مد خیابانی چیست؟ مد خیابانی چیست,تصاویری از مدهای خیابانی

مد خیابانی شامل لباس های ارزانتر و قابل خرید برای اکثریت جامعه می باشد

 

مد خیابانی چیست؟

مد خیابانی پوششی است که تصور می شود نه از استودیوها بلکه از لباس های افراد در خیابان پدید آمده است. مد خیابان معمولاً با فرهنگ جوانان در ارتباط است و بیشتر در مراکز مهم شهری مشاهده می شود. مد خیابان ژاپنی چندین حرکت همزمان بسیار متنوع همزمان را در هر زمان معین حفظ می کند. مد خیابانی به عنوان تأثیرگذارترین مد شناخته شده است.

 

مد خیابانی یک سبک خاص مد است که در اصل ناشی از فرهنگ مد انگلیس گرفته شده است. این یک رویکرد جامع برای مد است و سبک هایی را ایجاد می کند که از هم جدا شده و با مشاهدات مد اصلی تفاوت می کند.

 

سبک خیابان همیشه وجود داشته اما به پدیده قرن بیستم تبدیل شده است. اینها همچنین سلیقه هایی بود که در بین گروه های حاشیه نشین اقتصادی و حاشیه نشین، طیف وسیعی از قبایل کلانشهر سرچشمه گرفت، که قادر به ایجاد فرآیندهای جدید تولید و پخش مد هستند.

 

مد خیابان یا سبک خیابانی اکنون توسط طراحان اصلی لباس شناخته شده است و بر دنیای مد و استایل ترندی تأثیر می گذارد.

 

گرچه خیابان مد در سراسر جهان تحت تأثیر مد خیابان و روند پوشیدگی جوانان در آمریکا است، اما هر فرهنگی جوانان خود را دارد که می خواهند اظهارات مد خود را بیان کنند.

 

میلان

میلان می تواند نمونه خوبی از چگونگی شیوه های مد به توسعه و تجاری سازی شهر باشد. مد خیابان میلان یکی از محبوب ترین و قابل احترام در مدهای خیابانی است. دلیل چنین موفقیتی را می توان به این واقعیت پیوند داد که تعداد زیادی از مؤسسات، آژانسها و رویدادهای مهم مد در میلان واقع شده اند. عبارت capitale della moda (پایتخت مد) هنگام توصیف سبک ها، زندگی شهری، مجموعه های مد، طراحان و موارد دیگر به میلان اشاره دارد.

 

مد خیابانی,آشنایی با مد خیابانی

مدهای خیابانی میلان

 

پاریس

پاریس به ویژه یکی از مراکز معتبر مد به طور کلی و سبک خیابانی است. پاریس نمونه ای کامل برای ایجاد «نگاه شهر»، یک تصویر جمعی است. برخی از لباس های مد، ویژگی ها و سبک های زندگی تجسم شهرنشینی مشخص یک شهر است. 

 

عکس مدهای خیابانی, مهمترین شهرهای هفته مد

مد خیابانی پاریس

 

ژاپن

مد ژاپنی بسیاری از حرفه ای های مد را در غرب الهام بخش کرده است، ژاپن به تدریج در حال تبدیل شدن است کشوری که یک نیروی اصلی در زمینه مد است. امروزه مد ژاپنی هم در زیبایی شناسی مد و هم در چگونگی کسب و کار در این صنعت نقش دارد.

 

مد خیابان های ژاپنی از طراحان مشهور حرفه ای ژاپنی سرچشمه نمی گیرد، بلکه توسط دختران دبیرستانی اداره می شود که در کنترل روند مد بسیار مؤثر بوده اند. این جوانان آگاه و یا وسواس مد، به طور غیر مستقیم و مستقیم این نوع مد ژاپنی را اجرا می کنند. مد خیابان های ژاپنی در بین نهادهای مختلف مد و همچنین خرده فرهنگ های خیابانی مختلف از شبکه های اجتماعی پدیدار می شود که هر کدام با ظاهری منحصر به فرد و اصلی مشخص می شوند. این نوجوانان برای اعلام هویت نمادین و خرده فرهنگی خود، به ظاهری متمایز متکی هستند. این هویت سیاسی یا ایدئولوژیک نیست؛ این یک شیوه ابتکاری است که وابستگی گروهی آنها را تعیین می کند.

 

سبک لباس پوشیدن های جدید,سبک های لباس پوشیدن در هفته مد

مدهای خیابانی ژاپن

 

لندن

لندن به عنوان یکی از مهمترین پایتخت های مد در نظر گرفته شده است، اما برخلاف میلان و پاریس، نگاه لندن به معنای مد سلطنتی، سنت ها و فرهنگ قوی سبک خیابان نزدیک تر است.

 

لندن از طرف دیگر پیشگام در توسعه و ترویج بازارهای دست دوم بود که در مورد سایر گرایش های زیرزمینی به سبک خیابان صحبت می کند. لندن به عنوان یک شهر چند ملیتی با تمرکز بی حد و حصر در کل فرهنگ ها و سنت های آنها، به عنوان فضایی شناخته می شود که سبک خیابان نه تنها مفاهیم و مد عمومی را در بر می گیرد، بلکه به عنوان ابزاری برای بیان هویت اجتماعی و فرهنگی نیز کار می کند.

 

یکی از مهمترین دلایلی که لندن خود را به عنوان یک مرکز سبک خیابانی در اروپا ثابت کرده است این است که بازیگران مد انگلیس با توجه به رویکردهای نوآورانه به مد و همکاری با استعدادهای جوان امیدوار، بازتر و انعطاف پذیرتر به نظر می رسند. این نگرش با توجه به سبک خیابان و ترویج شیوه های مد پایدار، ذهنیت و علاقه بیشتری ایجاد می کند.

 

مد خیابانی چیست, تصاویری از مدهای خیابانی

مد خیابانی لندن

 

نیویورک

تمرین مدل های عکسبرداری، در جلوی فضای باز و انبارها یا فقط گرفتن عکس در خیابان، از پایتخت مد ایالات متحده آغاز شد.

 

جای شکی نیست که این شهر در رابطه با سبک خیابان نقش یکی از مهمترین مجموعه های مد را دارد. هفته مد نیویورک، مجموعه ای از رویدادهای قابل توجه نیمه سالانه، فصل ها نه تنها در ایالات متحده را تعیین می کند بلکه تأثیر زیادی در صنعت مد سایر نقاط جهان دارد. در این زمینه به نظر می رسد سبک خیابان در خارج از سالن ها نمایش داده می شود.

 

آشنایی با مد خیابانی,مدخیابانی

مد های خیابانی نیویورک

 

هند

با کپی کردن از سبک فیلم های بالیوود، سبک خیابان در هند راه افتاد. از آنجا که هندی ها همیشه شیفته مد هستند، مذهب های مختلفی به دستیابی به این سبک خیابانی کمک می کنند.

 

سبک های خیابانی هند یا لباس هایی که در جوانی به جایگاه خود می رسند. باعث می شود عرصه خاص خود در این دنیا باشند.

 

تصاویر مدهای خیابانی در شبکه های اجتماعی بیشتر دیده می شوند.

 

عکس مدهای خیابانی, مدخیابانی چیست

مدهای خیابانی در هند

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------