چگونه به همسرم نشان دهم که برای او ارزش قائل هستم؟ (نحوه قدردانی از همسر)نحوه تشکر از زن, چگونه از همسر خود تشکر کنیم, روش های قدردانی از همسر

چگونه از همسر خود تشکر کنیم

 

بهترین راه های تشکر و قدردانی از همسر 

ابراز قدردانی از همسر یکی از بهترین گزینه ها برای بهبود کیفیت ازدواج و احساس خوشبختی در زوجین است. در این مطلب از بیتوته شما را با راههای قدردانی از همسر آشنا می کنیم.

قدردانی کردن از همسر علاوه بر این که باعث می شود احساس ارزشمندی پیدا کند و اعتماد به نفسش بالا برود باعث می شود علاقه اش نسبت به شما و اشتیاقش برای زندگی مشترک بیشتر شود. 

 

حتما دیده اید زن و شوهرهایی که با وجود داشتن مشکلات مالی زیاد ، در کنار هم احساس آرامش و خوشبختی دارد و برعکس خانواده هایی که با وجود داشتن امکانات مالی عالی احساس خوشبختی نمی کنند. عشق و قدردانی کلید حل مشکلات در خانواده است. یکی از مهم ترین وظایف زوجین در قبال هم تشکر و قدردانی از زحمات همسر است. قدردانی همسران یکی از ضروریات داشتن یک ازدواج موفق است. 

 

بر اساس بررسی روان شناسان خانواده ، ابرای تشکر و قدردانی زوجین نسبت به  هم ، احساس خشنودی و دلبستگی و عشق رمانتیک نسبت به همسر  و رضایت از زندگی مشترک را افزایش میدهد.

 

از زحمات همسرتان تشکر کنید نه از نتیجه زحماتش حتی زمانی که همسرتان مطابق انتظارات شما عمل نمی کند. مثلا اگر همسرتان برای خرید وقت گذاشته ولی بخشی از لیست را فراموش کرده یا زمانی که همسرتان غذا را سوزانده ، از وقت تلاشی که گذاشته بدون در نظر گرفتن نتیجه آن تشکر کنید.

 

راه های زیادی برای ابراز قدردانی از همسر و بهبود کیفیت ازدواج وجود دارد ، خیلی از این روش ها نیاز به پول یا وقت زیادی ندارد و صرفا جنبه احساسی و عاطفی دارند ولی با وجود کوچک بودن بسیار ارزشمند هستند ، دراین مقاله میخواهیم شما را با نحوه قدردانی از همسر آشنا کنیم. 

 

بابت هر کاری از همسرتان تشکر کنید

تشکر کردن بابت کارهای روتین روزانه ساده ترین روش برای نشان دادن قدرشناسی شما است. تشکر از زحمات همسر ، دیدش را نسبت به آن فعالیت تغییر می دهد و سعی میکند کارش را بهتر کند. 

برای کمک در کارهای خانه ، ظرف شستن ، بیرون گذاشتن آشغال ، غذا دادن به بچه ها یا هر کار دیگری که فکر میکنید وظیفه همسرتان است ، از او تشکر و قدردانی کنید. 

 

نحوه تشکر و قدردانی, نحوه قدردانی از همسر, قدردانی از همسر

روش های قدردانی از همسر 

 

نوشتن یادداشت محبت آمیز

میتوانید یک متن تشکر زیبا حاوی جملات محبت آمیز برای همسرتان بنویستید و آن را جایی قرار دهید که ببیند مثل داخل داشبور یا روی آینه حمام . 

برای قدردانی خلاقیت داشته باشید و سعی کنید از جملات جدید استفاده کنید مثلا : 

دوستت دارم وقتی.. ، خوشحالم که ..، اگر تو نبودی نمی دانم چکار می کردم و غیره . 

 

اختصاص دادن زمان به همسر

اگر فرد پر مشغله ای هستید حتما سعی کنید زمان مشخصی در برنامه ریزیتان را به  همسرتان اختصاص دهید و در این زمان با هم خوش بگذرانید تا او متوجه اهمیت بودنش در زندگی شما بشود.

 

در مقابل فرزندان از او تشکر کنید

درباره زحماتی که همسرتان انجام داده مقابل فرزندان تعریف کنید و به صورت ویژه از همسرتان قدردانی کنید ، از فرزندان بخواهید با انجام کارهای کوچک مثل خلق یک اثر هنری یا یک روز مرخصی دادن به همسر و انجام وظایفش یا یکدیگر از او قدردانی نمایید. 

 

نحوه تشکر و قدردانی از همسر, نحوه تشکر از همسر, نحوه تشکر از شوهر

نحوه تشکر و قدردانی از شوهر

 

به همسرتان یاد آور شوید که قدر زحماتش را می دانید

گاهی اوقات به جای تشکر کردن خشک و خالی زمانی که با همسرتان خلوت کرده اید به او بگویید چقدر قدردان زحماتش هستید. این قدرشناسی را میتوانیددر مقابل خانواده خودتان و دوستانتان هم ابراز کنید و بگویید چه زحماتی برای شما و خانواده کشیده است. 

