جزئیات سریال های تلویزیون در نوروز 95/ تکلیف «کلاه قرمزی» مشخص نیستاخبار,اخبار فرهنگی ,سریال کلاه قرمزی

مدیرکل امور نمایش سیما گفت: برای نوروز امسال طرح پنج سریال در دست بررسی است که از جمله آنها می توانم به «فروشگاه بزرگ»، «ویلا» و «زعفرانی» اشاره کنم.

 «محمودرضا تخشید» در حاشیه بازدید از سریال پشت بام تهران و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره سریالهای تلویزیون در نوروز 95 گفت:  طرح پنج سریال نوروزی به دست ما رسیده که مراحل نگارش را سپری می کند. سریال نوروزی شبکه دو به نام «زعفرانی» به تهیه کنندگی ایرج محمدی و نویسندگی حامد محمدی و سریال «ویلا» به کارگردانی و نویسندگی مرضیه برومند و تهیه کنندگی مهران مهام برای شبکه سه ساخته خواهد شد.

وی اظهارداشت: برای شبکه یک نیز در حال صحبت با محمدحسین لطیفی هستیم که نام فعلی سریال، «فروشگاه بزرگ» است،اما ممکن است تغییر کند.

وی ادامه داد: طرح دیگری هم برای سریال نوروزی توسط علیرضا بذرافشان نویسنده و کارگردان به مرکز سیما فیلم ارائه شده است.

تخشید درباره درونمایه سریال های نوروزی بیان داشت: همگی این سریال ها که قرار است برای نوروز 95 از سیما پخش شود، دارای درونمایه طنز هستند که مناسب با حال و هوای نوروز است.

وی همچنین درباره سریال «پشت بام تهران» نیز عنوان داشت: سریال پشت بام تهران سریالی اجتماعی است و با توجه به آثار قبلی سعید نعمت اله داستانی خانواده محور و جذابی است که به برخی موارد مهم از جمله اعتیاد، روابط بین والدین و بچه ها می پردازد.

وی ادامه داد: این سریال تهیه کننده کارگردان و بازیگران خوبی نیز دارد و قرار است در زمستان پخش شود.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاران درباره پخش مجموعه کلاه قرمزی نیز گفت: هنوز هیچ چیز درباره تولید و پخش کلاه قرمزی مشخص نیست و تصمیمی گرفته نشده است. اگر طرح خوبی از سمت سازندگان این مجموعه به ما ارائه شود قبول می کنیم.

تخشید درباره تولید سریال سرزمین کهن نیز اظهار داشت: تولید فاز یک و دو این سریال کامل شده و فقط فاز سه این سریال تولید نشده است و در حال حاضر در مرحله پیش تولید فاز سه سرزمین کهن هستیم و امیدواریم تا طی سه الی چهار ماه گذشته ضبط فاز سه کلید بخورد و بعد از آن از سال آینده به تدریج پخش سریال آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: این سریال اصلاحات زیادی نداشت و فقط نام فامیلی یکی از کاراکترها مشکل ساز شده بود که کافی است این نام را تغییر دهیم و اصلاحات در حد ریشه ای نیست و بیشتر روی اسامی بود و حتی قراز نیست کلیت سریال دوبله شود و بیشتر سعی در رفع سو تفاهم های ایجاد شده داریم.

تخشید درباره سریال درحاشیه به کارگردانی مهران مدیری نیز بیان داشت: در حاشیه هم در حال تولید است و قرار است تا بعد از ایام محرم و صفر پخش شود.

وی درباره حواشی بوجود آمده برای سریال نفس گرم افزود: تا الان بازخوردهای خوبی داشتیم، اوایل درمورد بازی مرجانه گلچین بحث هایی بود،اما الان دیگر به طور کامل رفع شده است.

وی با اشاره به لهجه استفاده شده در این سریال نیز بیان داشت: هنگام ضبط سریال، فردی از اهالی کاشان با گروه همراه بود و به تمامی جزئیات موجود در لهجه ها دقت می کرد و اگر موردی بود حتما در اختیار ما قرار می داد و اگر نتیجه بدی داشته است، باید به او که کاشانی الاصل بوده اعتراض کرد و ما هم تمام تلاشمان را در زمینه بهبود بیان لهجه کاشانی به کار بستیم.

 

اخبار فرهنگی - فارس

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------