رازهایی در انتخاب لباس مجلسی که شما را لاغر و قدبلند نشان دهدمدل لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه

 

آیا دوست دارید لاغرتر نشان داده شوید بدون اینکه حتی یک کیلوگرم وزن کم کنید؟ در اینجا رازهایی را در انتخاب مدل لباس مجلسی مناسب را به شما خواهیم گفت که با رعایت آنها می توانید چاقی خود را تا حد زیادی پنهان کنید.

اصولی در انتخاب لباس مجلسی که شما را لاغر و قدبلند نشان می دهد

عروسی باشد یا جشن نامزدی یا یک مهمانی خودمانی. فرق چندانی نمی کند. بسیاری از خانم ها در هنگام انتخاب لباس مجلسی و لباس شب، دوباره احساس می کنند که چاق تر شده اند و لباس مجلسی مناسب خود را پیدا نمی کنند. خصوصا اگر قرار باشد در جشن عروسی یا مهمانی مهمی شرکت کنید، کار شما دشوار تر خواهد شد. اما نگران نباشید!

 

آیا دوست دارید لاغرتر نشان داده شوید بدون اینکه حتی یک کیلوگرم وزن کم کنید؟ در اینجا رازهایی را در انتخاب مدل لباس مجلسی مناسب را به شما خواهیم گفت که با رعایت آنها می توانید چاقی خود را تا حد زیادی پنهان کنید.

 

لباسی مجلسی بپوشید که کاملا اندازه شما باشد.

یکی از ساده ترین راه های لاغرتر به نظر رسیدن، انتخاب لباسی مجلسی است که کاملا اندازه شما باشد. در هنگام انتخاب لباس مجلسی، سراغ لباس های تنگ و یا گشاد نروید. این مدل لباس ها شما را چاق تر نشان خواهند داد. پوشیدن لباس های تنگ علاوه بر اینکه تحرک شما را محدود و عذاب آور خواهد کرد، چین و چروک های زشتی را در قسمت های چاق بدن شما ایجاد می کند. همیشه لباس هایی بپوشید که اندازه شما باشند.

 

در طرح پارچه لباس مجلسی دقت کنید

انتخاب پارچه برای لباس مجلسی یک قسمت مهم در دوخت و خرید لباس مجلسی است. اول از همه باید به طرح پارچه دقت کنید، اگر ساده و بدون طرح بود که هیچ اما اگر لباسی با پارچه طرح دار را انتخاب کردید، باید توجه کنید که طرح و الگوهای آن، بزرگ و درشت نباشد، چون باعث چاق تر دیده شدن شما خواهد شد. ضمن اینکه لباس هایی با الگوهای طراحی و نقش عمودی، علاوه بر اینکه شما را لاغر نشان می دهد، باعث قد بلندتر دیده شدنتان نیز می شود.(  بیشتر بخوانید: مدل کت و دامن برای افراد چاق )

 

افراد چاق باید توجه کنند که طرح و الگوهای لباس مجلسی شان، درشت نباشند

 

لباس یقه هفت بپوشید

لباس های مجلسی و یا پیراهن هایی که یقه آنها به شکل V است و یا اصطلاحا یقه هفتی هستند، هوشمندانه ترین انتخاب برای زنان کوتاه قد هستند. چرا که بلندتر و باریکتر به نظر خواهند رسید. مدل لباس مجلسی های یقه هفت، نگاه ها را بیشتر به بالاتنه و گردن شما معطوف می کنند و باعث می شوند که قسمت هایپایین بدن شما که معمولا چاق تر است، از نظر ها پنهان بماند. به طور ناخودآگاه این مدل لباس های مجلسی شما را قد بلند تر نیز نشان می دهند. برای کامل تر کردن این ترکیب می توانید از لباس هایی استفاده کنید که خطوط عمودی دارند و همچنین از گردنبند برای تزئین و جلب نظر بیشتر استفاده کنید.

 

لباس مجلسی برای افراد چاق و قد کوتاه

 

دامن و بلوز را امتحان کنید!

این یک ترفند و تکنیک زنانه قدیمی است که اگر دقت کرده باشید، همیشه سلبریتی های قد کوتاه مانند کیم کارداشیان، شکیرا و حتی ملکه های کشورهای اسپانیا و... از آن استفاده می کنند. ست بلوز و دامن زنانه باعث لاغرتر و قدبلندتر شدن شما خواهد شد، مخصوصا اگر با رنگ هایی متضاد انتخاب شود. اما درباره انتخاب دامن، باید به چند نکته دقت کنید:

 

* دامن کوتاه بپوشید تا توجه را به سمت پاهای شما جلب کند و این توهم را ایجاد کنید که قد شما بلند است.

