آیا می دانید چرم سالامبور چیست و چه کاربردی دارد؟چرم سالامبور, چرم سالامبور چیست, آشنایی با چرم سالامبور

آیا می دانید چرم سالامبور چیست و چه کاربردی دارد؟

 

هر آنچه که باید در مورد چرم سالامبو بدانید ؟

چرم سالامبور، چرمی است که مو و پشم های آن از بین می برند. سپس آن را با اسید و نمک کنسرو می کنند. چرم سالامبور برای نگهداری طولانی مدت به کار می رود. در ادامه این مقاله بیتوته شما را با چرم سالامبور آشنا می کنیم.

سالامبور چیست؟

سالامبور به پوست هایی که مو و یا پشم آن ها زدوده شده و با اسید و نمک به صورت کنسرو در آمده باشند، اطلاق می شود. سالامبور سازی، برای نگهداری پوست به مدت طولانی به کار می رود و هم برای اجرای دباغی کرومی استفاده می شود. به زبان انگلیسی به سالامبور، پیکل می گویند. پیکل به معنی ترش گذاری است. در حقیقت در سالامبور سازی پوست بعد از مو زدایی با استفاده از اسید و نمک ترشی گذاری می شود. سالامبور (Salambor) در گمرک جهانی با کد تعرفه (HS Code) به شماره 4102 شناخته می شود.

 

زمانی که پوست از حیوان جدا می شود و هنوز دچار هیچ تغییری نشده باشد را پوست خام می گویند. روی این پوست باید مراحلی انجام شود که تبدیل به چرم شوند.

 

کاربردهای چرم سالامبور, درباره چرم سالامبور, شناخت چرم سالامبور

تولید چرم سالامبور

 

فرآیند تولید چرم :

– پوست خام به سالامبور

– سالامبور پوست به وت بلو

– وت بلو به کراست

– کراست به چرم

 

روش های مهم برای تولید چرم، عبارتند از آماده سازی، دباغی و کراستینگ.

 

مراحل تولید چرم سالامبوررا :

مراحل تولید سالامبوررا می توان به نگهداری، شستشو، آهک دهی ، مو گیری، لش زدایی، برش زدن، آهک دهی مجدد، آهک زدایی، چربی زدایی و سفیدکاری تقسیم کرد. در این روش ها با کمک دباغی، با استفاده از مواد شیمیایی پوست دچار تغییراتی می شوند که از فرم اولیه خود خارج می شود. این کار سبب می شود پوست فاسد نشود و ثابت بماند.

 

همانطور که در بالا اشاره کردیم زمانی که موهای پوست زدوده شدند تمیز و پاک شدند، به این پوست سالامبور گفته می شود که آن را داخل نمک و اسید به صورت کنسرو در می آورند. این کار برای نگهداری طولانی مدت پوست استفاده می شود.

 

این روزها طرفداران چرم و سالامبور افزایش پیدا کردند و همین سبب رونق بازار آن ها شده است. زیرا چرم دارای دوام و کیفیت بالا می باشد. کشور استرالیا اولین تولید کننده ی چرم سالامبور است و رتبه ی اول صادرات آن را به خود اختصاص داد. چرم سالامبور از پرکاربردترین و مهم ترین چرم ها می باشد. کشور ایران از بهترین صادر کننده های چرم سالامبور به کشور همسایه از جمله ترکیه می باشد. در کشور ترکیه چرم سالامبور از قیمت بالایی برخوردار است.

 

کیفیت پوست گوسفندهای ایرانی به دلیل نژادشان و دنبه ای که دارند بسیار بالا بوده که یکی از مشخصات بارز سالامبور گوسفندی ایرانی درجه کیفی بالای آنها می باشد و همین امر باعث شده است تا چرمی که از پوست آنها تولید می شود لطافت زیادی داشته باشد و بتوان آن را به راحتی به پوشاک تبدیل کرد.

 

شاید برای شما جالب باشد که بدانید، سالامبور گوسفندی یکی از محصولاتی است که به صورت خام به خارج صادر می شود و خرید و فروش آن معمولا به شکل فله ای می باشذ.

 

آموزشگاه هایی وجود دارند که مراحل ساخت و تولید چرم سالامبور را آموزش می دهند.

بسیاری از تولید کنندگان از چرم سالامبور برای تولید محصولات خود استفاده می کنند.

 

انواع چرم سالامبور, فرآیند تولید چرم سالامبور, مراحل تولید چرم سالامبور

انواع چرم سالامبور

 

انواع چرم سالامبور :

• سالامبور سبک

– سالامبور سبک بزی

– سالامبور سبک گوسفندی

 

• سالامبور سنگین

– سالامبور گاوی

– سالامبور شتری

 

چرم سالامبور چیست, آشنایی با چرم سالامبور, کاربردهای چرم سالامبور

کاربردهای چرم سالامبور

 

گردآوری : بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023