نامزدهای دریافت سیمرغ معرفی شدند



 


روز گذشته ۷۸ نامزد دریافت سیمرغ بلورین بخش مسابقه سینمای ایران بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شدند.

 

روابط عمومی جشنواره، اسامی نامزدهای بخش‌های مختلف مسابقه سینمای ایران را به ترتیب اسم فیلم به شرح زیر اعلام كرد:


نامزدهای بهترین فیلم:


۱- به رنگ ارغوان به تهیه کنندگی سید جمال ساداتیان


۲- چهل سالگی به تهیه کنندگی علیرضا رئیسیان


۳- شب واقعه به تهیه کنندگی سید احمد میرعلایی و موسسه فرهنگی هنری شاهد


۴- طلا و مس به تهیه کنندگی منوچهر محمدی


۵- ملک سلیمان به تهیه کنندگی مجتبی فرآورده


۶- هفت دقیقه تا پاییز به تهیه کنندگی سید جمال ساداتیان


نامزدهای بهترین فیلمنامه:


۱- به رنگ ارغوان (ابراهیم حاتمی کیا)


۲- چهل سالگی (مصطفی رستگاری)


۳- شب واقعه (همایون شهنواز، شهرام اسدی)


۴- طلا و مس (حامد محمدی)


۵- نفوذی (احمد کاوری، داود امیریان)


نامزدهای بهترین کارگردانی:


۱- به رنگ ارغوان (ابراهیم حاتمی کیا)


۲- چهل سالگی ( علیرضا رئیسیان)


۳- شب واقعه (شهرام اسدی)


۴- طلا و مس ( همایون اسعدیان)


۵- ملک سلیمان (شهریار بحرانی)


۶- هفت دقیقه تا پاییز ( علیرضا امینی)


نامزدهای بهترین چهره پردازی


۱- به رنگ ارغوان (عبدالله اسکندری)


۲- طلا و مس(مهرداد میرکیانی)


۳- ملک سلیمان(سعید ملکان)


۴- ناسپاس (محسن بابایی)


۵- نفوذی(بابک شعاعی)


نامزدهای بهترین جلوه های ویژه میدانی:


۱- شب واقعه


۲- شکارچی شنبه


۳- عصر روز دهم


۴- ناسپاس


نامزدهای بهترین جلوه های ویژه رایانه ای:


۱- شب واقعه


۲- عصر روز دهم


۳- ملک سلیمان


۴- ناسپاس


۵- هفت دقیقه تا پاییز


نامزدهای بهترین طراحی صحنه و لباس:


۱- شب واقعه(عباس بلوندی)


۲- شکارچی شنبه(بابک پناهی)


۳- ملک سلیمان(حمید قدیریان)


۴- ناسپاس (حسن هدایت)


۵- نفوذی(فرامرز بادرامپور)


۶- هفت دقیقه تا پاییز(محمد صالح افزون)


نامزدهای بهترین صدا:


۱- آل


۲- آناهیتا


۳- بیداری رویاها


۴- شب واقعه


۵- ملک سلیمان


نامزدهای بهترین موسیقی:


۱- آل (بهزاد عبدی)


۲- آناهیتا (ستار اورکی)


۳- پرسه در مه (حامد ثبات)


۴- طلا و مس (آریا عظیمی نژاد)


۵- ملک سلیمان (چان کونگ وینگ)


نامزدهای بهترین نقش مکمل مرد:


۱- حامد بهداد (هفت دقیقه تا پاییز)


۲- کورش تهامی (به رنگ ارغوان)


۳- امیر جعفری (کیفر)


۴- مهدی فقیه (ملک سلیمان)


۵- جمشید هاشم پور (کیفر)


نامزدهای بهترین نقش مکمل زن:


۱- مهناز افشار (تسویه حساب)


۲- آزیتا حاجیان ( کیمیا و خاک)


۳- سلیمه رنگ زن (عصر روز دهم)


۴- آناهیتا نعمتی (آل)


۵- شیرین یزدان بخش (لطفاً مزاحم نشوید)


نامزدهای بهترین تدوین:


۱- سنگ اول (بهرام دهقانی)


۲- شب واقعه (حسین غضنفری)


۳- طلا و مس ( بهرام دهقانی)


۴- لطفاً مزاحم نشوید (سپیده عبدالوهاب)

 

۵- هفت دقیقه تا پاییز (هایده صفی یاری)


نامزدهای بهترین فیلمبرداری:


۱- آل ( فرشاد محمدی)


۲- به رنگ ارغوان (حسن کریمی)


۳- تسویه حساب (علیرضا زرین دست)


۴- شب واقعه (امیر کریمی)


۵- ملک سلیمان (حمید خضوعی ابیانه)


نامزدهای بهترین نقش اول مرد


۱- امین حیایی ( بیداری رویاها)


۲- محسن طنابنده ( سنگ اول)


۳- حمید فرخ نژاد (شب واقعه)


۴- محمدرضا فروتن (چهل سالگی)


۵- هدایت هاشمی (لطفا مزاحم نشوید)


۶- محسن طنابنده (هفت دقیقه تا پاییز


نامزدهای بهترین نقش اول زن:


۱- هدیه تهرانی (هفت دقیقه تا پاییز)


۲- نگار جواهریان ( طلا ومس)


۳- لیلا حاتمی (چهل سالگی)


۴- مریلا زارعی (کیفر)


۵- لادن مستوفی (تسویه حساب)


مراسم اختتامیه بخش مسابقه سینمای ایران بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر چهارشنبه چهاردهم بهمن ماه برگزار می‌شود.

 

 

 



از بازیگران بیشتر بدانید

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------