تازه های لباس ، کیف و کفش

مدل تیشرت لش مردانه

شیک ترین مدل های تیشرت لش مردانه

شیک ترین مدل های تیشرت لش مردانه انواع مدل تیشرت لش مردانه در این مقاله از بیتوته، با نمونه هایی از…

انواع شلوارجین مردانه و زنانهانواع شلوارجین, مدل های انواع شلوارجین, آشنایی با انواع شلوارجین

معرفی انواع شلوارجین مردانه و زنانه

 

آشنایی با انواع شلوارجین زنانه و مردانه

شلوار جین یکی از پرطرفدارترین شلوارها بین خانم ها و آقایان می باشد. که در ادامه این مقاله بیتوته شما را با آن ها آشنا می کنیم.

در 20 می 1873 روزی که شلوار جین آبی اختراع شد. آنها هنوز هم بسیار محبوب هستند. سالانه 450 میلیون جفت فقط در ایالات متحده فروخته می شود 

 

از زمان اختراع، انواع مختلفی از شلوار جین تکامل یافته است. همانطور که انواع مختلفی از شلوارهای زنانه وجود دارد، انواع مختلفی از شلوار جین (و همچنین مارک های جین) برای زنان و مردان به همراه مزایا و معایب پوشیدن شلوار جین وجود دارد.

 

با این حال، همه برش ها در یک زمان مناسب یک استایل نیستند. در زیر، چند مدل اصلی و استایل جین را برای زنان و مردان را آورده ایم.

 

تاریخچه شلوار جین

شلوار جین شلواری است که از پارچه جین تهیه شده است. این پوشاک برای اولین بار توسط لوی اشتراوس و جیکوب دیویس در سال 1873 معرفی شد و آزمون زمان را پس داده است. نام شلوار جین برگرفته از شهر جنوا در ایتالیا است، جایی که یک الیاف پارچه ای پنبه ای محکم به نام شلوار جین تولید می شد.

 

در سال 1851، لوی اشتراوس از آلمان به نیویورک آمد تا به برادرش ملحق شود و به او در اداره تجارت خانوادگی محصولات خشک کمک کند. در سال 1853، او به سانفرانسیسکو نقل مکان کرد تا شعبه غربی کسب و کار خانوادگی خود را راه اندازی کند، که شامل فروش پارچه های نخی نیز می شد. در آنجا با جیکوب دبلیو دیویس، خیاطی که وسایل کاربردی مانند پتو اسب، چادر و روکش واگن می ساخت، ملاقات کرد.

 

در سال 1871، یکی از مشتریان دیویس از او خواست تا شلواری بسازد که بتواند در برابر کارهای خشن و سخت مقاومت کند. دیویس پارچه جین را از Levi Strauss & Co خریداری کرد و آن را با پرچ های مسی روی مگس ها و جیب ها تقویت کرد و آن را "شلوار جین آبی" نامید. دیویس بعداً تصمیم گرفت آنها را ثبت اختراع کند و به لوی اشتراوس نامه نوشت. آنها شریک شدند و یک کارخانه بزرگ جین افتتاح کردند. و از این رو، شلوار جین متولد شد.

 

در 150 سال گذشته، شلوار جین ابتدا به نماد طبقه کارگر، سپس نماد ضد فرهنگ و سرپیچی و اکنون به یک بیانیه مد تبدیل شد. شلوار جین اکنون در ده ها مدل موجود است. شلوار جین نیز در طیف گسترده ای از رنگ ها وجود دارد، اگرچه آبی همچنان سایه ترجیح داده شده است.

 

انواع شلوار جین زنانه

نموداری که سبک های مختلف جین را برای زنان نشان می دهد

 

نمونه هایی از مدل شلوارجین, شیک ترین مدل شلوارجین, پرطرفدارترین شلوارهای جین

معرفی انواع شلوار جین زنانه

 

اکنون که دید گسترده ای از تمام برش های مختلف دارید، نمونه هایی از شلوارهای مردانه و زنانه را آورده ایم و بررسی کنید.

