12 راه برای اینکه همسرمان را عاشقانه دوست داشته باشیمراهکارهایی برای دوست داشتن همسر, ابراز علاقه به همسر, دوست داشتن همسر

راههای دوست داشتن همسر

 

چگونه همسرم را دوست داشته باشم؟

اینکه زن و شوهر بعد از یک مدت زندگی حس کنند که روابط شان رو به سردی رفته و دیگر علاقه ی قبل بین آن ها برقرار نیست، امری بسیار رایج طبیعی می باشد.

مقدمه ای درباره دوست داشتن همسر

تحقیقات ثابت کرده که کیفیت ارتباط و کششی که در روزهای اول رابطه بین زن و شوهر وجود دارد، به احتمال خیلی زیاد تغییر کرده و شکل های دیگری به خود میگیرد. طبیعتا همه ی انسان ها دوست دارند که گرمی و صمیمیت در رابطه شان تا همیشه پابرجا باشد. اما خوب همه می دانیم که رابطه چیزی است که نیاز به تلاش دارد و باید آپدیت شود. بروز نشدن یک رابطه و عدم رسیدگی به آن باعث می شود تا زندگی زوجین حالا کسالت باری به خود بگیرد و حال خوش از آن ها دور شود.

 

راههای ابراز عشق به همسر, چگونه شوهرم را دوست داشته باشم, چگونه همسرم را دوست داشته باشم

چگونه همسر خود را دوست داشته باشم

 

چگونه می توانیم همسر خود را دوست داشته باشیم؟

1- علاقه ی بدون قید و شرط

 این موضوع را می توانیم یکی از مهم ترین اصول علاقه بین زن و شوهر معرفی کنیم. در واقع شما نباید منتظر این موضوع بمانید که حرکت خاص و یا منحصر به فردی از همسر خود ببینید و نسبت به او علاقه تان بیشتر شود. سعی کنید بدون هیچ قید وشرطی او را دوست داشته باشید چرا که این نوع دوست داشتن عمیق ترین مدل عشق است. 

 

2- زمان با هم بودنتان را مدیریت کنید

خیلی مهم است که حتما حداقل برای یک ساعت هم که شده برای همدیگر زمان بگذارید، از دغدغه های خود با هم صحبت کنید و تعریف کنید که روزتان چگونه گذشته است. این کار میتواند به بالا بردن کیفیت زمان هایی که برای یکدیگر میگذارید، کمک زیادی کند.

 

3- توجه خود را از او دریغ نکنید

همسر شما برای اینکه بتواند متوجه علاقه ی شما به خودش شود حس خوبی را از شما دریافت کند، به توجه و ابراز علاقه شما نیاز دارد. بنابراین این کار شما می تواند حس خوب او‌ را نسبت به خودتان برانگیخته کرده و باعث شود که او هم از علاقه ی شما نسبت به خودش آگاه و دلگرم‌شود.

 

4- بالا بردن کیفیت رابطه ی جنسی

این موضوع به شدت مهم است. شما باید تلاش کنید که کیفیت رابطه ی جنسی تان را تا حد خیلی زیادی بالا ببرید. این کار می تواند زمینه را برای صمیمیت بیشتر و ایجاد حس خوب در بین زن و شوهر تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. سعی کنید که روابط خود را گرم کنید و از راه های متنوع تری برای برقراری رابطه ی جنسی تان کمک بگیرید. 

 

5- به حرف هایش گوش دهید 

شاید تعجب کنید اما گاهی اوقات تنها گوش دادن به یک نفر می تواند بیشترین و مهم ترین کاری باشد که افراد می توانند برای کسی انجام دهند. سعی به خواسته ها، دردها،نیازها و دغدغه های همسرتان گوش کنید و او را درک کنید. این حس علاقه و صمیمیت را بین شما تقویت می کند. 

 

چگونه همسرم را دوست داشته باشم, دوست داشتن همسر, راههای دوست داشتن همسر

راه های دوست داشتن همسر

 

6- حریم خصوصی اش را رعایت کنید

همه ما نیاز داریم که زمان خصوصی برای خودمان داشته باشیم. چک کردن دایمی یک فرد و همیشه در کنار او بودن نه تنها همیشه یک حس خوب را منتقل نمی کند، بلکه می تواند ایجاد انزجار کند. بنابراین تا جایی که می توانید سعی کنید برای زمان های خاصی او را به حال خودش بگذارید و از کنجکاوی در موارد خصوصی که زیاد دوست ندارد درباره ی آن ها صحبت کند، اجتناب نمایید. 

