برای مانکن به نظر رسیدن چگونه لباس بپوشم؟نکاتی برای لباس پوشیدن,تکنیک هایی برای لباس پوشیدن

از پوشیدن دامن های خیلی بلند و یا خیلی كوتاه اجتناب كنید


قسمت‌های نامتناسب اندام‌تان را پیدا كنید تا با انتخاب لباس مناسب آنها را بپوشانید. درست است كه نقایصی چون كوتاهی گردن، كوتاهی بالاتنه، بلندی دست ها و ... تغییرناپذیر است، اما اگر با توجه به آنها لباسی در نظر گرفته شود، كمتر به چشم می‌خورند و در نتیجه بدن متناسب تر دیده می‌شود.


با این قوانین پوشش مانکن دیده شوید!!
اگر اندام ریزی دارید
اگر به اصطلاح ریز نقش هستید از لباس هائی كه برش های ساده‌ای دارند استفاده كنید. از پارچه های حاشیه دار و لباس‌های والان‌دار بپرهیزید. لباسی متناسب با اندام كوچك خود انتخاب كنید. از تضاد رنگ‌ها برحذر باشید. لباس‌های یك رنگ طول قد شما را بیشتر نشان می‌دهد. اگر خیلی لاغر و باریك‌ اندام هستید لزومی ندارد دایم كفش‌های پاشنه بلند بپوشید. كفش‌های پاشنه كوتاه با لباس مناسب قامت شما را متناسب‌تر نشان می دهد.

وضع و حالت بدن
وضع و حالت بدن در زیبائی اندام تأثیر زیادی دارد. حتی اگر اندام زیبائی داشته باشید، بی‌توجه به درست ایستادن، درست راه رفتن و درست نشستن، اثر هر لباس مناسبی را از بین می‌برید. شانه‌های افتاده، پشت قوز كرده و خمیده، شكم پیش آمده و سینه عقب رفته افزون بر نامتناسب جلوه دادن لباس و اندام شما، بر سن‌تان نیز می‌افزاید.


با آنكه انتخاب لباس مناسب حتی این مشكل را هم رفع می‌كند، اما به كمك ورزش روزانه بكوشید این وضع را اصلاح كنید. و بدن را به شكل متناسب درآورید. تا دستیابی به این هدف (اصلاح حالت بدن) از پوشیدن لباس‌های تنگ و چسبان بپرهیزید و لباس‌های آزاد و راحت با سرشانه‌های چهارگوش بپوشید.

اگر قد خیلی بلندی دارید
مانكن های طراحان معروف دنیا همه یك سر و گردان از بقیه مردم بلندتر هستند و به نظر می‌آید كه این نشانه موفقیت آنهاست! اما در این مورد هم تناسب شرط است. اگر قد بلند و لاغر هستید از لباس‌های زرق و برق‌دار می‌توانید استفاده كنید. شنل، كت های گشاد با اپل های پهن و ... برازنده شما است.


اگر در پیدا كردن شلوار مشكلی دارید، می‌توانید از شلوارهای مردانه استفاده كنید. اگر خیلی بلندقد هستید پیدا كردن دامن مناسب نیز برایتان مشكل است. از پوشیدن دامن‌های خیلی بلند و یا خیلی كوتاه اجتناب كنید، زیرا قدتان را بلندتر نشان می‌دهد. بهتر است جوراب شلواری همرنگ دامن خود بپوشید.

اندام گلابی شكل
برای كسانی كه سینه‌های كوچك و باسن بزرگی دارند مناسب‌ترین لباس، تأكید روی شانه‌هاست. مثلاً شانه های اپل دار، كارهای دستی روی شانه و ... كه شانه را بیشتر به چشم آورد. اگر اندام شما به این شكل است از پوشیدن لباس‌های بافتنی كبریتی و شلوارهای تنگ بپرهیزید.

گردن كوتاه
اگر گردن كوتاهی دارید، یقه هفت «7» مناسب‌ترین فرم یقه برای شماست. یقه‌هائی كه گردن را بپوشاند، آن را كوتاهتر نشان می‌دهد. در صورت استفاده از دستمال گردن، نوع بلند آن را كه روی بالاتنه آویزان می‌شود انتخاب كنید.

اندام درشت
اگر درشت اندام هستید یعنی استخوان‌ بندی درشتی دارید لباس‌های ژرسه و بافتنی تنگ و چسبان نپوشید. پارچه‌هائی كه نقش‌‌های درشت یا راه‌های پهن دارند نیز برای شما مناسب نیست. سعی كنید لباس‌های‌تان را از رنگ‌های طبیعی یكدست(بدون نقش) انتخاب كنید. مهم‌تر از همه اینها بكوشید چاق نشوید.

گردن دراز
گردن بلند و كشیده زیباست و با هر پوششی زیباتر به نظر می‌آید. یقه‌های اسكی، توردار و چین‌دار برای این فرم گردن مناسب است. دستمال گردن‌های كوتاه، روبان و گردن‌بندهای بزرگ بر زیبائی گردن می‌افزاید.

خواص رنگ تیره
رنگ‌های تیره پوشش مناسبی برای چاقی هستند. در مورد كفش و جوراب نیز باید به این خاصیت توجه داشت. كسانی كه پاهای چاق و بزرگی دارند نباید جوراب شلواری و كفش سفید بپوشند، زیرا پاها را بزرگ‌تر و چاق‌تر نشان می‌دهد. اگر می‌خواهند رنگ‌های روشنی بپوشند می‌توانند به جای سفید از بژ و یا خاكستری استفاده كنند.

پاهای موزون
اهمیت پاها بر هیچ كس پوشیده نیست. پاها ستون بدن هستند و باید در سالم نگهداشتن این ستون‌های زیبا بكوشید.  گرچه عده كمی دارای پاهای زیبا و متناسب هستند! خوشبختانه جوراب شلوارهای مرغوبی كه تازگی‌ها به بازار عرضه شده بسیاری از مشكلات را حل كرده است.


مثلاً با این نوع جوراب شلواری‌ها می‌توان واریس، كبودی و دیگر زشتی‌ها را پوشاند. برای سالم نگهداشتن پاها كفش نقش بسیار مؤثری دارد. به خاطر كوچك نشان دادن پاها كفش تنگ نپوشید. كفش را به اندازه و راحت انتخاب كنید. بلندی پاشنه كفش به قد شما ارتباطی ندارد. باید قد دامن یا مدل شلوار را در نظر بگیرید.

بهترین اندازه دامن تا وسط ساق پاست. این اندازه برای بیشتر پاها مناسب است جز پاهائی كه مچ‌های خیلی كلفتی دارند. اگر این مشكل شماست، قد دامن را درست زیر زانو بگیرید. چشم‌ بسته پیرو مد نباشید. طراحان مجبورند هر روز طرح تازه‌ای بدهند. هر كس باید متناسب با اندام خود لباس بپوشد. كسانی كه پاهای چاقی دارند باید از لباس‌های كوتاه چشم بپوشند.

فرم شلوار را با دقت انتخاب كنید. اگر ران‌های چاق و درشتی دارید شلوارهای ساده و بدون پیلی بپوشید. اگر پاهای باریك و كشیده‌ای دارید شلوارهای گشاد و پیلی‌دار برای‌تان مناسب است.

منبع : zendegionline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین مطالب دنیای مد(طلا و جواهرات، لباس و کیف و کفش، دکوراسیون، مد و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------