 

همسرتان از شنیدن این که چرا برایش ارزش قائلید خوشحال خواهد شد ، بنابراین هنگام سپاسگذاری ، مواردی که بابتشان سپساگذاری میکنید را بیان کنید. مثلا اگر همسرتان ظرفها را شسته از او تشکر کنید و به او بگویید این کارت باعث شد زمانی برای استراحت خودم اختصاص بدهم. 

 

با رفتارتان قدرشناسی را نشان دهید

هر از گاهی برای نشان دادن قدرشناسیتان بدون هیچ مناسبی به همسرتان هدیه بدهید . با رفتارتان به او نشان دهید که متوجه تلاشش برای شما و خانواده هستید و کارهایش را نادیده نمی گیرید. 

هدیه ای که همسرتان دوست دارد ولی ممکن است هیچوقت پولی برای خریدش کنار نگذارد را برایش بخرید و متن تشکر محبت آمیزی رویش بنویسید. 

 

چگونه از همسر خود تشکر کنیم, روش های قدردانی از همسر, بهترین راه های تشکر از همسر

نحوه تشکر از همسر

 

سالگرد ازدواج بگیرید

یکی از بهترین روزهایی که میتوانید به صورت عملی از همسرتان قدردانی کنید ، سالگرد ازدواج است. یک برنامه ویژه برای سالگرد ازدواجتان ترتبیب دهید و از همسرتان برای زحماتی که کشیده است تشکر کنید. مهمانی بگیرید ، او را به رستوران مورد علاقه اش ببرید ، فیلمی که دوست دارد را ببینید ، برایش چای بریزید یا هر کار دیگری که با توجه به شناختی که از او دارید باعث خوشحالی اش می شود را انجام دهید. 

 

پیام های محبت آمیز بفرستید

اگر همسرتان به پیام های محبت آمیز علاقمند است ، هر از گاهی یک پیام عاشقانه برایش بفرستید و جملاتی را خودتان به پیام اضافه کنید که نشان دهد چقدر برایتان ارزشمند و دوست داشتنی است. 

 

غذای مورد علاقه اش را بپزید

غذای مورد علاقه همسرتان را پزید یا از او بپرسید که دوست دارد امروز چه غذایی برایش درست کنید. 

 

با زبان عشق همسرتان به او ابراز علاقه کنید

زبان عشق افراد میتواند با هم متفاوت باشد ، زبان عشق همسرتان را بیاموزید و به همان روش به او ابراز علاقه کنید ، باید متوجه شوید که او ابراز علاقه را در کلمات محبت آمیز ، لمس فیزیکی ، خدمت کردن یا هدیه دادن یا ترکیبی از این ها می بیند و از همان روش استفاده کنید. 

 

نحوه تشکر و قدردانی از همسر, نحوه تشکر از همسر, نحوه تشکر از شوهر

نحوه قدردانی کردن از همسر

 

مکالمات دو نفره همیشگی

صحبت همیشگی با همسر درباره مسائل جاری و روزمره به او نشان میدهد که وجودش برایتان ارزشمند است و قدر بودنش را می دانید. حتما در طول روز زمانی را به مکالمه با همسرتان اختصاص دهید. گوش دادن به حرفهای همسرتان یک روش عملی برای نشان دادن قدردانی از او است. به جز صحبت های روزمره سعی کنید هر شب قبل از خواب مدتی را به صحبت های خوشایند درباره خودتان بگذرانید ، بدون این که از مشکلات یا حتی بچه ها حرف بزنید. 

 

در شرایط منفی بابت جنبه مثبت رفتار همسرتان تشکر کنید

مسلما زمانی که همسرتان به شما اطلاع می دهد که :

باید تا آخر هفته ساعات بیشتری روی پروژه ام کار کنم. 

من امشب دیر می آیم. 

مادرم مریض است و برای مراقبت از او باید بروم.

در این موارد به جای این که بابت شرایط ناراحت کننده غر بزنید ، از این که به فکر بوده است و درباره مشکل پیش آمده به شما اطلاع داده است تشکر کنید. این کارتان باعث میشود همسرتان به خوبی کارش را انجام دهد و در شرایط مشابه شما را درک کند. 

 

از نقش همسرتان در موفقیتتان تشکر کنید

موفقیت هایتان را در زندگی بشمارید، موفقت های شغلی ، فعالیت های عملی ، رشد معنوی ، تربیت فرزندان و غیره. مسلما همسرتان در این موفقیت ها نقشی داشته وحمایت هایش باعث شده شما بتوانید با خیال راحت تر و بدون دغدغه رشد کنید ، پس او هم در موفقیت شما شریک است و باید قدرش را بدانید و ابراز کنید. 

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------