 

1. شلوار راستا

شلوار جین برش راستا، هر چند همیشه شیک نیست اما لزوماً از مد خارج نیست. این یک سبک کلاسیک است.

 

شلوار جین راسته چیست ؟

پهنای ساق شلوار تا حدی ثابت است، پهنای ساق شلوار، از بالا تا پایین ساق پا ثابت است. روی ران تنگ تر، دور ساق پا و مچ پا کمی گشادتر است.

 

پرطرفدارترین شلوارهای جین, مدل های شلوار جین مردانه, مدل های شلوارهای جین زنانه

شلوار جین راستا

 

2. اسلیم فیت

شلوار جین اسلیم فیت چیست ؟

آنها طوری بریده شده اند که به راحتی در اطراف ران و باسن شما قرار می گیرند. آنها کمی پایین پا شل و گشاد می شوند. آنها را نباید با یک برش اسکینی (تنگ) اشتباه گرفت، که تناسب خوبی را در کل پا حفظ می کند.

 

انواع مدل های شلوار جین, معرفی انواع شلوار جین, طرح های شلوار جین

مدل شلوار جین اسلیم فیت زنانه

 

3. شلوار جین اسکینی

شلوار جین اسکینی چیست؟

در حالی که شلوار جین اسلیم فیت به اندازه ی باسن و ران شما بریده می شود، شلوار جین اسکینی با تنگ بودن در باسن، ران ها و کل ساق پا، آن را به سطح بعدی می برد. آنها اساساً شلوارهای کشی جین هستند. هم مردان و هم زنان از این مدل استفاده می کنند. بله، آنها می توانند این روزها با اختراع جین استرچ (کششی) راحت باشند.

 

مدل های شلوارهای جین زنانه, انواع مدل های شلوار جین, معرفی انواع شلوار جین

شلوار جین اسکینی زنانه

 

4. جین بوی فرند

شلوار جین بوی فرند چیست ؟

آن ها شلوار جین گشاد و راحت هستند بدون اینکه کاملاً استایل را به باد بیاورند. آنها اغلب کمی پریشان هستند، پوشیده شده اند، اما نسبت به شلوار جین تنگ یا باریک، فضای بیشتری دارند.

 

آشنایی با انواع شلوارجین, نمونه هایی از مدل شلوارجین, شیک ترین مدل شلوارجین

شلوار جین بوی فرند

 

5. لاوس فیت

شلوار جین لاوس فیت گشاد، می باشد، فضای زیادی در ران ها ایجاد می کند، دمپای شلوار کمی تنگ تر می شود.

 

مدل های شلوار جین مردانه, مدل های شلوارهای جین زنانه, انواع مدل های شلوار جین

شلوار جین لاوس فیت

 

6. شلوار جین فلر کات

شلوار جین برش گشاد چیست؟

روی ران ها و باسن تنگ است، اما در پایین گشاد می شود. این شلوارها از شلوار بوت کات، محبوبیت بیشتری داشتند. اینها در دهه 1970 محبوب بودند.

 

انواع شلوارجین,آشنایی با انواع شلوارجین,شیک ترین مدل شلوارجین

شلوار جین فلر کات

 

7. بوت کات

شلوار جین بوت کات کاربرد عملی دارد، زیرا دمپا و ناحیه ی ساق پا برای جا دادن چکمه ها گشاد می شود. برش بوت لزوماً به اندازه شلوار جین فلر در اطراف باسن و ران تنگ نیست.

 

مدل های انواع شلوارجین,نمونه هایی از مدل شلوارجین,پرطرفدارترین شلوارهای جین

مدل شلوار جین بوت کات

 

8. شلوار جین واید لگ :

شلوار جین واید لگ، از ران تا پایین گشاد است.

