گرانترین سنگ قیمتی دنیا کدامند؟گرانترین سنگ قیمتی دنیا, گران ترین سنگ های قیمتی, سنگ های گران قیمت دنیا

گرانترین سنگ قیمتی دنیا کدامند ؟

 

معرفی گرانترین سنگ قیمتی دنیا:

برخی از مردم سنگ های قیمتی را در جواهرات دوست دارند و برخی دیگر آنها را فقط به خاطر ارزششان جمع آوری می کنند، اما سنگ های این لیست فقط برای ثروتمندترین خریداران در نظر گرفته شده است!

اینها قطعاً کوارتزهای رز متوسط ​​شما نیستند و قیمت آنها کاملاً تکان دهنده است.

با ارزش ترین سنگ های قیمتی دنیا

افراد مختلف تفاسیر مختلفی از سنگ های قیمتی دارند. سنگ های قیمتی به طور طبیعی در سراسر جهان یافت می شوند و معمولاً برای تزئین استفاده می شوند، اما بسیاری از مردم نمادهای مذهبی، قابلیت های درمانی و معنای شخصی را در آنها می بینند. همه سنگ های قیمتی، چه الماس، چه یاقوت و یا یاقوت کبود، جذابیت منحصر به فرد خود را دارند. هر کدام را از راه خود جدا می کند. با وجود این، برخی از سنگ ها ارزش بیشتری نسبت به سایرین دارند. این یک ویژگی است که تأثیر قابل توجهی بر ارزش آنها دارد. اندازه، درجه و رنگ نیز ملاحظات ضروری هستند.

 

حتی امروزه نیز سنگ های قیمتی به دلیل زیبایی و کمیاب بودنشان ارزشمند هستند. صنعتگران با زحمت این کریستال های معدنی را برش داده و صیقل می دهند تا زیبایی و رنگ متمایز آنها را به نمایش بگذارند. برخی از آنها با ارزش تر از دیگران در نظر گرفته می شوند و موزه ها و مجموعه داران مبلغ زیادی برای آنها پرداخت می کنند. ما به شما بینشی در مورد برخی از با ارزش ترین سنگ های قیمتی در جهان ارائه می دهیم.

 

نمونه هایی از سنگ قیمتی کمیاب و گرانبها در جهان

در حالی که هر سنگ قیمتی با دیگران متفاوت است و دارای ویژگی منحصر به فردی است که آن را متمایز می کند، برخی از سنگ های قیمتی بسیار کمیاب و ارزشمند در بین مردم هستند. ما لیستی از 10 سنگ قیمتی گرانبها را در اختیار شما قرار می دهیم که در سراسر جهان محبوب هستند.

 

• اولین جواهر در لیست ما تانزانیت است که در سال 1967 یافت شد. تانزانیت همانطور که از نامش پیداست فقط در شمال تانزانیا، نزدیک دامنه کوه کلیمانجارو کشف شده است. پس از اینکه تیفانی و شرکت شروع به استفاده از سنگ در جواهرات خود کردند، تانزانیت مد شد. این یاقوت کبود دارای رنگ آبی مایل به بنفش غنی است که آن را از سایرین متمایز می کند. اگرچه ممکن است 1200 دلار مبلغ زیادی به نظر نرسد (مخصوصاً در مقایسه با سایر جواهرات موجود در لیست ما)، بازار انتظار دارد که در 20 تا 25 سال آینده افزایش یابد. کمبود تانزانیت دلیل اصلی این امر است.

 

معرفی گران قیمت ترین سنگ های دنیا, آشنایی با سنگ های گرانقیمت, درباره ی سنگ های گرانقیمت

تانزانیت یکی از گرانترین سنگ قیمتی دنیا

 

• در حالی که بریل قرمز در یوتا، نیومکزیکو و مکزیک کشف شده است، تنها آنهایی که در کوه های Wah Wah یوتا استخراج شده اند دارای کیفیت جواهری بوده اند. آنها در انواع رنگ های قرمز تیره تر عرضه می شوند که همه آنها به یک اندازه جذاب هستند. این تنوع یکی از غیرمعمول ترین ها در خانواده بریل است که شامل زمرد نیز می شود. گردآورندگان گاهی اوقات از بریل قرمز به عنوان "زمرد قرمز" یاد می کنند. بریل های قرمز نیز مانند زمرد مستعد انکلوزیون و شکستگی هستند. هزینه این الماس کمیاب می تواند به 10000 دلار در هر قیراط برسد، اما تنها در صورتی که بتوانید یکی را برای فروش تهیه کنید.

