استایل رسمی برای خانم ها و آقایاناستایل رسمی, استایل رسمی برای خانم ها و آقایان, استایل رسمی برای خانم ها

استایل رسمی برای آقایان

 

راهنمای استفاده از استایل رسمی

استایل رسمی یکی از شیک ترین استایل ها برای مهمانی ها و جشن های رسمی و همچنین برای جلسه های اداری و کنفرانس ها می باشد. در ادامه این مقاله بیتوته شما را با پوشیدن استایل رسمی آشنا می کنیم.

استایل رسمی برای مهمانی ‌های رسمی شبانه، جشن‌ های رسمی، جلسه های کاری، کنفرانس ‌ها و محیط ‌های اداری مناسب است.

 

این استایل، شما را از دیگران متمایز می ‌کند.

برای تهیه ی لباس ‌های مناسب برای استایل رسمی زنانه، لزوما به پول زیادی نیاز ندارید، بلکه کافی است کدهای مربوط به این پوشش را بدانید تا بتوانید به بهترین نحو، به سبک رسمی زنانه لباس بپوشید و در همه جا، بدرخشید.

 

نکات مفید برای لباس های رسمی مردانه:

مد لباس رسمی مردانه نیز در دهه‌های گذشته تکامل یافته است، از سبک‌های ابتدایی تا مفاهیم شیک استایل خیابانی و کژوال های اداری را معرفی کرده است. نکات اساسی برای پوشیدن لباس رسمی برای کار وجود دارد، چه مدل دادن به یک ظاهر رسمی یا یک ظاهر معمولی اداری برای مردان.

 

تفاوت اساسی بین لباس رسمی اداری و کژوال مردانه

لباس های رسمی شامل قوانین اساسی برای لباس کار استفاده می شود، لباس های رسمی مناسب کار به صورت ساده و بدون الگو و چاپ های بزرگ و بدون رنگ های اشباع شده و خیلی تمیز و اتو کشیده استفاده می شود.

 

کژوال های اداری راحت تر هستند و از ترکیب لباس های کژوال ساده با لباس های رسمی استفاده می کنند. به عنوان مثال، مانند ست کردن شلوار چینو با یک پیراهن. باز هم می توانید از پیراهن هایی با چاپ های ریز و ظریف انتخاب کنید.

 

چگونه یک ظاهر رسمی یا اداری مردانه برای کار آماده کنیم.

 

تفاوت بین استایل رسمی اداری و کژوال

بیایید چند نکته ساده برای استایل کردن لباس کار مردانه در دو دسته مختلف از نظر سبک به شما ارائه دهیم :

 

1) پیراهن برای دفتر

پیراهن های رسمی مردانه شامل یک تناسب راحت می شوند و گاهی اوقات اگر کت و شلوار روی آن بپوشید، رسمی تر می شود. رنگ آبی و رنگ هایی را انتخاب کنید که خنثی هستند. پوشیدن و ست کردن آن ها بسیار راحت است.

 

ظاهرهای کژوال اداری نیاز به پیراهن هایی دارند که به رسمی نزدیک تر هستند اما می توانند هر تناسبی داشته باشند. انتخاب رنگ هایی که تیره‌ هستند مانند سبز، قرمز، صورتی، اسطوخودوس از جمله مواردی است که می توانند سبک باشد. به دنبال پیراهن های چاپ شده با نقوش ریز بروید که ظاهر را تحت تأثیر قرار نمی دهند و روی رنگ های اصلی هستند.

 

2) شلوار برای لباس کار

شلوارهای رسمی بیشتر از مدل هایی هستند که با کت و شلوارها به خوبی کار می کنند. بیشتر از رنگ های خاکی و آبی تیره یا مشکی استفاده می شوند. نباید بافت زیادی روی شلوار دیده شود.

 

شلوارهای کژوال اداری، شامل الگوهای بافت مانند راه راه و یا چهارخانه و ... هستند اما نه با رنگ های برجسته یا کنتراست.

 

استایل رسمی برای آقایان, نکاتی برای استایل رسمی, نکته هایی برای انتخاب استایل رسمی

لباس های مناسب استایل رسمی

 

3) جلیقه برای لباس کار

لباس های رسمی شامل کت و شلوار، کت و شلوار یا حتی جلیقه است. به عنوان مثال، پوشیدن کت و شلوار 4 تکه بخشی از مد رسمی است و همچنین پوشیدن کت و شلوار با پیراهن نیز رسمی محسوب می شود. آنهایی را انتخاب کنید که در سبک بافت ساده، با رنگ های آبی، مشکی، قهوه ای تیره یا تیره تر هستند.

 

مدل های جلیقه های کژوال اداری در طرح های راه راه، چک یا چهارخانه قابل قبول هستند، اما رنگ ها باید ظریف و غیر اشباع باشند. پوشیدن کت و پیراهن یا کتانی برای تابستان نیز گزینه ای عالی برای تیپ های غیر رسمی اداری است.

 

استایل رسمی غیر اداری, نکته هایی برای انتخاب استایل رسمی آقایان, انتخاب استایل رسمی

برای استایل رسمی می توانید از جلیقه استفاده کنید

 

4) کراوات برای کار انتخاب کنید

کراوات های سبک برای لباس های رسمی که در هر رنگی از رنگ های تیره، روشن یا ترکیبی از 2 تا 3 رنگ هستند. کروات های رسمی شامل طرح های راه راه، هندسی، نقطه ای و موارد دیگر می شود. یک استایل کنتراست یا رنگ های زمینه مشابه پیراهن شما می تواند در کراوات کار شود.