 

طرح های شلوار جین,انواع مدل های شلوار جین,مدل های شلوار جین مردانه

مدل شلوار جین واید لگ

 

9. شلوار جین مضطرب

شلوار جین مضطرب به صورت چسبان و دارای زاپ ها زیاد می باشد. این شلوار، ظاهری فرسوده را ایجاد می کند.

 

معرفی انواع شلوار جین,مدل های شلوارهای جین زنانه,پرطرفدارترین شلوارهای جین

مدل شلوار جین مضطرب

 

10. شلوار جین مام

آیا نمی دانید، جین مام شیک است. شگفت انگیز است، درست است؟ این یک جین گشاد و نامرتب است که برای راحتی پوشیده می شود. به داکرهای جین فکر کنید. فاق بلند است، زیپ / جلو گشاد، با هم ظاهری نامطلوب ایجاد می کنند. اگر فاق بلند و گشاد بودن باسن، با هم شیک هستند، خوب به نظر می رسد.

 

انواع مدل های شلوار جین, مدل های شلوار جین مردانه,شیک ترین مدل شلوارجین

مدل شلوار جین شلوار جین مام

 

11. شلوار جین کوتاه (قد 90)

شلوارهای جین قد کوتاه، اغلب قد 90 دارند و کوتاه هستند. آنها می توانند هر شلوار جینی باشند اما با قد کوتاه، می توانند شلوار جین بوت کات، راستا، بوی فرند، مام یا شلوار جین تنگ باشند.

 

انواع شلوارجین, مدل های انواع شلوارجین, آشنایی با انواع شلوارجین

شلوار جین کوتاه

 

• انواع شلوار جین مردانه

شلوار جین آبی از آن دسته شلوارهایی است که در کمد هر مردی می توانید پیدا کنید. چیزی که در مورد شلوار جین آبی بسیار شگفت انگیز است این است که می توان آن ها را با هر نوع سبک لباسی بپوشید، با تی شرت، پیراهن آستین بلند و پیراهن آستین کوتاه. در واقع، شما می توانید آن ها را تقریباً در هر جایی بپوشید، به جز زمانی که می خواهید لباس مجلسی بپوشید و از کروات استفاده کنید.

 

با این حال، شلوار جین تقریباً یک قرن و نیم پیش از منشا خود فاصله زیادی گرفته است.

 

نمونه شلوار جین برای مردان

نمونه هایی از مدل شلوارجین, شیک ترین مدل شلوارجین, پرطرفدارترین شلوارهای جین

معرفی انواع شلوار جین مردانه

 

امروزه، سبک های مختلفی از شلوار جین وجود دارد که اغلب مردان را در مورد اینکه کدام شلوار را بخرند سردرگم می کند. در زیر چند سبک وجود دارد که می توانید به سراغ آنها بروید.

 

1. شلوار جین رگولار فیت

این شلوار جین کلاسیک در یک خط مستقیم از باسن تا ران پایین جریان دارد. شلوار جین رگولار فیت به صورت راستا می باشد و قسمت ساق و دمپا آزادتر از قسمت بالای شلوار می باشد. این شلوار نه به صورت چسبان و نه به صورت گشاد می باشد.

 

انواع مدل های شلوار جین, معرفی انواع شلوار جین, طرح های شلوار جین

مدل شلوار جین رگولار فیت مردانه

 

2. شلوار جین اسلیم فیت

بسیاری از مردان در مورد شلوار جین اسلیم فیت گیج می شوند و آن را با شلوار جین تنگ (اسکینی) مخلوط می کنند. شلوار جین نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد، این شلوار با در نظر گرفتن مردانی با فرم اندام باریک طراحی شده است. این نوع شلوار جین وقتی به سمت پایین سرازیر می شود، باریک می شود اما فضای بیشتری در اطراف ران دارد.

 

آنها برای مردان لاغری که شلوار جین کلاسیک برایشان بیش از حد گشاد است، راحتی و استایل را ارائه می دهند. با این حال، این سبک اکنون توسط مردان با هر نوع بدنی استفاده می شود. شلوار جین اسلیم فیت اغلب با یک پیراهن یا تی شرت تنگ مناسب است.

