا نمی دانید چگونه یک جلیقه ژاکت را به سبک واقعی زنانه بپوشید؟ یکی را روی یک پیراهن دکمه دار ساده آکسفورد امتحان کنید. گزینه ی دیگر، استفاده از یک دامن گل دار زنانه می باشد. یکی از آن ها را با یک ست ژاکت کش باف پشمی ست کنید و کفش های مری جین را با کفی کلفت اضافه کنید. جوراب تا زانو، بپوشید.

 

استایل پرپی چیست, آشنایی با استایل پرپی, سبک و استایل پرپی چیست

ژاکت های راه راه زنانه در طیف رنگی

 

پیراهن یقه ای درجه یک (و پیراهن ها)

خانم ها، شما نمی توانید بدون یک یا دو پیراهن یقه دار که به صورت چرخشی استفاده می کنید، زیبایی خاصی داشته باشید. یک پیراهن کلاسیک سفید دکمه دار گشاد و سایز بزرگ در تابستان بپوشید. یا آن را در یک شلوار خال خالی قرار دهید و آن را داخل یک شلوار راستا و ساده قرار دهید.

 

در حالی که پولوها و آکسفوردهای دکمه دار مترادف با استایل آماده سازی زنانه هستند، ما شما را تشویق می کنیم که از چارچوب خارج شوید. حال و هوای میراث آمریکایی در پیراهن های راگبی و لباس های پیراهن نخی ترد نیز یافت می شود.

 

یک پیراهن ست شده با کفش قایقی بهترین گزینه ی لباس برای روزهای سرد است، می توانید یک ژاکت کش باف پشمی اضافه کنید. از کیف های چرمی برای حمل وسایلتان استفاده کنید. می توانید حروف اول خود را بر روی لباس خود حک کنید.

 

استایل پرپی,آشنایی با استایل پرپی,آشنایی با استایل پرپی

مدل لباس های استایل پرپی

 

مدل لباس زنانه به سبک پرپی برای ماندگاری فراوان

وقتی نوبت به کتانی ها می رسد، ساق هایتان را در خانه بگذارید. در عوض، با یک شلوار چسبان و یا دامن طرح دار شیک، بیرون بروید. شلوار جین فراتر از ژانرها است و بسیار متنوع است، بنابراین حتماً یکی از آن ها را در دسترس داشته باشید تا ظاهر خود را بسازید.

 

کنجکاو هستید که چگونه شلوارهای گشاد را برای این زیبایی ظاهری، بپوشید ؟ آسان است. یک ژاکت کشباف انتخاب کنید و جلوی آن را آزادانه داخل شلوار یا شلوار جین قرار دهید. سعی کنید این کلاسیک راحت را با پوشیدن یک جفت کفش تزئین شده ی براق و طرح دار به روز کنید. این کفش ها ظاهر آرام شما را تیزتر می کنند.

 

آشنایی با استایل پرپی, سبک و استایل پرپی چیست, آشنایی با استایل پرپی

شلوار مناسب استایل پرپی

 

جرأت داشته باشید که با رنگ و چاپ به استایل زنانه ی خود زیبایی اضافه کنید

با استفاده از رنگ های پرطرفدار، یک چرخش مدرن به جفت های سبک آماده سازی خود اضافه کنید. آیا به دنبال ادغام پاپ های زنده و شاد در استایل پرپی خود هستید؟ از رنگ های زرد آفتابی، سبزه های سبز، مرجان های شسته و صورتی تمشکی استفاده کنید.

 

اگر می خواهید با بهترین لباس های آماده قدم بزنید، از رنگ های رنگین کمانی بسیار روشن استفاده کنید. قرمز، فوشیا و آبی کبالتی مطمئناً ظاهر شما را زنده می کند. کمد لباس خود را از پلیور گرفته تا کفش را با رنگ های مورد علاقه تان خود پر کنید. 

 

همه چیز درباره ی استایل پرپی, مدل لباس به سبک پرپی, سبک و استایل پرپی

استایل پرپی زنانه

 

انتخاب های استایل پرپی زنانه تمایل به سبک ماندگاری دارند. با اضافه کردن یک پانچ چاپ همه چیز را تکان دهید. به جای خال های پولکای متقارن و کلاسیک، از پارچه هایی با نقش های نامتقارن وً ناقص استفاده کنید. پارچه های پیچازی را با پارچه های پنبه ای یا کتانی مخصوص تابستان عوض کنید. یا از پارچه های گل دار استفاده کنید.

 

یکی دیگر از چاپ های اصلی، که راه راه است. زیبایی شناسی بدون یک، دو یا سه مجموعه خط کامل نمی شود. در تعطیلات آخر هفته نمی توانید با یک ژاکت یا تی شرت راه راه اشتباه کنید. آیا با چاپ های جسورانه و رنگ های روشن همکاری می کنید؟ به این ترتیب است که شما ظاهر آماده و مناسبی پیدا می کنید.

 

همه چیز درباره ی استایل پرپی, مدل لباس به سبک پرپی, سبک و استایل پرپی

کت چهارخانه زنانه به سبک پرپی به رنگ زرد، سفید و خاکستری

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------