چگونه بفهمم عشق همسرم به من کم شده و دیگر دوستم نداردنشانه های مردی که همسرش را دوست ندارد, از کجا بفهمم شوهرم دوستم داره, چطور بفهمم شوهرم دوستم نداره

چگونه بفهمم عشق همسرم به من کم شده

 

از کجا بفهمم شوهرم دوستم نداره؟

درست است که عشق و علاقه آتشین اول رابطه بعد از گذشت زمان فروکش کرده و تبدیل به صمیمت و تعهد می شود ولی در یک ازدواج سالم این عشق از بین نمی رود. اگر احساس می کنید صمیمت، احترام و گذشت بینتان کم شده و دیگر علاقه ای به درددل کردن و وقت گذراندن با هم ندارید میتواند نشان دهنده از بین رفتن علاقه همسرتان به شما باشد.

زمانی که دو نفر با عشق و علاقه با هم ازدواج می کنند، تلخ ترین احساسی که ممکن است برایشان پیش بیاید تجربه از بین رفتن علاقه است.

 

درست است که عشق آتشین اوایل رابطه بعد از مدتی جایش را به اعتماد، تعهد و صمیمیت می دهد ولی ارزش و احترام و حس حمایت گری دو نفر برای هم حفظ می شود و روز به روز عمیق تر می شود. 

 

ولی در مواردی که عشق کورکورانه و بدون شناخت و هماهنگی و صرفا از روی غلیان هورمونی باشد یا زوجین روشهای ارتباط موثر و گفتگوی سازنده را نیاموخته باشند احتمال این که علاقه بینشان رو به افول بگذارید وجود دارد.

 

برخی از نشانه های رفتاری میتواند به شما بگوید که عشق همسرتان به شما کم شده و دیگر دوستتان ندارد. 

 

زوجینی که به هم علاقه دارند برای هم وقت صرف میکنند و بدون این که از آن ها چیزی بخواهید کارهایی را انجام میدهند که شما را خوشحال کند یا باری از روی دوشتان برمیدارند یا وظایفتان را تکمیل میکنند.

 

برای باهم بودنتان برنامه ریزی می کند ، به سلامتی شما اهمیت میدهد ، در مورد کارهایی که میخواهد انجام دهد با شما حرف می زند یا از شما نظر و مشورت می خواهد و احساس صمیمیت بین شما موج می زند. 

 

نشانه های عدم علاقه همسرمان به ما

برخی از این نشانه ها بین زن و مرد مشترک است و برخی دیگر میتواند فقط به زن یا مرد اختصاص داشته باشد. 

 

دیگر علاقه ای به معاشرت با شما ندارد

زن و شوهری که به هم علاقمند هستند یکی از بهترین تفریحات برایشان حرف زدن با هم است به خصوص اگر روز پر استرسی داشته باشند سعی میکنند دقایقی را برای رهایی از استرس با هم حرف بزنند یا برای هم درددل کنند تا بتوانند با دریافت حس عاطفی از همسرشان، تنشهای درونی شان را کاهش بدهند. 

 

اگر همسرتان هنگام مکالمات از جملات کوتاه استفاده می کند و حرف زدن با شما دیگر برایش لذت بخش نیست میتواند مشکل ساز شود. 

اگر همسر شما دیگر علاقه ای به به درد دل کردن با شما ندارد یا وقتش را برای حرف زدن با شما اختصاص نمی دهد به این معنی است که علاقه اش به شما کم شده .

 

اگر همسرتان به بهانه کار وقت بیشتری را بیرون از خانه سپری می کند و دیگر علاقه ای به گذراندن آخر هفتهت با شما ندارد ، فضای بیشتری برای تنهایی نیاز دارد و حضورش در زندگیتان کمرنگ شده ، زنگ خطر برای ازدواجتان به صدا در آمده  است. 

 

از کجا بفهمم شوهرم دوستم نداره, کم شدن علاقه در زندگی, از کجا بفهمم شوهرم دوستم نداره

نشانه های کم شدن علاقه شوهر به زن

 

برای خوشحال کردنتان کاری انجام نمیدهد

شاید همسرتان قبلا برای خوشحال کردن شما کارهایی انجام میداده یا سورپرایزتان میکرده و هر از گاهی صرفا کاری انجام میداده که شما احساس بهتری داشته باشید ولی حالا دیگر خبری از این رفتارها نیست و صرفا مشغول انجام وظایف روزانه اش شده و دیگر به فکر انجام کارهایی که باعث خوشحالی شما می شود ، نیست. 

 

به دنبال حل مشکلات نیست

زمانی که دو نفر به هم علاقمند باشد حتی اگر مشکلی برایشان پیش بیاید به دنبال راه حل و بهبود شرایط هستند ولی زمانی که علاقه آنها نسبت به هم کمرنگ شود ، ناامیدی بر آن ها چیره شده و دیگر چشم انداز مثبتی برای ادامه زندگی نمی بینند که بخواهد برایش وقت و انرژی صرف کنند. پس اگر همسرتان به شما پیشنهاد مشاوره یا گفتگوی صادقانه می دهد یعنی هنوز از نظر او امیدی برای بهبود رابطه وجود دارد و هنوز هم به شما علاقمند است. 

  

هنگام حرف زدن به شما نگاه نمی کند

شاید همسرتان هر از گاهی شما را مخاطب قرار می دهد ولی هنگام حرف زدن و مخاطب قرار  دادن شما  برای دیدن عکس العمل هایتان به چهره شما نگاه نمی کند و سعی میکند از نگاه کردن به شما طفره برود، این نشانه اصلا خوب نیست.

