پیدا شدن نقاشی ۵۰ میلیون پوندی، ۲۳ سال پس از سرقتاخبار,اخبار فرهنگی وهنری,نقاشی گوستاو کلیمت
نقاشی گوستاو کلیمت نقاش نمادگرای اتریشی که حدود ۲۳ سال پیش ربوده شد، روی دیوار نگارخانه‌ای که از آن به سرقت رفت، پیدا شد.

این نقاشی تحت عنوان پرتره یک بانو اثری هنری است که در سال ۱۹۷۷ از نگارخانه هنر مدرن پیاچنزا در شمال ایتالیا ربوده شد و حدود ۵۰ میلیون پوند ارزش گذاری شده است.

در پی ناامیدی اکثر کارشناسان از پیدا شدن این اثر، یک کارگر پس از پاک کردن چسب دیواری این نگارخانه، به کیف سیاه رنگی رسید که حاوی نقاشی گم شده بود.

این نگارخانه، تا زمان تائید شدن خبر اصل بودن نقاشی، از اعلام رسمی تعلق آن به نقاشی اتریشی خودداری می کند.

این در حالی است که تحقیقات اولیه یک کارشناس نشان می دهد که نقاشی، اثر این نقاش است. همچنین گروهی از کارشناسان با تحلیل های علمی و هنری، اصل بودن اثر را مورد بررسی قرار می دهند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، پلیس در حال تحقیق در مورد این مساله است که آیا نقاشی با هدف برداشته شدن از حفره دیوار نگارخانه پس از فروکش کردن سر و صدای رسانه ها، پنهان شده است.

کلیمت، پرتره یک بانو را در اواخر زندگی اش ترسیم کرد. ۱۰ ماه قبل از سرقت، کلودیا ماگا دانشجوی هنر کشف کرد که این نقاشی روی یک نقاشی دیگر کشیده شده است.

این دانشجو برای اثبات فرضیه خود، مدیر سابق نگارخانه پیاچنزا را متقاعده کرد که اثر با اشعه ایکس مورد آزمایش قرار گیرد.

در زیر پرتره یک بانو، تصویر دختر جوانی از وین بود که در جوانی درگذشت و کلیمت برای فراموش کردن درد مرگ وی، اثر دیگری را روی آن خلق کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------