جذاب‌ترین کتابفروشی برای نویسندگان زن/ ۹۷ درصد مشتری‌ها زنان هستندنویسنده زن،اخبار هنری،خبرهای هنری
«ریچل وود» ششم آگوست سال گذشته کتابفروشی در شهر ادینبورگ اسکاتلند افتتاح کرده است که با نام پرندگان کمیاب تنها کتاب‌هایی را به فروش می‌رساند که زنان نگاشته باشند.

به گزارش ایبنا، "ماری آن سیگارت" روزنامه نگار ، مجری رادیو و نویسنده سابق تایمز ، در مقاله ای که در گاردین منتشر شد ، در مورد کم‌توجهی به کار نویسندگان زن صحبت کرد. سیگارت با استفاده از آمارهای منتشرشده توسط موسسه تحقیقات نیلسن می‌نویسد: زنان کمتر از مردان دیده شده‌اند تا بفهمند چه‌کسانی کار می کنند و چه عواملی موثر است. هدف من فقط قضاوت در مورد قدرت و اعتبار نویسندگان زن نسبت به نویسندگان نبود؛ بلکه این بود که بفهمم مخاطبان مرد اصلاً به سراغ آثار نویسندگان زن می روند یا خیر. من تردید داشتم که بعید است مخاطبان مرد کتابی از نویسنده زن باز کنند؛ اما نتایج این مطالعه باعث شک و تردید من شد.

 

فقط 19درصد از خوانندگان 10 نویسنده زن پرفروش (از جمله جین آستین، مارگارت اتوود، دانیل استیل و جوجو مویز) مرد هستند و 81درصد مخاطبان آنها زن هستند.

 

اما 55درصد خوانندگان 10 نویسنده مرد پرفروش (از جمله چارلز دیکنز، تالکین، لی چایلد و استیون کینگ) مرد هستند و 45درصد مخاطبان آنها زن هستند.

 

به عبارت دیگر ، زنان تمایل دارند آثار نویسندگان مرد را بخوانند؛ اما این در مورد مردان وجود ندارد. در میان 10 نویسنده برتر پرفروش ، LG Ross بیشترین مخاطب مرد را داشته است. نویسنده از اولین حروف نام خود برای چاپ آثار خود استفاده کرده است و احتمالاً این افراد فکر می کردند که او یک مرد است.

 

«ریچل وود» ششم آگوست سال گذشته کتابفروشی در شهر ادینبورگ اسکاتلند افتتاح کرده است که با نام پرندگان کمیاب تنها کتاب‌هایی را به فروش می‌رساند که توسط نویسندگان زن نوشته شده باشند. ریچل خودش می‌گوید تنها انگیزه‌اش حمایت از نویسندگان زن در کشورش بوده است و اعتقاد دارد خوانندگان کتاب‌های زن شمار زیادی را شامل می‌شوند.

 

این مالک کتابفروشی در گفتگو با روزنامه ساندی پست اسکاتلند گفت: هنوز هم تعصب جنسیتی در ادبیات موج می‌زند؛ ولی ماموریت من حمایت از نویسندگان زن است؛ چون از دوران دانشگاه متوجه این مسئله شده بودم که لیست پرفروش‌ها همیشه با نویسنده‌های مرد اشغال شده است؛ ولی نویسندگان زن توانایی‌های زیادی دارند که تا امروز نادیده گرفته شده است.

 

ریچل می‌گوید از زمان تاسیس این کتابفروشی در یک سال گذشته حدود 204درصد رشدِ فروش داشته و استقبال زیادی از کتاب‌های موجود در این کتابفروشی شده است. او می‌گوید هرچند مردها هم برای خرید کتاب می‌آیند؛ ولی 97درصد مشتری‌ها را زنان تشکیل می‌دهند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------