کسی که شما را دوست داشته باشد از نگاه کردن به شما لذت می برد و دوست دارد هنگام صحبت کردن چشم در چشم هم باشید. 

 

با شما شوخی نمی کند

زن و شوهری که به هم علاقمند باشند سعی میکنند از طنز و شوخی در صحبت هایشان استفاده کنند و بی دلیل بخندند یا بخندانند ، زمانی که عشق و علاقه بین زوجین رو به سردی می گذارد دیگر خبری از مزه پرانی ها و شوخی ها و خنده های بی دلیل نیست و مکالمات و رفتار کاملا جدی می شود. 

 

بیشتر از شما ایراد می گیرد و سرتان غر می زند

زمانیکه عشق و علاقه بین همسران کمرنگ می شود برخلاف گذشته خوبی ها کمتر به چشم می آیند و معایب بزرگتر دیده می شوند. گذشت کم می شود و خودخواهی افزایش پیدا می کند.

 

به جای تعریف کردن از هم ، عیب جویی می کنند. رفتار طرف مقابل در برخی موارد برایشان اعصاب خرد کن می شود و دادشان را بلند می کند. 

شاید اگر در گذشته مراقب بود که هنگام انتقاد از شما ناراحتتان نکند حالا به گونه ای عصبی رفتار می کند که در جا صدای شکستن دلتان را می شنوید. 

 

 از کجا بفهمم شوهرم دوستم نداره, کم شدن علاقه در زندگی, از کجا بفهمم شوهرم دوستم نداره

نشانه های کم شدن عشق و علاقه در زندگی

 

زیاد به ظاهر شما ایراد می گیرد

ایراد گرفتن های ظاهری مکرر از همسر بیشتر جزو خصلت های مردی است که علاقه اش به همسرش کم شده . مسلما ممکن است اندام شما ایده آل مرد زندگیتان نباشد ، شاید اضافه وزن دارید یا شاید هم از قبل اندامی که در فانتزی های او بوده با اندام شما متفاوت است ولی زمانی مشکل ایجاد می شود که او شما را وادار کند به هر قیمتی شده خودتان را با خواسته او همشکل کنید به قدری که سلامت شما برایش در اولویت نباشد. 

 

شوهری که مدام به هر قسمت بدنتان گیر می دهد و دنبال عیب جویی از شما ست یک جای کارش می لنگد یا در حال تلافی رفتارهای شما است یا میخواهد عزت نفسش که کم شده را با سرکوفت زدن به شما ترمیم کند یا این که دیگر علاقه ای به شما ندارد و معایب شما برایش بیشتر جلوه می کند. 

 

رویاهایتان را نادیده می گیرد

مردی که به شما علاقه دارد شاید با بعضی از آرزوهای شما موافق نباشد ولی به این معنی نیست که همه خواسته های شما را ندیده بگیرد. شما میتوانید درباره آرزوها و خواسته هایتان با او صحبت کنید و او با علاقه به حرفهایتان گوش می دهد. مردی که شما را دوست دارد میخواهد برایتان نقش حامی ایفا کند و حتی اگر موافق آرزوهایتان نباشد ، شما میتوانید در موردشان با او حرف بزنید. 

 

به شما اعتماد نمی کند

شاید نگاه اول برای شروع یک رابطه جذابیت فیزیکی کافی باشد ولی در بلند مدت چیزی که یک رابطه را سرپا نگه می دارد اعتماد است. اگر شریک زندگیتان جدیدا به شما بی اعتماد شده و مدام در حال گیر دادن به شما و چک کردن موبایلتان است یک جای کار می لنگد . باید متوجه شوید که علت بی اعتمادی اش چیست؟ آیا خطایی از شما سر زده؟ کسی پشت سرتان حرف زده ؟ خودش در حال خیانت است و اینگونه فرا فکنی می کند؟ یا علاقه اش به شما کم شده و به همین دلیل اعتمادی بینتان نیست؟

 

نشانه های مردی که دوستمان ندارد, نشانه های مردی که دوستمان ندارد, نشانه های بی میلی مرد به زن

نشانه های کم شدن علاقه شوهر 

 

در مقابل دیگران شما را سرزنش می کند

اختلاف نظر بین دو نفر همیشه وجود دارد. زوجینی که به هم علاقه دارند سعی می کنند اختلافات را بین خودشان حل کنند تا دیگران متوجه اختلاف نظرشان نشوند ولی اگر هنگامی که در جمع هستید شوهرتان سر هر چیز درست و نادرستی از کوره در می رود و شما را سرزنش می کند و باعث می شود جلوی دیگران خجالت بکشید و احساس بازنده بودن پیدا کنید میتواند به دلیل کمرنگ شدن علاقه اش به شما باشد. 

اگر شوهرتان در مقابل دیگران به خصوص خانواده اش از شما انتقاد می کند و شما را سرزنش می کند پرچم خطر بزرگی برافراشته شده. 

 

شما اولویت او نیستید

مردی  که به شما علاقمند باشد مسلما بهترین لحظاتش را در کنار شما بودن و برآورده کردن خواسته های شما میداند. شاید در برخی موارد اضطراری اولویت های او تغییر کند و مجبور شود وقت بیشتری برای مادر بیمارش یا مشکلات کاری اش بگذارد ولی باز هم از این که وقتش برای شما کم شده عذاب وجدان خواهد داشت. 

 

اگر در مجموع حس می کنید که اولویتی برایش ندارید و مهم ترین بخش زندگی اش محسوب نمی شوید و همیشه بعد از دیگران به شما می رسد به معنی عدم علاقه او به شما یا کم رنگ شدن علاقه اش است. 

 

گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------