توضیحات تهیه‌کننده «ایلدا» درباره سانحه‌ پیش‌آمده برای بازیگران این سریالاخبار,اخبار فرهنگی
تهیه‌کننده «ایلدا» ـ سریالی با موضوع دفاع مقدس که این روزها در منطقه ارستان و خرم‌آباد تصویربرداری می‌شود ـ درباره‌ی سانحه‌ای که برای دو بازیگر این سریال، پوریا پورسرح و امید محمدنژاد رخ داده است، تاکید کرد که این سانحه جزئی بوده و دو بازیگر بلافاصله کارشان را ادامه می‌دهند.

علیرضا سبط‌احمدی در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی سانحه‌ پیش‌آمده برای این دو بازیگر در حین تولید کار، توضیح داد: اتفاق حادی رخ نداده است و هر دو بازیگر در سلامت کامل به سر می‌برند.

 

او ادامه داد: این اتفاقات طبیعی است؛ کاری که اسب و موتور دارد، درگیری دارد، جلوه‌های ویژه و تحرک دارد، پیش آمدن یکسری اتفاقات برایش طبیعی است. اتفاق مهمی نبوده و مشکل هر دو بازیگر بلافاصله برطرف شد. ما مثل دنیای پیشرفته نیستیم‌ که تمام پروژه‌هایمان را به استودیو و پلاتو ببریم بلکه مجبوریم از لوکیشن‌های رئال استفاده کنیم و با اتفاقات رئال روبه‌رو شویم و طبیعتا برخی اتفاقات از دست تیم تولید درمی‌رود و سانحه‌ای هم رخ می‌دهد. در این کار نیز حادثه حاد نبود و دو بازیگر بلافاصله کارشان را ادامه می‌دهند.

 

وی در ادامه درباره روند ساخت این سریال مناسبتی گفت: چیزی در حدود ۲۵ روز است که کار شروع شده و تا چندین ماه دیگر ادامه خواهد داشت. تاکنون ۱۵ درصد از این مجموعه به سرانجام رسیده است و در منطقه خرم‌آباد و روستاهای اطراف خرم‌آباد مشغول کار هستیم.

 

سبط‌احمدی با بیان اینکه «ایلدا» روایتی از سال‌های ۵۸ و ۵۹ و همزمان با آغاز جنگ است، درباره‌ی دشواری ساخت سریال با موضوع دفاع مقدس، گفت: یکی از دلایل عمده کم شدن ساخت سریال‌های اینچنین هزینه‌بر بودن آن است که در شرایطی که تلویزیون هم مثل سازمان‌ها و ارگان‌های دیگر با مشکلات مالی مواجه است. تلویزیون هم آنلاین با بالا رفتن هزینه‌ها نیازمند بودجه‌ی بیشتری است. اینجاست که مجبور می‌شود دائما از هزینه پروژه‌هایش کم کند. زمانی که این اتفاق می‌افتد طبیعتا پروژه‌های گران‌قیمت محدود می‌شود به همین دلیل کارهای دفاع مقدس و کارهایی که هزینه‌بر است محدود شده‌اند؛ در حالی که نیاز نسل جدید است که با اتفاقاتی که در  چهار دهه‌ی گذشته رخ داده آشنا بشوند.

 

این تهیه‌کننده سپس گفت: روسیه، آلمان، آمریکا و خیلی از کشورهای بزرگ دنیا بعد از گذشت ۷۰، ۸۰ و یا صد سال از جنگ هنوز بازسازی می‌کنند و دلاورمردی‌هایشان را به رخ دیگران می‌کشند. ما متاسفانه در این زمینه یک مقدار کم‌کاری می‌کنیم.

 

سبط احمدی درباره‌ی ساخت کارهایی با موضوع دفاع مقدس که از حساسیت بالایی برخوردار است و تا چه میزان تلاش می‌شود ساخت «ایلدا» به دور از شعارزدگی باشد، اظهار کرد: آماده‌سازی و پرداخت فیلمنامه که قبل از شروع کار اتفاق می‌افتد خیلی مهم است، ما گاهی اوقات مجبور می‌شویم به دلیل خیلی از مشکلات عدیده و کمبود بودجه کار را به سرعت پیش ببریم و طبیعتا این سرعت به کار آسیب می‌رساند امیدواریم کار «ایلدا» خروجی خوبی داشته باشد.

 

وی در پاسخ به اینکه تا چه میزان روی فیلم‌نامه این سریال کار شده است؟ اظهار کرد: بر روی فیلم‌نامه باید کار شود تا به پختگی لازم برسد. متن چندین بار باید بازخوانی شود، گاهی اوقات بین نگارش فیلمنامه‌ تا زمان پخش فاصله‌ی کوتاهی است و این به هر پروژه و کاری آسیب می‌رساند. یک فیلم سینمایی ۹۰ دقیقه‌ای هم که می‌خواهد تولید شود، فیلمنامه آن چندین بار بازخوانی می‌شود تا پخته و چکش کاری شود، ولی اتفاقاتی که می‌افتد و تصمیم‌گیری‌هایی که گاهی اوقات گرفته می‌شود، به مشکلات بودجه برمی‌گردد. اینها به کار آسیب می‌زند. فیلم‌نامه‌ی ایلدا هم چندین بار بازنویسی و روی آن کار شده است و امیدواریم این مشکلات را در این پروژه کمتر ببینیم.

 

در این مجموعه مجید مظفری (صالح خان)، خسرو شهراز (نصیر خان)، فاطمه گودرزی (دا گل)، علی دهکردی (دکتر هوشنگ)، جعفر دهقان (کاکاوند)، رحیم نوروزی (ایرج)، کاظم هژیر آزاد (شیر علی خان)، کوروش سلیمانی (شیرزاد)، امیرمحمد زند (فرهاد)، قربان نجفی (شیخ رحیم)، سینا رازانی (کریم)، مهدی صبایی (منصور)، رضا نجفی (عمو برفی)، مژگان صابری (هاویر)، بهروز چاهل (دکتر هندی)، محمدصادق ملک (جابر و قادر)، سیامک ادیب (قباد)، پویان گنجی (یاور)، میترا رفیع (گندم)، زینب قادری (راحیل)، مسعود امین ناجی (بهادر)، طیبه دوست (زیور)، منصور نواصری (کامل)، امید محمد نژاد (کیومرث)، فاطمه آقا بابایی (ننه نازار)، مهدی افشار (گروهبان واحدی)، معصومه بافنده (آساره) در سریال ایلدا ایفای نقش می‌کنند و بیش از ۱۰۰ بازیگر بومی استان لرستان نیز در آن حضور خواهند داشت.

 

این سریال قصه فداکاری و ایثار مردم غرب کشورمان در اوایل جنگ تحمیلی است.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------