خوابیدن کنار همسر: مسیری به سوی خوشبختی و رضایتمندیفواید خوابیدن کنار همسر, خوابیدن نزدیک همسر, خوابیدن به همراه همسر

خوابیدن کنار همسر

 

خواب مشترک؛راهی به سوی بهبود سطح اکسیژن در بدن و تقویت سیستم ایمنی

شاید به خاطر بدخوابی همسرتان یا ناراحتی که از او دارید ترجیح بدهید تنهایی بخوابید ولی فواید خوابیدن کنار همسر به قدری زیاد است که بهتر است عادت کنید همیشه وقت خوابیدن کنار هم باشید. در این مطلب از بیتوته شما را با فواید خوابیدن در کنار همسر آشنا می کنیم.

حتما شنیده اید که روانشناسان توصیه می کنند حتی اگر بحث و دعوا داشتید ، جای خود را جدا نکنید و شب کنار هم بخوابید و شاید تجربه کرده اید زمانی که جای خوابتان را جدا می  کنید ناراحتی و قهرتان بیشتر طول می کشد ولی زمانی که حتی بعد از دعوا کنار هم می خوابید ، خیلی سریعتر میتوانید هم را ببخشید. 

 

خوابیدن کنار همسری که دوستش دارید ؛ بوسیدن و در آغوش گرفتنش قبل از خواب ،  میتواند احساس روحی بهتری برای شما ایجاد کند ، به عقیده محققان ، حتی با وجود مشکلاتی که برخی همسران با آن روبرو هستند از جمله خر و پف ، لگد زدن ، کشیدن پتو و غیره ، در بلند مدت خوابیدن همسران مزایای زیادی دارد که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد : 

 

فواید خوابیدن کنار همسر, خوابیدن نزدیک همسر,با خوابیدن کنار همسر سریعتر به خواب می روید

با خوابیدن کنار همسر سریعتر به خواب می روید

 

خوابیدن کنار همسر باعث می شود سریعتر به خواب بروید

زمانی که به تنهایی به رختخواب می روید ذهتان شروع به چرخیدن میکند و مغزتان فعال شده و شروع به فکر کردن می کند و تنظیم ساعت خواب برایتان  کار سختی می شود. زمانی که تختتان را با کسی که دوستش دارید به اشتراک می گذارید، احساس امنیتی که به شما دست می دهد باعث می شود ذهنتان آرام شده و در عرض چند دقیقه به خواب بروید. 

 

از سوی دیگر هنگام خواب ، بدن شما خنک می شود و گرمای بدن همسرتان کمک میکند تا راحت تر بخوابید ، به اشتراک گذاشتن پتو ، دمای بهینه در طول خواب را برایتان تامین میکند. 

به اشتراک گذاشتن تخت ، شرایط ایده آل خوابیدن را برای شما فراهم می کند در نتیجه کیفیت خواب بهتری را تجربه خواهید کرد و صبح با روحیه بهتری از خواب بیدار خواهید شد و انرژی مثبت بیشتری را تجربه خواهید کرد. 

 

فواید خوابیدن کنار همسر, خوابیدن نزدیک همسر, هنگام خوابیدن کنار همسر استرستان کاهش می یابد

هنگام خوابیدن کنار همسر استرستان کاهش می یابد

 

کاهش استرس هنگام خوابیدن کنار همسر

آندرا پیترسون در مقاله ای که در مجله وال استریت به چاپ رساند  ، نوشته ، زمانی که تختتان را با همسرتان به اشتراک می گذارید و او را قبل از خواب در آغوش می کشید و می بوسید ، سطح کورتیزول یا هورمون استرس در بدن کاهش پیدا کرده و هورمون عشق یا هورمون اکسیتوسین آزاد می شود که منجر به کاهش استرس خواهد شد.

 

کاهش التهاب بدن هنگام خوابیدن کنار همسر

خوابیدن کنار همسر علاوه بر استرس ، سطح سیتوکین ها که عامل درد و التهاب در بدن هستند را نیز کاهش میدهد. وجود یک بدن گرم دیگر کنار شما میتواند درد و التهاب را کاهش دهد ، آغوش درمانی نیازتان به مصرف قرص مسکن را کمتر می کند. 

 

فواید خوابیدن کنار همسر, خوابیدن نزدیک همسر, با خوابیدن کنار همسر التهاب بدنتان کاهش می یابد

با خوابیدن کنار همسر التهاب بدنتان کاهش می یابد

 

کاهش فشار خون هنگام خوابیدن کنار همسر

محققین دانشگاه کالیفرنیا ، بین خواب و صمیمیت 59 زنی که قبل از خوابیدن تجربه آغوش همسرشان را داشتند دریافتند که این زنان دارای بالاترین سطح اکسیتوسین و پایین ترین سطح فشار خون هستند. 

به عقیده دکتر دیوید هامیلتون ، محبت جسمی برای بدن مفید است و مانند داروهای  آنژین برای تورم و درد ، کار میکند و تنگی عروق خونی را کاهش میدهد. 

 

فواید خوابیدن کنار همسر, خوابیدن نزدیک همسر, روابط همسری و کیفیت خواب

روابط همسری و کیفیت خواب

 

بهبود سیستم ایمنی بدن هنگام خوابیدن کنار همسر

خوابیدن کنار همسر باعث می شود که عشق ورزشی بیشتری بین شما اتفاق بیوفتد که نتیجه آن تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد بود. زوجهایی که به صورت منظم عشق ورزی دارند  ، احتمال ابتلا یا سنگین شدن سرماخوردگی و آنفولانزا در آنها کمتر است چرا که آنتی بادی بیشتری در بدنشان تولید می شود سلامت تر هستند. 

 

کند شدن روند پیری هنگام خوابیدن کنار همسر

یک روانپزشک اسکاتلندر در کتاب اسرار جوان ماندن نوشته است که خوابیدن و عشق ورزی منظم با همسر شما را 10 سال جوان تر نگه می دارد. به علاوه پایین آمدن سطح استری میتواند بدن را به طور طبیعی جوان تر نگه دارد. 

 

فواید خوابیدن کنار همسر, خوابیدن نزدیک همسر, خوابیدن در بستر مشترک

خوابیدن در بستر مشترک

 

همگام شدن با همسر هنگام خوابیدن کنار همسر

زوجینی که همزمان به رختخواب می روند به احتمال بیشتر همزمان بیدار می شود و ساعت بدنشان همگام می شود و نتیجه آن رضایت بهتر از رابطه و زندگی خواهد بود. 

 

نزدیکی فیزیکی هنگام خواب منجر به بهبود رابطه می شود

مطالعه ای که در دانشگاه هرتفورد شایر روی 1000 زوج انجام شد نشان میدهد که تماس فیزیکی در طول خواب نشان دهنده رابطه بهتر زوجین با هم است و از سویی دیگر تماس فیزیکی ایجاد شده بین زوجین و نزدیک خوابیدن آنها به هم باعث می شود در طول روز رابطه بهتری با هم داشته باشند. 

 

گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------