 

مدل های شلوارهای جین زنانه, انواع مدل های شلوار جین, معرفی انواع شلوار جین

مدل شلوار جین اسلیم فیت

 

3. شلوار جین اسکینی

بر خلاف شلوار جین اسلیم فیت، شلوار جین اسکینی (تنگ) از کمر تا مچ پا تنگ است. اغلب اوقات، مواد مصنوعی را با جین مخلوط می کنند تا کشش بیشتری داشته باشد، پوشیدن آن راحت تر شود و به فرد اجازه ی تحرک بیشتری بدهد.

 

شلوار جین تنگ (اسکینی) به عنوان یک بیانیه سبک پوشیده می شود. آنها پاها را برجسته می کنند و آنها را بلندتر نشان می دهند، بنابراین مردانی که لاغر یا کوتاه هستند باید اینها را امتحان کنند. با این حال، کسانی که فرم بدنی ضخیم دارند باید از آنها اجتناب کنند زیرا ممکن است برای آنها خیلی تنگ باشد.

 

4. شلوار جین گشاد

این شلوار جین دارای تناسب بسیار آرام و گشادی است که فضای تنفس زیادی را به پاهای شما می دهد. شلوار جین گشاد فضای زیادی را در ناحیه ران و باسن فراهم می کند و حداکثر راحتی را ارائه می دهد. این شلوار جین برای مردانی مناسب است که ران های بزرگ یا فریم های بزرگی دارند. یکی از بزرگترین نکات فروش آنها این است که به قسمت بالایی پاهای شما نمی چسبند یا باعث تعریق شما نمی شوند که می تواند منجر به خارش پوست شود.

 

این روزها، شلوار جین گشاد، لباس ترجیحی در استایل هیپ هاپ است.

 

آشنایی با انواع شلوارجین, نمونه هایی از مدل شلوارجین, شیک ترین مدل شلوارجین

شلوار جین گشاد

 

5. شلوار جین تناسب مخروطی

شلوار جین مخروطی کاملاً آرام و راحت در اطراف ران و باسن است اما به سمت مچ پا مخروطی است. آنها انتخاب خوبی برای مردانی هستند که کمر و ران های بزرگتری دارند و همچنین برای آن دسته از مردانی که برای امتحان کردن شلوار جین اسکینی یا اسلیم فیت راحت نیستند. در حال حاضر، شلوار جین مخروطی از زمان خود در کانون توجه بوده است.

 

شلوار جین تناسب مخروطی

شلوار جین مخروطی

 

6. شلوار جین کوتاه

بلند شدن هر شلوار جین با فاصله بین ناحیه کمر و فاق اندازه گیری می شود. در شلوارهای معمولی، افزایش 12 اینچ است. با این حال، در شلوار جین کوتاه، فقط 8 اینچ و برای برخی از نسخه های رادیکال، فقط 3-4 اینچ است. شلوار جین کوتاه معمولاً چند اینچ زیر ناف یا روی باسن دکمه ها بسته می شود. آن ها را معمولا کسانی می پوشند که فرم بدنی لاغری دارند و یکی از جذاب ترین لباس های این روزها به حساب می آیند.

 

7. شلوار جین سنگ شور

شلوار جین اسید شسته، شلوار جین با سنگ یا شلوار جین پژمرده از اواسط دهه 80 تا اواسط دهه 90 بسیار محبوب شدند. این شلوار جین با سنگ های پوکه، پرمنگنات پتاسیم یا مجموعه ای از مواد شیمیایی دیگر آماده می شود تا ظاهری کهنه و فرسوده داشته باشد. این تکنیک را می توان برای انواع شلوار جین به کار برد و از این رو بسیار محبوب است.