 

7- او باید اولویت شما باشد

 ببینید؛ وقتی کسی تشکیل زندگی می دهد، طبیعتا باید به این امر واقف باشد که همسر او یکی از مهم ترین افراد زندگی اش است. این اهمیت باعث می شود که شما ملزم به این شوید که همیشه همسرتان را در اولویت قرار دهید.

 

8- اختلافات تان را مدیریت کنید

ببینید؛ تقریبا هیچ زن و شوهری را نمی توانید پیدا کنید که با یکدیگر اختلاف نداشته باشند. از این رو نمی توانیم ادعا کنیم که رابطه ای خوب است که در ان اختلاف وجود نداشته باشد، بلکه باید رابطه ای را خوب بنامیم که زن و شوهر برای کنترل اختلافات موجود در رابطه و تفاوت هایی که بین آن ها وجود دارد، راه ها مختلفی را پیدا می کنند و این تفاوت ها را مدیریت می نمایند. در تمامی مدت بودن با همسرتان و حتی در زمان بحث و وجود اختلاف ها، یادتان نرود که شما خانواده ی هم هستید و تحت هر شرایطی یکدیگر را دوست دارید. این موضوع باعث می شود که خیلی راحت تر از هر زمان دیگری بتوانید با اختلافات و تفاوت هایتان کنار بیابیید. 

 

9- انتقاد کردن از او را تمام کنید

یادتان نرود که انتقادهای پشت سر هم و زیر ذره بین گرفتن رفتارهای همسرتان، هرگز نمی تواند چیزی را حل کند. بلکه زبان خوش و محبت و آرامش است که می تواند حال خوب را در فضای خانواده بگستراند. از این سعی کنید بر روی صفات خوب همسرتان تمرکز کنید و دست از اندازه گیری ها و قالب گیری های مختلف او بردارید. 

 

10- تلافی نکنید

همه ی ما انسان هایی هستیم که ممکن است در زندگی مان با همسرمان، اشتباهات زیادی مرتکب شویم، اشتباهاتی که گاهی اوقات می تواند در قالب عصبانیت های بی خودی و یا بی حوصلگی های مختلف خودش را نشان دهد. اگر با این حالات از سمت همسر خود مواجه شده اید، سعی کنید او را درک کنید و علت عصبانیت را جویا شوید. اما فکر جبران کردن این حالات نسبت به همسرتان، به هیچ وجه راه حل خوبی نیست و حتی می تواند شما را از او دورتر کند. 

 

ابراز علاقه به همسر, دوست داشتن همسر, روشهای دوست داشتن همسر

راهکارهایی برای دوست داشتن همسر

 

11- او را سوپرایز کنید

چه کسی است که از سوپرایز کردن و حال خوش بعد از آن خوشش نیاید؟ 

پس سعی کنید که از بهانه های مختلفی استفاده کنید و او را سوپرایز کنید. سوپرایز کردن به معنای هزینه های زیاد و جشن ها و مهمان های بزرگ نیست. بلکه شما حتی با یک شاخه گل، یک عطر کوچک و حتی یک بلیط سینما نیز می توانید همسرتان را سوپرایز نمایید. در واقع قرار است که شما با این عمل به همسرتان این امر را یادآوری کنید که برایتان مهم است. 

 

12- دوست خوب او باشید

گاهی اوقات نقش یک دوست خیلی موثرتر از نقش یک همسر است. سعی کنید با همسرتان رفاقت داشته باشید تا او هم بتواند در یک فضای دوستانه، حرف ها و درد و دل ها و مشکلاتش را با شما در میان بگذارد. دوست بودن با همسرتان کمک می کند تا رابطه ی شما عمق بیشتری پیدا کند و با هر بحث کوچک و اختلافی متزلزل نشود. گاهی اوقات برای اینکه دوست و رفیق همسرتان باشید نیاز است که دست از قضاوت بیخود او بردارید و تمام بار زندگی را بر دوش او نگذارید. فرقی نمی کند زن باشید یا مرد، همیشه باید به عنوان یک یار، کمک و همراه همسر خود باشید. 

 

سخن آخر و جمع بندی 

در نهایت باید خدمت تان عرض کنیم که اگر از همسرانی هستید که از علاقه و دوست داشتن دوباره ی همسرتان ناامید هستید، یادتان نرود که او همان فردی است که شما برای یک عمر انتخابش کردید و امنیت حضور او به حدی بوده که تمامی قلب شما را زمانی تصاحب کرده است. پس تنها را پیش رو برای درمان یک رابطه ی رو به افول و منفعل، تلاش دو طرفه ی همسران برای سازندگی دوباره می باشد. 

 

گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های روانشناسی(مشاوره خانواده، روانشناسی کودکان، روانشناسی زناشویی، تست روانشناسی،موفقیت و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022