راهنمای خرید شیرآلات: انتخاب بهترین شیرآلات برای خانه‌تان با توجه به نیازهای شماراهنمای خرید شیرآلات, کامل ترین راهنمای خرید شیرآلات, آشنایی با راهنمای خرید شیرآلات

راهنمای خرید شیرآلات

 

کامل ترین راهنمای خرید شیرآلات:

شاید فکر کنید خرید شیرآلات ساده است و نیازی به داشتن اطلاعات ندارد، اما اینطور نیست. در ادامه این بیتوته شما را با نکته ها و راهنمای خرید شیرآلات آشنا می کنیم.

راهنمای کامل خرید شیرآلات:

شیرآلات استاندارد یکی از مهم ترین تجهیزات خانه می باشند. هنگام خرید شیرآلات باید علاوه بر زیبایی به کیفیت، جنس، ضمانت آن، کاربرد و نوع نصب آن نیز دقت کنید.

 

انواع آبکاری شیرآلات:

لایه محافظی که روی شیرهای بهداشتی کشیده می شود به عنوان آبکاری شناخته می شود. این لایه از شیر، در برابر رطوبت و عوامل خورنده محافظت می کند. همچنین به عنوان یک لایه محافظ در برابر خط و خش و لکه نیز کاربرد دارد. انواع شیرهای گوناگون آبکاری های مختلفی دارند. در این قسمت به 3 نوع مرسوم آن ها اشاره می کنیم.

 

آبکاری رنگی:

یکی از انواع آبکاری های جدید آبکاری رنگی است که برای شیرهای بهداشتی استفاده می شود و تنوع بسیار بالایی دارد. انواع رنگ های فانتزی مثل صورتی، نارنجی، سبز، آبی، قرمز و … جزء آبکاری های رنگی جدید هستند که می توان آن ها را با سایر عناصر دکوراسیون هماهنگ کرد.

 

آبکاری pvd:

روش آبکاری pvd یک روش جدید و استاندارد است که باعث می شود شیرآلات بهداشتی به راحتی تمیز شوند. برای این روش از یک لایه بسیار نازک از فلزات مقاوم استفاده می شود که از ایجاد هرگونه خط و خش روی شیرهای بهداشتی جلوگیری می کند و همیشه شیرآلات براق و تمیز باقی می ماند. این نوع از آبکاری معمولاً در سه رنگ کروم، طلایی و رزگلد عرضه می شود.

 

آبکاری نیکل کروم :

این روش آبکاری که می توان گفت قدیمی محسوب می شود، همان آبکاری های نقره ای رنگی هستند که روی شیرآلات از گذشته تاکنون وجود داشته، اما کیفیت آن ها بسیار بالا است و در برابر مواد خورنده و شوینده های قوی از شیرآلات محافظت می کنند.

 

فولاد ضد زنگ: یک فولاد ضد زنگ با روکش مات و مورد علاقه چند ساله به شیر آب ظاهری فلزی می دهد که به آرامی برس خورده است.

 

نیکل: فقط کمی کمتر از فولاد ضد زنگ براق است، روکش های نیکل رنگی گرم و خنثی دارند که با رنگ های دیگر آشپزخانه همخوانی دارند.

 

کروم: شیرهای با روکش کرومی بسیار بازتابنده هستند و ظاهری براق و آینه مانند دارند.

 

برنز: برنز ظاهری سنتی و روغنی دارد که به خوبی با رنگ های مایل به سفید، خاکستری و مایل به قهوه ای هماهنگ می شوند.

 

مشکی: مشکی رنگی جهانی است که با هر چیزی ست می شود، بنابراین شیرهای آب مشکی مات مکمل همه انواع چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه هستند.

 

طلا: روکش های طلا بار دیگر محبوبیت پیدا کردند. با رنگ های گرم تر، انحرافی از طلاهای درخشان دهه های گذشته است.

 

* فلزات برس خورده مانند فولاد ضد زنگ، برنز و نیکل یا مشکی مات، همه اثر انگشت را پنهان می کنند. کروم و طلایی اثر انگشت را نشان می دهند اما به راحتی پاک می شوند.