 

انواع سنگ های گرانقیمت, گرانترین سنگ قیمتی دنیا, گرانترین سنگ قیمتی جهان

بریل قرمز از گرانترین سنگ قیمتی دنیا

 

• الکساندریت یک سنگ نادر است که تغییر رنگ می دهد. این امر باعث می شود الکساندریت نه تنها به طور خیره کننده ای جذاب باشد، بلکه بسیار ارزشمند است. اگرچه آنها در سال 1833 در روسیه کشف شدند، اما در سریلانکا، تانزانیا و هند نیز استخراج شده اند. با کمال تعجب، آنها تقریبا همیشه در اندازه های قیراط کمتر از یک یافت می شوند.

 

در نتیجه، ارزش قیمت سنگ های بزرگتر به شدت افزایش می یابد. مؤسسه اسمیتسونین دارای بزرگترین سنگ الکساندریت وجهی جهان است، یک سنگ تراش کوسن با وزن 65.08 قیراط و ارزش بیش از 4 میلیون دلار. اشکال کوچک‌تری از الکساندریت در سریلانکا، برزیل و آسیا کشف شده اند، اما نمونه های ظریف اسکندریت بسیار کمیاب و گران هستند.

 

گرانترین سنگ قیمتی دنیا, گرانترین سنگ قیمتی جهان, سنگ های گرانقیمت جهان

الکساندریت گرانترین سنگ قیمتی دنیا

 

• زمردها که به دلیل رنگ سبز متمایز خود شناخته می شوند، از مشهورترین سنگ های قیمتی در جهان هستند. برزیل، کلمبیا، زیمبابوه و زامبیا چهار کشور قدرتمندی هستند که ممکن است در آنها یافت شوند. اکثر زمردهای موجود در بازار دارای ایرادات جزئی هستند. در نتیجه، اگر یک زمرد طبیعی بی عیب و نقص برای فروش در دسترس باشد، ممکن است قیمت های گزافی داشته باشد.

 

کارشناسان پیش بینی می کردند که «زمرد راکفلر» مشهور، زمانی که کریستیز فاش کرد که به حراج گذاشته می شود، رکوردها را بشکند. جان دی راکفلر این سنگ 18.04 قیراطی را برای همسرش خرید. سپس به پسرشان منتقل شد و متعاقباً به صورت خصوصی فروخته شد. این سنگ به قیمت 5.5 میلیون دلار در حراج کریستی یا 305000 دلار به ازای هر قیراط خریداری شد که آن را به گران ترین سنگ فروخته شده تبدیل کرد.

 

انواع سنگ های گرانقیمت, گرانترین سنگ قیمتی دنیا, گرانترین سنگ قیمتی جهان

زمردها از سنگ های قیمتی دنیا

 

• یاقوت ها که گاهی اوقات به عنوان "پادشاه سنگ های قیمتی" شناخته می شوند، در رنگ های مختلف قرمز درخشان وجود دارند. رنگ آنها از صورتی تا زرشکی تیره متفاوت است. گوهر فروزان نمادی از غیرت برای زندگی و آرزو است. این تصور در قرون و اعصار توسط جوامع باستانی که فکر می کردند رنگ شبیه به خون است، منتقل شد. در سال 2015، یک یاقوت کمیاب برمه ای به قیمت بیش از یک میلیون دلار در یک رویداد ساتبی در ژنو به حراج گذاشته شد. این سنگ 26 قیراطی که به شعری از مولوی، شاعر مشهور قرن سیزدهم، "یاقوت طلوع آفتاب" لقب گرفت، به ازای هر قیراط 1.18 میلیون دلار فروخته شد. این مبلغ حیرت انگیزی است که آن را به با ارزش ترین یاقوت فروخته شده تبدیل می کند.

 

گران ترین سنگ های قیمتی, سنگ های گران قیمت دنیا, معرفی گران قیمت ترین سنگ های دنیا

یاقوت ها گاهی اوقات به عنوان "پادشاه سنگ های قیمتی" می باشند.

 

• عقیق های سیاه با ارزش ترین و پرطرفدارترین عقیق های روی کره زمین هستند. این سنگ بدنه ای تیره دارد که به عنوان پایانی زیبا برای بازی رنگی درخشان عمل می کند. عقیق های سیاه تقریباً به طور کامل در منطقه لایتنینگ ریج در نیو ساوت ولز یافت می شوند. آنها بدون شک یکی از گنجینه های ملی استرالیا هستند. "رویال وان" با ارزش ترین عقیق سیاه جهان است که 3 میلیون دلار ارزش دارد. در بازار، تشخیص برخی عقیق های سیاه مصنوعی و درمان ها بدون کمک آزمایشگاه غیرممکن است. اطمینان حاصل کنید که عقیق سیاه را از یک منبع قابل اعتماد خریداری می کنید.

