لباس مجلسی برای افراد چاق: چگونه بهترین انتخاب را داشته باشیم؟لباس مجلسی برای افراد چاق, انتخاب لباس مناسب برای آقایان چاق, نکات خرید لباس مجلسی برای افراد چاق

نکات خرید لباس مجلسی برای افراد چاق

 

نکاتی برای خرید لباس مجلسی مناسب برای افراد چاق  

پوشیدن لباس مناسب برای مهمانی که بتواند اندام را بهتر نشان دهد برای خانم ها و آقایان بسیار مهم است. اگر جزو کسانی هستید که اندام چاقی دارید و می خواهید لاغرتر جلوه کنید می توانید از برخی ترفندها برای لاغرتر نشان دادن اندامتان استفاده نمایید. در این مطلب از بیتوته می خواهیم نکات خرید لباس مجلسی برای افراد چاق را بررسی کنیم.

گام اول شناسایی فرم بدن 

در گام اول بهتر است فرم بدن خود را بشناسیم تا بتوانیم راحت‌تر چاقی اندام خود را پنهان کنیم. به طور کلی 4 مدل اندام چاق وجود دارد اندام گلابی، اندام سیب، اندام مثلثی و چاقی کل اندام.

 

برخی افراد بالاتنه چاقی دارند در عوض برخی دیگر پهلوهای بزرگی دارند، پس طبیعتاً نوع لباس پوشیدن هرکدام متفاوت خواهد بود. به طور کلی افراد چاق باید از لباس هایی استفاده کنند که نوع پارچه آنها نازک، ظریف و لخت باشد.

 

لباس مجلسی برای افراد چاق, انتخاب لباس مناسب برای آقایان چاق, جنس لباس مناسب برای افراد چاق

جنس لباس مناسب برای افراد چاق

 

لباس مجلسی برای خانم هایی که اندام سیبی دارند

اگر بالاتنه بزرگ با شانه‌های پهن، سینه های درشت و کمر و باسن بزرگی دارید شما جزو افراد چاق با اندامی سیبی هستید. این افراد برای اینکه فرم اندام خود را بهتر و متناسب تر نشان دهند باید از لباس‌هایی با یقه های اسکوپ، گرد و هفت استفاده کنند؛ زیرا یقه های هفت باعث کشیده تر نشان دادن اندام این افراد می‌شود.

 

اگر بازوهای درشتی دارید سعی کنید لباس های آستین دار بپوشید. خانم هایی که فرم بدن آنها سیبی شکل است از لباس‌های تنگ و چند رنگ استفاده نکنند تا اندامشان چاق تر  نشان داده نشود. لباس‌های راسته با رنگ تیره بهترین گزینه برای افراد چاقی است که می‌خواهند بین بالاتنه و پایین تنه خود هماهنگی ایجاد نمایند.

 

در صورتی که افراد چاق با اندام سیبی شکل تمایل داشته باشند از لباس‌های بلند استفاده نمایند بهتر است دامن لباس آنها کلوش باشد تا پایین تنه نیز پهن تر دیده شود. تا هماهنگی بهتری  بین بالاتنه و پایین تنه ایجاد شود. به طور کلی این افراد بهتر است از لباس‌های کوتاه، دامن های خمره‌ای، یقه های هفت، لباس‌هایی که از جنس گیپور تهیه شده است برای زیباتر شدن اندامشان استفاده کنند.

 

لباس مجلسی برای افراد چاق, انتخاب لباس مناسب برای آقایان چاق, لباس های آستین دار مناسب برای افراد چاق

لباس های آستین دار مناسب برای افراد چاق

 

لباس مجلسی برای خانم هایی که اندام گلابی دارند

این افراد اندام ایده‌آلی دارند؛ یعنی شانه‌های کم عرض و سینه های متعادل ولی پایین تنه آنها چاق است. خانم‌هایی که از چنین اندامی برخوردار هستند باید لباسی را انتخاب کنند که توجه را از پایین تنه به شانه‌ها و سینه ها منحرف کند. این خانم ها می توانند از لباس‌هایی که دارای یقه های دلبری، مربعی و قایقی هستند استفاده کنند. همچنین دامن‌های بلند با مدل فون و راسته مناسب این افراد می‌باشد. 