 

اصولی برای خرید شیرآلات, خرید شیرآلات, نکته هایی برای خرید شیرآلات

انواع آبکاری شیرآلات

 

انواع شیرآلات :

باید با توجه به نصب شیر، آن را انتخاب کنید. شیرآلات از نظر نصب انواع مختلفی دارند که شامل :

 

سه گزینه معمول برای نصب شیرآلات وجود دارد: صفحه عرشه، غیر عرشه و نصب روی دیوار. نصب شیر آب (تعداد و فاصله سوراخ ها) به ویژه در صورتی که یک شیر آب جدید را روی میز یا سینک موجود قرار می دهید، مهم است که هر دو از قبل دارای تعداد مشخصی سوراخ و فاصله هستند. شیرآلات بین یک تا پنج سوراخ دارند که بر اساس تعداد و چیدمان دستگیره ها، دهانه ها و لوازم جانبی شیر مانند فیلترهای آب متفاوت است.

 

به تعداد سوراخ هایی که سینک یا کانترتان دارد نگاه کنید و جستجوی خود را با آن جزئیات فیلتر کنید. از پوشش های سوراخ سینک می توان برای پنهان کردن سوراخ های استفاده نشده استفاده کرد.

 

شیرآلات تک سوراخ :

شیرآلات تک سوراخ با یک سوراخ اغلب فقط یک دسته دارند. شیرهای تک سوراخ فقط به یک سوراخ در سینک یا کانتر نیاز دارند. اگر بیش از یک سوراخ دارید، سوراخ های استفاده نشده را می توان با درپوش سوراخ سینک یا با انتخاب یک شیر آب عرشه پوشانید.

 

معرفی انواع شیرآلات, راهنمای نصب شیرآلات, معرفی نصب شیرآلات

شیرآلات تک سوراخ

 

شیرهای دو سوراخ :

دو سوراخ می توانند در دو پیکربندی مختلف ارائه شوند، یا یک شیر آب که به صورت پل به هم متصل شده اند، و دیگری شبیه یک شیر آب تک سوراخ با یک ویژگی اضافی، مانند گرد پاش جانبی یا جا مایعی، در کنار آن است.

 

کامل ترین راهنمای خرید شیرآلات, آشنایی با راهنمای خرید شیرآلات, اصولی برای خرید شیرآلات

شیرآلات دو سوراخ

 

شیرآلات سه سوراخ :

طرح استاندارد برای یک شیر آب سه سوراخ یکی برای دهانه و دوjh برای دستگیره است. با این حال، در صورت اضافه شدن یک ویژگی اضافی، مانند جای مایع یا گرد پاش جانبی، این می تواند متفاوت باشد.

 

خرید شیرآلات, نکته هایی برای خرید شیرآلات, مهارت هایی برای خرید شیرآلات

شیرآلات سه سوراخ

 

شیرهای چهار سوراخ :

شیرهای آشپزخانه چهار سوراخ به شما این امکان را می دهد که یک ویژگی اضافی مانند یک گردپاش جانبی یا جا مایع را که روی سینک یا کانتر نصب شده است اضافه کنید. شیرآلات چهار سوراخ نوعی از شیرآلات گسترده هستند.

 

ویژگی انواع آبکاری شیرآلات, معرفی انواع شیرآلات, راهنمای نصب شیرآلات

شیرآلات چهار سوراخ

 

شیرآلات Deckplate :

یک شیر آب با صفحه deckplate ، یا scutcheon، شامل دستگیره ها و دهانه در یک صفحه است. می تواند تا سه سوراخ روی سینک یا میز شما را بپوشاند. شیرآلات عرشه دار نوعی شیرآلات مرکزی هستند.

 

ویژگی انواع آبکاری شیرآلات, معرفی انواع شیرآلات, راهنمای نصب شیرآلات

شیرآلات Deckplate یا scutcheon

 

شیرهای دیواری :

شیرهای دیواری، روی دیوار بالای سینک نصب شده اند، تمیز کردن میز را آسان می کنند و امکان قرار دادن قابلمه ها، تابه ها و سایر ظروف بزرگتر را در سینک می دهند.