 

برای کارهای روزمره، می توانید کراوات های راه راه، چکی، خال خالی، چهارخانه یا هر مدلی بپوشید که شیک است و نامتعارف نیست. می توانید از چندین رنگ استفاده کنید.

 

استایل رسمی برای خانم ها و آقایان, استایل رسمی برای خانم ها, استایل رسمی برای آقایان

استفاده از کروات در استایل رسمی

 

5) لوازم جانبی برای لباس اداری

اکسسوری های ظاهری رسمی برای مردان ساده، ساعت فلزی، کمربند چرمی که با رنگ کفش شما همخوانی دارد. سنجاق کراوات و دکمه سرآستین که دارای پایه فلزی است علاوه بر آنها، گزینه های رنگی قابل استفاده است. با این حال، اگر یک شام یا رویدادی است که قرار است در آن شرکت کنید، می توانید آن ها را بپوشید. همچنین می توانید از ساعت های بند چرمی استفاده کنید تا زمانی که بافت بندها، تمیز و مرتب هستند.

 

استایل های کژوال تجاری  یا اداری نیز شامل موارد فوق می شود، علاوه بر آن، می توانید از یک ساعت اسپرت استفاده کنید. به یاد داشته باشید که اگر کفش هایتان غیررسمی تر هستند، کمربند و ساعتتان هماهنگ باشند و اگر ساعتتان غیررسمی تر است، کفش و کمربندتان همخوانی داشته باشند. اضافه کردن شال گردن، بند شلوار یا دستمال گردن نیز در مد رسمی عالی است.

 

6) کفش برای مد رسمی

انتخاب کفش رسمی برای مردان صحیح است و باید به آن توجه کرد. بهترین انتخاب شما کفش های آکسفورد و یا کفش های چرمی است.

 

گزینه های کفش کژوال اداری بسیار زیاد است. کفش های لوفر، آکسفورد، plimsolls را انتخاب کنید یا با رنگ های متنوع همراه شوید. فقط بدانید که کل لباس را با کفش های انتخابی خود، برای ظاهرهای غیررسمی اداری هماهنگ می کنید.

 

نکته هایی برای انتخاب استایل رسمی آقایان,استایل رسمی اداری,نکته هایی برای انتخاب استایل رسمی

نمونه ای از استایل رسمی اداری

 

راهنمای انتخاب استایل های رسمی برای خانم ها :

استایل رسمی اداری, استایل رسمی غیر اداری, نکته هایی برای انتخاب استایل رسمی آقایان

راهنمای انتخاب استایل رسمی آقایان و خانم ها

 

استایل رسمی برای خانم ها :

برای خانم ها نیز مانند آقایان، لباس های رسمی وجود دارد. خانم ها می توانند از این لباس ها در محل کار، مهمانی ها و مراسم رسمی استفاده کنند. برای انتخاب لباس های رسمی برای خانم ها هرگز از شلوار جین استفاده نکنید. باید از شلوارهای پارچه ای و اغلب به صورت راستا و گشاد و یا بیتل (دمپا گشاد) استفاده شود. بهترین راه حل ست بودن مانتو و شلوار است. از مانتوهای بلند برای استایل های رسمی استفاده نکنید.

 

از کفش های چرمی و راحت استفاده کنید، بهتر است کفش های شما کمی پاشنه داشته باشند. از کیف های چرم هم رنگ کفش های خود استفاده کنید. از ساعت استفاده کنید. برای لباس های رسمی در محل کارتان از روسری هم رنگ مانتو و یا رنگی که به زیبایی در کنار آن ست شود، استفاده کنید.

 

استایل رسمی,استایل رسمی برای خانم ها,نکاتی برای استایل رسمی

استایل رسمی اداری برای خانم ها

 

برای تیپ های رسمی غیر کاری می توانید از کت و شلوار و یا کت و دامن های شیک و یک رنگ استفاه کنید. دامن های کت و دامن شما نباید بلند باشند. زیر کت خود از شومیز و یا تاپ و بلوز استفاده کنید.

 

بهتر است از رنگ سفید و یا رنگ هایی که به زیبایی با رنگ کت شما ست می شود استفاده کنید. حتی امکان دارد از رنگ های کاملا متضاد مانند قرمز و مشکی، یا سفید و مشکی  استفاده کنید،

 

استایل رسمی اداری, استایل رسمی غیر اداری, نکته هایی برای انتخاب استایل رسمی آقایان

استایل رسمی غیر اداری برای خانم ها

 

می توانید از بلوزها و شومیزهای شیک به همراه شلوار و یا دامن استفاده کنید. از پیراهن های کوتاه و ساده نیز می توانید برای استایل های رسمی استفاده کنید.

 

انتخاب استایل رسمی,استایل رسمی غیر اداری,نکته هایی برای استایل رسمی اداری

نمونه هایی از استایل های رسمی خانم ها

 

برای تیپ های رسمی غیر اداری اگر از کت و دامن استفاده می کنید، حتما جوراب شلواری بپوشید. از کفش های چرمی کمی پاشنه دار راحت، استفاده کنید. کیف و کفش خود را ست کنید.

 

می توانید از دستمال گردن یا شومیز و تاپ های یقه حلزونی، استفاده کنید.

از روسری هایی استفاده کنید که با رنگ کت شما ست شود.

از دستبند و ساعت می توانید استفاده کنید.

 

گردآوری : بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------