 

انواع شلوارجین,آشنایی با انواع شلوارجین,شیک ترین مدل شلوارجین

مدل شلوار جین سنگ شور

 

8. شلوار جین مضطرب

شلوار جین مضطرب یا پریشان که به آن شلوار جین پاره نیز می گویند، توسط طراحانی اختراع شد که به دنبال گسترش افق شلوار جین در مورد استایل آن بودند. این شلوار جین تحت تکنیکی به نام سمباده زدن قرار می گیرد که در آن شن و ماسه بر روی پارچه ریخته می شود و در نتیجه روی پارچه جین پارگی و سوراخ ایجاد می شود. این ظاهر ژولیده مظهر سبک معمولی و باحال است که در دوره پانک فرهنگی گرانج دهه 1970 به شهرت رسید. آنها هنوز هم امروزه بسیار محبوب هستند.

 

مدل های انواع شلوارجین,نمونه هایی از مدل شلوارجین,پرطرفدارترین شلوارهای جین

مدل شلوار جین مضطرب

 

9. شلوار جین پاره شده و تعمیر شده

ظاهر پاره شده را به سطح بعدی می بریم، شلوار جین پاره شده و تعمیر شده است. این شلوار جین، جین مضطرب است که پارگی های آن تا حدی وصله هستند. اکثر طراحان از تکه های جین در رنگ های متضاد برای پر کردن کامل سوراخ ها استفاده می کنند. مانند شلوار جین پریشان، این سبک نیز بسیار محبوب است.

 

طرح های شلوار جین,انواع مدل های شلوار جین,مدل های شلوار جین مردانه

مدل شلوار جین پاره شده و تعمیر شده

 

10. شلوار جین کاف دار

همانطور که از نام آن مشخص است، شلوار جین کاف دار بر روی لبه شلوار جین، و پاچه ها را تا می کنند. اینها یک روند خشمگین این روزها هستند. با این حال، در قرن  نوزدهم، زمانی که لوی اشتراوس برای اولین بار شلوار را ساخت ، این یک ضرورت بود . اولین کسانی که شلوار جین کلاسیک را می پوشند، شلوار خود را یک یا دو سایز بزرگتر انتخاب می کردند تا زمان بزرگ شدن، اندازه ی آن جبران شود. در همین حال، آنها پایین شلوار جین بلند خود را تا می زدنند و نمی دانستند که این یک قرن بعد به یک روند تبدیل می شود.

 

معرفی انواع شلوار جین,مدل های شلوارهای جین زنانه,پرطرفدارترین شلوارهای جین

مدل شلوار جین کاف دار

 

11. جین بوت کات

شلوار جین بوت کات، تعادل ایده آل بین یک شلوار جین صاف و باریک است. شلوار جین در یک خط مستقیم به سمت زانو می رود اما دور آن در اطراف ناحیه مچ پا بازتر می شود. همانطور که از نام آن پیداست، این شلوار برای پوشیدن چکمه های بلند مناسب است. آنها همچنین برای مردانی که دارای اندام باریک با ران های کمی درشت تر هستند عالی هستند.

 

انواع مدل های شلوار جین, مدل های شلوار جین مردانه,شیک ترین مدل شلوارجین

مدل شلوار جین بوت کات

 

12. شلوار جین گشاد و بلند (Stacked)

این شلوار جین بلندتر است و چند اینچ زیر مچ پا می ایستد و باعث می شود که در بالای کفش شما جمع شوند. زمانی، اینها به عنوان ظاهری تنبل و شلخته دیده می شدند، اما اکنون، صنعت موسیقی آن را به یک بیانیه مد تبدیل کرده است. این سبک با شلوار جین اسلیم فیت یا هر شلوار جینی که از زانو به پایین تنگ می شود، بهترین کاربرد را دارد.

 

انواع شلوارجین, مدل های انواع شلوارجین, آشنایی با انواع شلوارجین

شلوار جین گشاد و بلند

 

13. شلوار جین کابوی

نمونه هایی از مدل شلوارجین, شیک ترین مدل شلوارجین, پرطرفدارترین شلوارهای جین

معرفی انواع شلوار جین کابوی

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------