 

افرادی که اندامی گلابی دارند برای اینکه باسن و ران‌های بزرگ خود را پنهان کنند بهتر است از دامن‌های پف‌دار استفاده کنند تا نگاه افراد را به بالاتنه خوش ‌فرم را به خود جلب کنند.

اگر تمایل به پوشیدن شلوار دارید بهتر است از مدل های شلواری که برای افرادی که دارای اندامی چاق هستند استفاده کنید؛ مانند شلوارهای دمپا گشاد. شما با انتخاب این نوع شلوار پری پاهایتان را پنهان می‌کنید.

 

لباس مجلسی برای افراد چاق, انتخاب لباس مناسب برای آقایان چاق, شلوار دمپا مناسب برای افراد چاق

شلوار دمپا مناسب برای افراد چاق

 

لباس مجلسی برای افراد چاق با فرم بدن مثلث برعکس 

افرادی که فرم بدن آنها به شکل مثلث برعکس است. چون بازوها و شانه های توپری دارند بهتر است  لباسی را انتخاب نمایند که شنل مانند باشد تا بازوها و شانه‌هایشان پوشیده شود. این افراد نباید از لباس‌های چسبان استفاده کنند.

 

لباس مجلسی برای خانم‌هایی که کل قسمت‌های بدنشان چاق است

افرادی که کل بدنشان چاق است خط کمر مشخصی ندارند؛ بنابراین باید از لباسی استفاده کنند که ناحیه کمر را به خوبی نشان دهد. مانند لباس‌های کلوش یا چین دار که می‌تواند بهترین گزینه برای این افراد باشد. برای مشخص کردن این خط فرضی بهتر است رنگ یا مدل پارچه بالاتنه با پایین‌تنه متفاوت باشد.

 

برای لاغر نشان‌دادن بالاتنه افراد چاق بهتر است یقه آنها مدل هفتی باشد. افرادی که کامل چاق هستند بهتر است لباسی را انتخاب کنند که سایز آن متناسب با بدنشان باشد؛ یعنی نه زیاد تنگ و نه زیاد گشاد باشد. برای اینکه بالاتنه افراد چاق کشیده‌تر نشان داده شود بهتر است از اکسسوری‌هایی مانند گردن‌بند و گوشواره‌های بلند استفاده کنند.

 

لباس مجلسی برای افراد چاق, انتخاب لباس مناسب برای آقایان چاق,لباس مجلسی با کمربند مناسب برای افراد چاق

لباس مجلسی با کمربند مناسب برای افراد چاق

 

لباس مجلسی برای خانم‌هایی که چاقی متناسبی دارند

افرادی که خط کمر مشخصی دارند و همه اندامشان متناسب چاق هست بهتر است از لباس‌هایی استفاده کنند که بر روی کمر تأکید داشته باشد. این لباس‌ها می‌توانند در خط کمر برش داشته باشند، آنها می‌توانند از دورنگ پارچه در پایین‌تنه و بالاتنه استفاده کنند که می‌تواند آستین‌های بلندی داشته باشد. این لباس‌ها افراد چاق را لاغرتر نشان می‌دهند.

 

لباس مجلسی برای افراد چاق, انتخاب لباس مناسب برای آقایان چاق,استایل مناسب افراد چاق با لباس مجلسی

استایل مناسب افراد چاق با لباس مجلسی

 

نکاتی در مورد لباس مجلسی برای افراد چاق 

با توجه به اینکه الزاماً هر لباس زیبایی در تن هر کسی زیبا دیده نمی‌شود بنابراین در هنگام خرید لباس مجلسی هر کسی باید متناسب با سن، رنگ پوست، فرم بدن و صورت خود لباس مورد نظر خود را انتخاب کند. پس اگر چاق هستید و قصد خرید لباس مجلسی را دارید بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

• اگر پایین‌تنه شما چاق است به هیچ عنوان از دامن‌های کوتاه استفاده نکنید زیرا پاهای شما را چاق‌تر نشان می‌دهد.