 

آشنایی با راهنمای خرید شیرآلات, اصولی برای خرید شیرآلات, خرید شیرآلات

خرید شیرهای دیواری

 

مدل های اضافی شیر آب :

به غیر از شیر استاندارد سینک آشپزخانه که هر روز مورد استفاده قرار می گیرد، دو نوع شیر آب محبوب دیگر وجود دارد که باید هنگام بازسازی آشپزخانه در نظر بگیرید.

 

پرکننده قابلمه :

شیرآلات، که برای پر کردن قابلمه های پخت و پز با آب طراحی شده است، پرکننده های قابلمه معمولاً در نزدیکی اجاق گاز قرار می گیرند. قرار دادن این شیر نیاز به حمل قابلمه های سنگین به اجاق گاز را از بین می برد، بنابراین فشار گردن، پشت و شانه را کاهش می دهد. پرکننده های قابلمه را می توان روی دیوار یا روی میز یا سینک قرار داد.

 

راهنمای خرید شیرآلات,آشنایی با راهنمای خرید شیرآلات,خرید شیرآلات

شیرهای پرکننده قابلمه

 

شیر بار :

معمولاً از نظر اندازه کوچکتر از شیرهای معمولی آشپزخانه است، شیرهای بار می توانند بسیاری از عملکردهای مشابه شیرهای بزرگتر را انجام دهند. شیرهای بار معمولاً در سینک های کوچکتر قرار می گیرند که در قسمت دیگری از آشپزخانه قرار دارند تا سینک اصلی بیش از حد شلوغ نشود.

 

کامل ترین راهنمای خرید شیرآلات,اصولی برای خرید شیرآلات,نکته هایی برای خرید شیرآلات

مدل های شیر بار

 

گزینه های دستگیره شیر آب

تک دسته :

اغلب یک شیر آب تک دسته به یک صفحه عرشه متصل می شود تا سوراخ های دسته استفاده نشده را بپوشاند. تک دسته با آب گرم و سرد کار می کند.

 

دو دسته :

شیرهای آب دو دسته ممکن است دسته های آن را روی یک صفحه عرشه تعبیه کرده یا به صورت جداگانه نصب شوند. دارای دسته های مجزا برای آب سرد و گرم هستند.

 

گزینه های گردپاش (آب پاش) و فواره

گزینه های فواره

• دهانه های قوس بلند یا دهانه غازی نسخه های بلندتری هستند و فضای کار بیشتری را روی سینک فراهم می کنند. آنها معمولاً 8-10 اینچ بالاتر از میز هستند.

• دهانه های استاندارد معمولاً 3-5 اینچ بالاتر از میز هستند.

 

نکته !

فاصله بین پیشخوان و کابینت های بالای سینک را اندازه بگیرید. شیر آب باید به راحتی بین کابینت و میز قرار گیرد. همچنین اطمینان حاصل کنید که بسته به نوع دهانه شما فضای کافی برای عملکردهای خاص وجود دارد.

 

دهانه شیرهای فواره مستقیم فشرده و اغلب ارزان قیمت هستند، اما ممکن است لازم باشد شیر آب را جا به جا کنید تا یک قابلمه ی بزرگ زیر آن قرار دهید. مدل های یقه غاز فاصله بیشتری دارند، اما اگر سینک شما کم عمق باشد، می توانند باعث پاشیدن آب شوند. به هر سبکی که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که سر شیر آب آنقدر تاب بخورد که به کل سینک برسد، به خصوص اگر سینک کاسه ای پهن یا دوتایی دارید. همچنین شیر آب را متناسب نگه دارید. یک سینک بزرگ می تواند با یک شیر آب کوچک عجیب به نظر برسد.

 

گزینه های گردپاش

• سمپاش های جانبی بر روی میز یا سینک در کنار شیر آب نصب می شوند. اینها به یک سوراخ اضافی نیاز دارند.

• سمپاش های کششی در شیر آب تعبیه شده اند و نیازی به سوراخ اضافی ندارند.

• برخی از شیرآلات دارای یک چرخش 360 درجه هستند که به آب اجازه می دهد تا به تمام قسمت های سینک و کانتر اطراف آن برسد، اما اغلب به فضای بیشتری نیاز دارند.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X مد و پوشاک,کفش و کیف

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023