شیوه های مقابله با افکار منفی کنکورباافکار منفی مقابله کنید,راهکار های مقابله با افکار منفی کنکور,کنکوری ها با افکار منفي مقابله کنيد

باافکار منفی مقابله کنید

 

همه ما روزانه با افکار منفی در بعضی از موارد روبرو می شویم. این افکار، ذهن بیشتر کنکوری های عزیز را درهم می ریزد و سبب می شود تا فکر و توان آن ها برای یادگیری دروس و امادگی برای کنکور بخوبی عمل نکند.

نگران نباشید؛ شما در این زمینه تنها نیستید، بلکه همه کنکوری ها در موارد و زمان های گوناگون، دچار افکار منفی و ناامید کننده می شوند؛ ولی نکته مهم، این است که بتوانید این افکار را دور بریزید و بخوبی در ادامه مسیر قرار بگیرید.

 

از جمله این راه حل های مبارزه با افکار منفی کنکور میتوان به موردهای زیر اشاره نمود :

 

هر کاری را که با موفقیت انجام داده اید، یادداشت کنید

مسلما شما تا به حال موفقیت های تحصیلی و یا غیر تحصیلی داشته اید تا بتوانید آن ها را یادداشت کنید.

 

باافکار منفی مقابله کنید,راهکار های مقابله با افکار منفی کنکور,کنکوری ها با افکار منفي مقابله کنيد

راهکار های مقابله با افکار منفی کنکور

 

جایگزینی افکار مثبت 

باید به موردهای مثبت فکر کنید.و آنها را در خویش تقویت کنید.سعی کنید از امروز به بعد در تمام روز به موردهای مثبت فکر کنید.

 

توجه:حتی اگر مورد مثبتی سراغ ندارید، فکر کنید و پیدا کنید.هزاران فکر مثبت هست، کافی است تمرکز کنید. به عنوان مثال آينده خوب، موفقیت در زندگی، موفقیت در کنکور، رتبه عالی

 

روی عملی کردن آرزوهای خویش تمرکز کنید

گاهی آنقدر غرق مطالعه و مسائل مربوط به کنکور می شویم که یادمان میرود مقصود اصلی از شرکت در آن چیست. به همین علت هم با کم ترین موضوعی، دچار نومیدی و یاس می شویم.

 

به جای این که یک ازمون یا به یاد نیاوردن یک مبحث درسی، شما را به هم ریخته و ناامید کند، مقصود اصلی تان را در ذهن خویش تجسم کنید و با خود بگویید که انتظار دارید که چه اتفاق متفاوتی رخ دهد. روی هدفتان تمرکز کنید و بدون این که به افکار منفی در ذهنتان فرصت جولان دهید، با انرژی ادامه دهید.

 

باافکار منفی مقابله کنید,راهکار های مقابله با افکار منفی کنکور,کنکوری ها با افکار منفي مقابله کنيد

مقابله با افکار منفی کنکور

 

شادابی تان را حفظ کنید

ارامش با شادابی رابطه مستقیم دارد. آن قدر حجم کار خویش را زیاد نکنید و به خود سخت نگیرید که هرچه به کنکور نزدیکتر شوید، خستگی و کم حوصلگی ، شما را فراگیرد. باید آن قدر سرحال و شاداب باشید که این چند ماه آينده را به خوبی پشت سر بگذارید و هنگامی که به روز کنکور میرسید ، با روحیه ای آماده سر جلسه آماده شوید.برای سرحالی و شادابی، رعایت چند نکته لازم است:

 

نظم

ورزش و نرمش که حتماً باید هرروز انجام شود. هر قدر که برایتان امکان پذیر است، به ویژه اول صبح، حرکات ورزشی انجام دهید. این توصیه را برای روز کنکور هم فراموش نکنید،

 

تغذیه مناسب

مهم تر از همه هم داشتن تفکر و انرژی مثبت.

 

داشتن برنامه ریزی 

هنگامی که برنامه ریزی دارید .خیالتان راحت خواهد بود .که در چه مرحله ای هستید. و قرار هست تا کجا برسید. پس نگرانی از آينده و افکار منفی کم تر خواهید داشت.

 

باافکار منفی مقابله کنید,راهکار های مقابله با افکار منفی کنکور,کنکوری ها با افکار منفي مقابله کنيد

راه حل های مبارزه با افکار منفی کنکور

 

اهل عمل باشید

بساری از داوطلبان عزیز، هنگامی که یک یا چند مرتبه در ازمون های آزمایشی یا تست زنی نتیجه خوبی کسب نمی کنند، معمولاً شور و شوق اولیه خود را از دست می‌دهند و ديگر حتی تمایلی ندارید که به کنکور فکر نموده و درس بخوانند. این مسئله، به ویژه اکنون که شما در اواخر راه هستید، میتواند بسیار اسیب زا باشد.

 

به جای نومیدی و استرس، به کارهایی که میتوانید در این مدت برای رفع مشکلتان انجام دهید فکر کنید. شما بیشتر مسیر را پیموده اید، و چه خوب وچه بد، مهم این است که برای روزهای باقی مانده یک تصمیم خوب بگیرید و بدون این که اجازه دهید مسائل کوچک، شما را خسته و ناراحت کند، دست به عمل بزنید.

 

در انتظار چه هستید؟ بلند شوید و از همین الان، درست است از همین الان، کارهایی را انجام دهید که در کنکور شما تأثير مثبت داشته باشد. نگویید:« زمان کمی دارید» ؛ تنها به آنچه میتوانید انجام دهید فکر کنید و همه آن کارها را با برنامه ریزی در زمان باقی مانده انجام دهید. به محض اینکه تصمیم به عمل گرفتید، حس بهتری به سراغ شما خواهد آمد.

 

همانطور که توماس ادیسون گفته است:« بسياري از اشخاص شکست خورده کسانی هستند که متوجه نبوده اند تا چه حدی به اهداف خویش نزدیک شده اند.» مسئله دیگری که امکان دارد اتفاق بیفتد، این است که شما وقت زيادي را صرف نگرانی می کنید. نگرانی، یکی از بدترین راههای تلف کردن انرژی است و اجازه نمی دهد که شما به طرف جلو حرکت کنید. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که اهل عمل باشید. هنگامی که دوباره توانستید به طرف جلو حرکت کنید، آن گاه متوجه می شوید که ديگر علتی برای نگرانی هایتان وجود ندارد.

 

برای رهایی از افکار منفی به خداوند، توکل کنید.

هر زمان که افکار منفی به شما هجوم آوردند، چشمان خویش را ببندید و از خداوند انرژی بگیرید. شما را از خودش سیراب خواهد کرد.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------