 

گرانترین سنگ قیمتی دنیا,سنگ های گران قیمت دنیا,آشنایی با سنگ های گرانقیمت

عقیق سیاه با ارزش ترین و پرطرفدارترین عقیق های روی زمین هستند

 

• ماسگراویت در سال 1967 کشف شد و به عنوان نادرترین سنگ قیمتی جهان شناخته می شود. برای اولین بار در رشته کوه ماسگریو استرالیا و سپس در ماداگاسکار و گرینلند کشف شد. در سال 1993، اولین نمونه بزرگ با کیفیت جواهر کشف شد. شاید 10 نمونه از سنگ های با کیفیت جواهر شناسایی و ثبت شده باشد.

 

متأسفانه، بعید است که مصرف کننده آن را در بازار آزاد به دلیل کمیاب بودن سنگ پیدا کند. با توجه به تقاطع بین این سنگ قیمتی و سنگ قیمتی کمتر کمیاب تافیت، در صورت برخورد با موسگراویت احتمالی، آن را برای بررسی به آزمایشگاه گوهرشناسی ارسال کنید. بر اساس نمونه های فروخته شده قبلی، میانگین قیمت هر قیراط 35000 دلار در هر قیراط است.

 

 

گران ترین سنگ های قیمتی,معرفی گران قیمت ترین سنگ های دنیا,درباره ی سنگ های گرانقیمت

ماسگراویت به عنوان نادرترین سنگ قیمتی جهان شناخته می شود

 

• الماس های رنگی با ارزش ترین سنگ های قیمتی روی کره زمین هستند. آنها غیر معمول هستند، اما به دلیل درخشندگی شگفت انگیز و سخت ترین ماده معدنی روی این سیاره نیز مشهور هستند. آنها شاید محبوب ترین سنگ های قیمتی در بین مردم و همچنین محبوب ترین و ایده آل ترین آنها باشند. مشکی، آبی، شامپاینی، شکلاتی/قهوه ای، کنیاکی، سبز، صورتی، قرمز و زرد از جمله رنگ های موجود هستند.

 

ارزش آن در سطح کاملاً متفاوتی است و بسیار گران است. الماس اوپنهایمر آبی و ستاره صورتی دو نمونه از دیدنی ترین نمونه ها هستند. الماس آبی اوپنهایمر با 14.62 قیراط و به ارزش 3.93 میلیون دلار در هر قیراط، بزرگترین الماس آبی رنگارنگ با قیمت 57.5 میلیون دلار است. در همین حال، الماس ستاره صورتی، که اخیرا رکوردشکنی جهان را به ثبت رسانده است، به قیمت 71.2 میلیون دلار به ازای 59.6 قیراط (یا 1.2 میلیون دلار به ازای هر قیراط) فروخته شد که آن را به گران ترین سنگ قیمتی فروخته شده بر اساس وزن کل آن تبدیل می کند.

 

سنگ های گرانقیمت جهان,گرانترین سنگ قیمتی دنیا,درباره ی سنگ های گرانقیمت

الماس اوپنهایمر آبی از گرانترین سنگ قیمتی دنیا است.

 

یاقوت کبود Padparadscha- کمیاب ترین یاقوت کبود جهان، padparadscha، دارای رنگ صورتی مایل به نارنجی خیره کننده است که ترکیبی از رنگ های یاقوت قرمز و یاقوت کبود زرد است. به دلیل رنگ آن، نام خود را از عبارت سانسکریت / سینگالی به معنای "شکوفه نیلوفر آبی" گرفته است. اکثر این سنگ ها از سریلانکا می آیند، اگرچه از ماداگاسکار و تانزانیا نیز می آیند. از سوی دیگر، بهترین ها معمولاً در سریلانکا یافت می شوند، زیرا آنهایی که در ماداگاسکار هستند صورتی تر و ارزان تر هستند.

 

اگرچه در رنگ های سبز مختلف از کم رنگ گرفته تا روشن می آید، یشم در رنگ سبز شفاف و شفاف بهترین از بهترین ها است. Jadeite به دلیل تاریخ گسترده آن مورد قدردانی قرار گرفته است، به طوری که به Mesoamerica باستان زمانی که این ماده معدنی پیچیده و متراکم در ابزار و تسلیحات استفاده می شد، بازمی گردد. Jadeite در حال حاضر به طور عمده در منابع است میانمارو می تواند تا 30000 دلار در هر قیراط قیمت داشته باشد.

 

سنگ های گرانقیمت جهان,گرانترین سنگ قیمتی دنیا,درباره ی سنگ های گرانقیمت

یاقوت کبود یکی از گرانترین سنگ قیمتی جهان

 

گردآوری : بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------