استایل کابوی از کجا سرچشمه گرفته است + تصاویراستایل کابوی, استایل کابوی چیست, آشنایی با استایل کابوی

همه چیز درباره استایل کابوی

 

آشنایی با استایل کابوی:

استایل کابوی یکی از استایل های پرطرفدار که برگرفته از گاوچران های اسپانیایی است. این استایل بین خانم ها و آقایان طرفداران خاص خود را دارد. در ادامه این مقاله بیتوته شما را با استایل کابوی و اجزای این استایل آشنا می کنیم.

استایل کابوی (cowboy style) از ترکیب دو کلمه cow و boy تشکیل شده است. که به معنای گاو و پسر است. این استایل از گاوچران های اسپانیایی سرچشمه گرفته است و برای گاوچران ها و کشاورزان اسب سوار و گاوچران بود و طرفداران خاص خودش را دارد. نوع دخترانه این استایل به کاوگرل یا کاگرل معروف است. به استایل کابوی، استایل وسترن نیز گفته می شود.

 

در اواخر دهه 1800 میلادی کابوی های مکزیکی به سمت غرب مهاجرت کردند و به دلیل این که جمعیت زیادی داشتند و به تدریج استایلشان در غرب گسترش یافت و پرطرفدار شد. طرفداران استایل کابوی هر روز در آمریکا و تگزاس بیشتر می شدند تا جایی که مردم عادی این استایل را مختص آمریکا می دانند.

 

این استایل کم کم در گروه های فرهنگی و هنری شکل گرفت. حتی از این استایل در ساخت فیلم ها هم استفاده می کردند و تاثیر زیادی در دنیای سینما داشتند. مانند پزشک دهکده. این استایل را نباید با استایل سرخ پوستی اشتباه گرفت.

 

برای تثبیت این ظاهر نیازی نیست سر تا پا در لباس های کابوی باشید، فقط اضافه کردن عناصر این سبک می تواند راه زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد! وقتی فکر می کنیم استایل کابوی، چکمه های حاشیه ای، فیروزه ای و دختر گاوچرانی به ذهنمان می رسد. اما چگونه این ظاهرها را مدرن کنیم؟

 

البته راه های زیادی وجود دارد! افزودن یک گردنبند کلاسیک شکوفه کدو، ژاکت حاشیه ای یا چکمه های کابوی به یک لباس یک نمونه عالی است. گردنبند شکوفه کدو فیروزه ای را با یک تاپ سفید به سبک دهقانی و شلوار جین مورد علاقه خود ست کنید. یا یک کمربند کانکو به یک لباس گشاد و راحت اضافه کنید، و ظاهر را با چند چکمه الهام گرفته از غرب تکمیل کنید. امکانات بی پایان هستند!

 

شناخت استایل کابوی, اجزای استایل کابوی, درباره ی استایل کابوی

تصاویر استایل کابوی

 

اجزای استایل کابوی

ما چند قطعه شگفت انگیز را که برای تکان دادن ظاهر سبک وسترن یا همان سبک کابوی عالی هستند در زیر آورده ایم!

 

چکمه کابوی یا گاوچرانی :

با شنیدن استایل کابوی یا گاوچرانی، اولین چیزی که به ذهن می رسد، استفاده از لوازم چرم طبیعی مانند: کلاه های لبه دار، چکمه های گاوچرانی، کمربندهای کانکو می باشد.

 

معمولا در پشت چکمه های کابوی از تکه های فلزی ستاره شکل استفاده می شود. به این تکه های فلزی مهمیز می گویند و قابلیت جدا شدن دارند. برای چکمه های خانم ها از گلدوزی و برش هایی استفاده می شود.

 

کلاه استایل کابوی :

کلاه های کابوی دارای لبه های پهن می باشند که از آفتاب سوختگی جلوگیری می کند. زیرا گاوچران ها و کشاورزان و دامداران بیشتر در زیر نور آفتاب قرار می گیرند و باعث سوختگی می شود. به همین دلیل از کلاه های لبه پهن در جنس های متفاوت استفاده می کنند. این کلاه ها اغلب در رنگ های مشکی، انواع رنگ های قهوه ای، شتری، کرم، سفید و طیف های متنوعی از این رنگ ها می باشند.

 

مدل لباس استایل کابوی, لباس های استایل کابوی, مدل هایی از استایل کابوی

کلاه استایل کابوی

 

شلوار استایل کابوی :

در استایل کابوی از شلوارهای دمپا گشاد استفاده می شود. در برخی موارد از شلوارهایی که معمولا راستا هستند و از قسمت زانو تا دمپا به صورت ملموس کمی گشاد می شود. این شلوار در جنس های متفاوتی استفاده می شوند. تفاوت شلوار کابوی زنانه و مردانه در طرح آن است. در شلوارهای کابوی زنانه گلدوزی استفاده می شود.

 

یک نوع شلوار چرم بدون فاق وجود دارد که برای استایل کابوی مناسب می باشد.

 

پیراهن استایل کابوی :

در استایل کابوی، بیشتر از پیراهن هایی از جنس کتان و جین استفاده می شود. رنگ ها همانند رنگ کلاه کابوی ها و گاهی مواقع به صورت چهارخانه استفاده می شوند. پیراهن های کابوی آستین بلند، دکمه خور و جلوی آن دارای برش و تزئینات می باشد حتی در قسمت پشت آن هم دارای برش می باشد. برای تزئینات برخی از پیراهن های کابوی، از گلدوزی، ترکیب پارچه ها، چرم و جیر ریش ریش شده حتی در کت و شلوار و چکمه و کیف نیز استفاده می شود.

 

کت های کابوی :

احتمالا کت هایی را دیده اید که در قسمت هایی از آن ریش ریش وجود دارد. این ریش ریش ها در هر قسمتی از آن ها می تواند باشد. این کت های وسترنی و یا کابوی اغلب از جنس چرم و جیر می باشد. حتی در برخی موارد دارای گلدوزی می باشند.

 

مدل هایی از استایل کابوی, درمورد استایل کابوی, همه چیز درباره استایل کابوی

کت های مناسب استایل کابوی

 

پانچو : 

طراحی ناحیه پهلو پانچوهای وسترن دوخت ندارد و مانند یک شنل یا شال گردن بزرگ هستند. و در استایل کابوی کاربرد بسیار دارد.

 

اکسسوری کابوی :

تنوع اکسسوری در استایل کابوی محدود است. آن ها شامل کلاه های لبه پهن که یکی از اصلی ترین اکسسوری ها در این استایل هستند، طرح های اولیه کلاه ها کاسه ای یا لبه پهن بوده اند. کمربند با سگک های بزرگ و مهمیز، مهمیزها اصلی ترین اکسسوری بوت های استایل کابوی می باشد، دستمال گردن، در برخی موارد دستبندهای چرم، گردنبندهای بزرگ.

 

استایل کابوی چیست, آشنایی با استایل کابوی, شناخت استایل کابوی

آشنایی با اکسسوری های استایل کابوی

 

درمورد استایل کابوی, همه چیز درباره استایل کابوی, مدل های استایل کابوی

استایل وسترن زنانه

 

آشنایی با استایل کابوی, شناخت استایل کابوی, اجزای استایل کابوی

استایل کاوگرل

 

گردآوری : بخش مد بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------