اصول یک دکوراسیون زیبا برای حمام تاناصول تغییر دکوراسیون حمام , دکوراسیون زیبای حمام
در این یاداشت به شما كمك خواهیم كرد تا راحت تر بتوانید با حفظ فضا و استفاده از شیوه‌های نوین طراحی، حمام كوچك منزل خود را به روز‌رسانی کنید و فضای بیشتری را به وجود آورید.

می خواهید تغییری در دکوراسیون حمام  کوچک خود بدهید؟!
اما نمی دانید ازکجا باید شروع کنید و چه اقداماتی را برای زیبایی بیشتر آن انجام دهید !
شاید با خود بگوئید: حمام خانه ما بزرگ نیست و ما نمی توانیم کارخاصی برای زیبایی آن انجام دهیم.
اصلا، نگران نباشید
ما در این یاداشت به شما كمك خواهیم كرد تا راحت تر بتوانید با حفظ فضا و استفاده از شیوه‌های نوین طراحی، حمام كوچك منزل خود را  به روز‌رسانی کنید و فضای بیشتری را به وجود آورید.
با کمک گرفتن از تخیل و ابتکار عمل و رعایت چند نکته ساده می توانید حمام تنگ و كوچك خود را  بدون تغییرات اساسی و وقت گیر  به فضایی دنج تبدیل كنید.

در این راستا، اولین گام این است که با محدودیت فضای حمام کوچک خود کنار بیایید و بدانید حتی در این حمام های کوچک نیز می توان با استفاده از لوازم شیک و ظریف، نهایت زیبایی را در این فضا به وجود آورید.

فضاسازی کنید
از طرح‌های شلوغ، ‌در فضاهای كوچك استفاده نکنید، زیرا این گونه طرح‌ها بر فضا غلبه كرده و باعث كوچك تر به نظر رسیدن فضا می‌شوند. طراحان دکور برای رفع این مشکل، سعی می کنند به‌جای بازی با الگوها، با بافت‌ها كار کنند و بدین طریق بر بزرگ تر نشان داده شدن فضا كمك نمایند.

می پرسید: چگونه؟
برای پاسخگویی به سوالتان، شما را به خواندن ادامه این نوشتار دعوت می کنیم:

1 - رنگ آمیزی کنید
تجدید رنگ، می تواند  گام موثری باشد. در حمام های کوچک، با استفاده از رنگ‌های روشن در پس زمینه و رنگ های درخشان تر در کابینت ها و سایز لوازم،  می توان روشنایی و نور لازمه را به‌وجود آورد.
 
2 - از دیوارپوش های مناسب استفاده کنید
چگونگی دیوارپوش های حمام هم مهم است. برای عریض‌تر شدن فضا از كاشی‌های مستطیلی بزرگ به‌صورت افقی استفاده کنید. جانمایی و نصب عمودی آنها، می تواند  نشانگر فضایی با سقف بلند باشد.

3 - استفاده از سرویس های بهداشتی مناسب
برای وسیع تر نشان دادن فضا، از یک توالت فرنگی ، دست شویی و دوش ظریف حمام استفاده کنید. این لوازم ظریف و کوچک تر از حد معمول را با رنگ ها و طرح های مختلف می توانید در بازار با اندکی قیمت بیشتر از لوازم معمولی تهیه کنید.
استفاده از توالت فرنگی های گرد بر کشیده و جمع‌وجور که هم نشیمن‌گاه راحت‌تری دارند و و هم نسبت به نوع قدیمی مصرف آب كمتری نیاز دارند ، توصیه می شود.
برای خلق فضای بیشتر در حمام كوچك خود، مجبورید از یک دستشویی کوچک و لیلیپوتی که در گوشه ای از حمام نصب می شود، استفاده کنید. نصب سینك‌هایی با پایه‌های فرو رفته باریك و بلند  یا كنسولی  به گسترش فضا كمك می كند. برای ایجاد فضای ذخیره‌سازی توصیه می کنیم از سینك‌هایی که بر روی قفسه‌هایی تعبیه شده‌، استفاده كنید.  همچنین توجه داشته باشید که سایز شیرهای آب را متناسب با سایز كوچك دست شویی انتخاب کنید. از سوی دیگر، پوشاندن دیوار پشت سینك با آینه سرتاسری، ترفند خوب دیگری برای افزایش فضا در طراحی حمام های كوچك است.

در چنین حمامی، استفاده از دوش‌های كارآمد نیز بسیار مهم می باشد . توصیه ی ما به شما استفاده از كابین‌های دوش شیشه‌ای ، بالخص كابین‌های دوش زاویه‌دار كه در كنج قرار می‌گیرند، است . همچنین، بهترین انتخاب برای فضای كوچك حمام شما، می تواند كابین‌هایی با درهای كشویی باشد.

4 - استفاده از كنج‌ها برای ذخیره‌سازی
باید از همه فضاهای موجود در حمام‌های كوچك استفاده کرد. كنج‌ها همان فضاهای بی‌استفاده حمام هستند كه می توان آنها را  با طراحی های منحصر به فرد به فضاهایی مفید تبدیل کرد. استفاده از یونیت‌ها و یا قفسه ها ، پیشنهاد ویژه ی ما به شما برای ذخیره سازی فضاست.