 

• اگر بازوهای چاقی دارید می‌توانید از یک کت که جنس آن گیپور یا حریر است بر روی لباس خود استفاده کنید تا چاقی بازوهای شما جلب توجه نکند.

 

• افراد چاق بهتر است از رنگ‌های تیره برای لاغرتر نشان دادن اندامشان استفاده کنند. اما اگر مایل هستید لباسی با رنگ روشن بپوشید بهتر است رنگ لباستان را با توجه به رنگ پوستان انتخاب کنید.

 

لباس مجلسی برای افراد چاق, انتخاب لباس مناسب برای آقایان چاق, لباس مجلسی با راه های عمودی مناسب برای افراد چاق

لباس مجلسی با راه های عمودی مناسب برای افراد چاق

 

نکاتی درباره انتخاب لباس مناسب برای آقایان چاق

آقایان چاق بهتر است برای اینکه شلخته و چاق‌تر از حد خودشان دیده نشوند به نکات زیر توجه نمایند.

1. هرگز لباس گشاد نخرید زیرا لباس گشاد تیپ شما را زشت می‌کند.

 

2. لباسی را انتخاب کنید که برای بزرگ‌ترین قسمت بدن شما اندازه باشد سپس آن را به خیاط بسپارید تا بقیه قسمت‌ها را برایتان اندازه کند. مثلاً شلواری که کمر آن اندازه است اما در قسمت ران پا گشاد است را بخرید سپس توسط خیاط اندازه قسمت های گشاد آن را کوچک کنید.

 

3. لباس خود را با توجه به فصل انتخاب کنید. برخی از آقایان به خاطر پهلو و شکم بزرگ در تابستان تی شرت نمی‌پوشند این در حالی است که می‌توانند با پوشیدن تی شرت های متناسب با اندامشان، خوش تیپ تر شوند.

 

4. آقایان چاق لباس راه راه عمودی بپوشند. لباس هایی با راه راه های نازک بهترین انتخاب برای این افراد است.

 

5. از پوشیدن لباس‌های طرح دار خودداری کنید. آقایان چاق بهتر است از پوشیدن لباس‌هایی با رنگ های متضاد دوری کنند.

 

6. آقایان چاق از شلوارهای راسته استفاده کنند. شلوار راسته افراد چاق را  صاف نشان می‌دهد. این در حالی است که اگر پاچه شلوار شما تنگ تر از رانتان باشد باعث می‌شود تا هیکل شما چاق تر به نظر برسد.

 

7. افراد چاق هرگز لباس‌هایی را که به صورت لایه لایه هستند را نپوشند. این افراد از پوشیدن بادگیر، لباس‌هایی با پارچه های ضخیم، شلوارهای بگ و ژاکت با جیب‌هایی در جلو خودداری نمایند.

 

8. آقایان چاقی که اضافه وزن دارند در صورتی که دوست دارند می‌توانند کت و شلوار نیز بپوشند و حتماً از رنگ‌های تیره استفاده کنند.

 

لباس مجلسی برای افراد چاق, انتخاب لباس مناسب برای آقایان چاق,کت طرح دار مجلسی مناسب برای آقایان چاق

کت طرح دار مجلسی مناسب برای آقایان چاق

 

اکسسوری‌هایی که افراد چاق بهتر است استفاده کنند

• برای آنکه کشیده‌تر به نظر برسید خوب است که از کفش¬های پاشنه‌دار استفاده کنید؛ اما  اگر خیلی چاق هستید بهتر است کفش‌هایی با پاشنه های متوسط انتخاب کنید.

• افراد چاق بهتر است در انتخاب زیورآلات دقت کنند مثلاً از گردنبند های بلند یا گوشواره‌های آویزان استفاده کنند تا اندامشان لاغر و کشیده نشان داده شود.

• استفاده از دستمال‌گردن های بلند و ظریف به دورگردن روشی برای بلندتر نشان دادن بالاتنه می‌باشد. 

 

گرداوری: بخش دنیای مد بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X مد و پوشاک,کفش و کیف

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023