 

* اگر دوست ندارید دامن کوتاه بپوشید، دامنی با مدل خمره ای (یا مدادی) انتخاب کنید که کاملا فیت اندام شما باشد، قد این دامن باید تا زانوهای شما باشد.

 

اگر دوست دارید دامن بلند بپوشید، باید دقت کنید که رنگ آن را در تضاد با بلوزتان انتخاب کنید.

 

دامن با مدل مدادی انتخاب کنید که کاملا فیت شما باشد

 

دامن های بالای زانو بپوشید

راه دیگر برای اینکه قد بلندتر به نظر برسید، پوشیدن دامن کوتاه است. خصوصا اگر از دامن های A شکل استفاده کنید. پوشیدن این مدل لباس ها باعث می شود که نگاه ها بیشتر به پاهای شما جلب شود و به طور ناخودآگاه، قدبلند تر به نظر خواهید رسید. البته فراموش نکنید که دامن شما نباید در حد مینی ژوپ باشد. همچنین از پوشیدن دامن هایی که تا ساق پا و یا تا مچ پا هستند، خود داری کنید.

 

* اولین نکته پوشیدن دامن های کوتاه است بر خلاف تصور اشتباه برخی افراد که اعتقاد دارند دامن های بلند باعث قد بلند دیده شدن می شود دامن های کوتاه باعث کشیده دیده شدن پاهایتان می شود البته دامن نباید درحد مینی ژوپ باشد دامن هایی که بالای زانو باشند مناسب ترین دامن ها هستند. در ضمن هرگاه قصد پوشیدن لباس کوتاه دارید حتما باید از رسمی یا غیر رسمی بودن مهمانی اطلاع داشته باشید.

 

مدل لباس مجلسی برای افراد قد کوتاه

 

لباس مجلسی بلند کلوش

لباس مجلسی بلند کلوش، باعث می شود بلندتر و کشیده تر به نظر بیایید. و پایین  تنه را پهن تر نشان می دهد. که در این صورت با بالاتنه تناسب پیدا می کند.

 

لباس های با خطوط و طرح های عمودی بر تن کنید

اگر قدبلندتر به نظر برسید، شما را لاغر تر خواهند دید. استفاده از طرح ها و خطوط عمودی کمک می کند که بلندتر و باریکتر دیده شوید. خطوط عمودی چشم ها را به بالا و پایین خواهند کشید و نا خود آگاه شما را کشیده تر نشان خواهند داد.

 

لباس های دو رنگ برای اندام های نامتعادل

این یعنی اینکه باید از ترکیب و تیره و روشن استفاده کنید. رنگ تیره باعث لاغر و کشیدن شدن بدن و رنگ روشن باعث چاق تر دیده شدن می شود. اگر اندامی نامتوازن دارید که در بخش بالا تنه یا پایین تنه چاق و کوتاه است، از این ترفند برای پوشاندن آن کمک بگیرید. مثلا یک لباس با تاپ روشن و دامن تیره یا یک لباس با تاپ تیره و دامن روشن انتخاب کنید، بستگی به اندامتان دارد.

 

رنگ های تیره تر بپوشید

برای اینکه فرم بدنتان زیباتر به نظر برسد و اضافه وزنتان زیاد نشان داده نشود هیچ گاه به سراغ لباس هایی به رنگ روشن مانند سفید، زرد لیمویی، آبی روشن، صورتی و ... نروید زیرا لباس هایی با این رنگ ها تمایل عجیبی به نشان دادن شکل واقعی اندام دارند و برای اینکه شکل واقعی بدن تان را پنهان کنید لباس هایی با رنگ های تیره مانند مشکی، آبی نیلی، بنفش، سبز تیره، زرشکی و... بپوشید.

 

رنگ تیره باعث لاغر و کشیدن شدن بدن و رنگ روشن باعث چاق تر دیده شدن می شود

 

کفش پاشنه بلند بپوشید

یک جفت کفش پاشنه بند، پاهای شما را کشیده تر نشان خواهد داد. لازم نیست کفش هایی که پاشنه های خیلی بلند دارند را انتخاب کنید. حتی اگر چند سانتی متر پاشنه داشته باشد، شما را لاغرتر و قدبلندتر نشان می دهند. سعی کنید پاشنه های زیر 8 سانتی متر را انتخاب کنید تا شیک پوش تر به نظر برسید.

 

ترفندهای بالا در انتخاب مدل لباس مجلسی و لباس شب، به شما کمک خواهند کرد که لاغرتر و قد بلندتر به نظر برسید. قبل از رفتن به مهمانی بعدی اگر احساس کردید زیادی چاق شده اید، قبل از انتخاب مدل لباس مجلسی خود، این ترفندها را بخوانید.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------