5 - قفسه‌بندی فراموش نشود
قفسه‌بندی، در حمام های  كوچك  بسیار کارا و  ارزشمند است. توصیه می کنیم به‌جای استفاده از قفسه‌های زمینی كه فضای زیادی را اشغال می‌كنند، از كابینت‌های دیواری بلند بدون در استفاده كنید. حتی به جای استفاده از قفسه‌های بزرگ، می توانید قفسه‌ها و تاقچه‌هایی را داخل دیوار تعبیه کنید. فقط توجه داشته باشید قفسه ها  در ارتفاع مناسبی از دیوار  نصب شوند تا از خم شدن‌های اضافی جلوگیری شود.

6 - تزئینات حمام، بسیار جلوه ساز است
تنها چیزی که برای تجدید دکوراسیون حمام لازم و ضروری است ، ذوق و سلیقه است.
شما کدبانویی هستید که می توانید با اعمال اندکی سلیقه ، کاری کنید کارستون.
باور ندارید!
با یک بار امتحان و استفاده از چند روش گفته شده در ذیل ، یقین خواهید یافت که می شود.

با تغییر جای لوازم و اضافه کردن چند چیز کوچک دکوری، می توانید نمایی نو در دکوراسیون حمام خود به وجود آورید.

_ می توانید با نصب لوازم لوکس همچون دوش های مدرن، کابینت ها و قفسه های شیشه ای و... نمایی زیبا ایجاد کنید.

_ برای تزئین حمام های کوچک خود، بر آیینه ها وآویزهای کوچک و رنگی حوله ها تمرکز کنید. توجه به این لوازم ساده  و آراستن آنها، می تواند اهمیت ویژه ای در زیبا سازی این فضای کوچک خانه شما داشته باشد.
مثلا، آیینه های تراشکاری شده با قاب ها ی زیبا تاثیر چشمگیر و بسزایی در زیبایی حمام دارد.

_ تعدادی از قاب عکس های خانوادگی و یا تعدادی مناظر مشابه با قاب های یکسان  را بر روی یکی از قفسه های دیواری قرار دهید.

_ نصب چراغ هایی با ولتاژهای کم، در گوشه های مختلف حمام، بسیار زیباست.

_ اگر قاب عکسی در حمام آویزان کرده اید، پیشنهاد می کنیم با نصب چراغی در بالای آن، زیبایی اش را دو صد چندان کنید.

_ یکی دیگر از روش های تزئین، استفاده از شامپوها، صابون ها، اسپری های بدن و ... با جلد زیبا است که می تواند تغییری در یکنواختی محوطه حمام ایجاد کند.

_ برای ایجاد فضایی رمانتیک  در حمام ، می توانید از شمع های زیبا و معطر استفاده کنید. با قرار دادن شمع هایی رنگی در اطراف وان و یا بر روی قفسه ها و یا بر روی پیشخوان کنار دست شویی کنتراست لازمه را با  رنگ دیوار و کاشی های حمام ایجاد کنید.

_ یکی از کارهای موثر در تغییر جلوه حمام، استفاده از گلدان های زیبا و متفاوت گل در حمام است . گلدان های دیواری و باکس های گل بهترین گزینه برای استفاده در این فضای خاص می باشند. البته گلدان ها و گل های شیشه ای دست ساز نیز منظره زیبایی را بر روی پیشخوان یا اطراف وان یا کنار در ورودی ایجاد می کنند.

_ یکی از آسان ترین راه ها برای تغییر نمای حمام استفاده از تزئینات دکوری همچون گل های خشک، زنجیر و ...  برروی در کابینت ها و کمدهاست .

_ درون سفال ها، ظرف های سنتی و زیبا و یا کاسه های شیشه ای رنگ آمیزی شده صابون ها و لوازم های آرایشی  خود را قرار دهید و اطراف آنها را با شیشه ها و مروارید های بدلی رنگی پر کرده و تزئین نمائید . برای زیبایی بیشتر ، می توانید در کاسه ها را با استفاده از زنجیرها و ربان های رنگی ، زیبا ببندید.

_ اگر فضای خالی در حمام موجود است، می توانید از دستگاه پخش سی دی استفاده کنید. گوش دادن به  موسیقی های آرام بخش به هنگام استحمام ، برای آرامش و تمدد اعصاب بسیار خوب است.

_ میز کوچک یا یک صندلی حصیری زیبا می تواند  فضای درون حمام را تغییر دهد.

_ و در نهایت پیشنهاد ویژه ایی را  برای گرمایش فضای حمام شما داریم و آن نصب یك حوله گرم‌كن باریك و بلند است که می تواند حوله‌های شما را گرم و خشك نگه‌دارد و احساس آرامشی را برای شما به ارمغان بیاورد.

منبع : tebyan.netدکوراسیون ایده آل خود را بسازید

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------