این ۴ زن معروف که سقط جنین را تجربه کرده‌‎اندبه دنبال تصمیم دیوان عالی آمریکا برای لغو قانون آزادی سقط جنین، در نزدیک به نیمی از ایالات این کشور سقط جنین به طور کاملاً ممنوع خواهد شد، امری که حق تصمیم گیری درباره ی بدن و زندگی خود را از زنان سلب خواهد کرد. 

به گزارش روزیاتو؛از سویی دیگر، طی سالیان گذشته برخی زنان مشهور که معتقد به آزادی سقط جنین هستند، از تجربه ی سقط جنین خود گفته اند. در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

 

اوما تورمن

 بازیگران ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 

اوما تورمن در سال ۲۰۲۱ در یادداشتی در واشنگتن پست در اعتراض به تصویب قانونی در ایالت تگزاس که سقط جنین را پس زدن قلب آن ممنوع می کرد، نوشت: «به امید دور شدن شعله های جدل از زنان آسیب پذیری که اثر مستقیم این قانون بر آن ها خواهد بود.»  تورمن در ادامه از تجربه ی سقط جنین خود پرده برداشت.

 

او گفت که یک بار به طور تصادفی از مردی بسیار بزرگ تر از خود باردار شده بود، آن هم در حالی که تنها ۱۵ سال داشت و در خارج آمریکا زندگی می کرد. او توضیح داد که در ابتدا می خواست فرزندش را نگه دارد اما در نهایت پس از صحبت با والدینش تصمیم به سقط آن گرفت.

 

نیکی میناژ

 بازیگران ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 

نیکی میناژ در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه ای با نشریه رولینگ استون برای نخستین بار درباره ی تجربه ی سقط جنین خود در دوران نوجوانی اس صحبت کرد.

 

او گفت وقتی متوجه بارداری خود شد فکر کرد قرار است بمیرد و سقط جنین خود را دشوارترین تجربه ای که تاکنون داشته توصیف کرد.

 

میناژ گرچه از فشار روانی زیادی که در حین سقط جنین متحمل شده بود گفت، اما کماکان موافق آزادی سقط جنین بود. او گفت: «من آمادگی مادر شدن را نداشتم. چیزی برای ارائه به یک بچه نداشتم.»

 

میلا یوویچ

 بازیگران ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 

میلا یوویچ در واکنش به تصویب قانونی در ایالت جورجیا که سقط جنین بعد از زدن قلب آن را ممنوع می کرد، درباره ی تجربه ی سقط جنین اورژانسی خود هنگام بازی در فیلمی در اروپا در سال ۲۰۱۶ صحبت کرد.

 

یوویچ در پستی اینستاگرامی در اینباره نوشت: «من از حرف زدن درباره ی سیاست خوشم نمی آید و سعی می کنم فقط وقت هایی که واقعاً مجبور باشم این کار را انجام دهم و این یکی از آن مواقع است.»

 

او در ادامه نوشت: «سقط جنین به خودی خود از جهت عاطفی برای زن ها دشوار هست، چه برسد به اینکه مجبور باشند این کار را در شرایط غیر ایمن و غیر بهداشتی انجام دهند.»

 

ووپی گلدبرگ

 بازیگران ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

 

ووپی گلدبرگ در اعتراض به طرح دیوان عالی آمریکا برای لغو قانون آزادی سقط جنین، سخنرانی تند و تیزی در باب داشتن اختیار بدن خود و همینطور داشتن امکان سقط جنین با کمک پزشکی داشت.

 

گلدبرگ قبلاً هم در کتاب «انتخاب های ما» (The Choices We Made) نوشته ی آنجلا بوناووگیلا، از تجربه ی سقط جنین خطرناک خود پرده برداشته بود. او گفته بود: «وقتی ۱۴ سالم بود فهمیدم باردار شده بودم. پریود نشده بودم. به هیچ کس چیزی نگفتم. وحشت زده شده بودم. در یک وان آب داغ نشستم. از آن معجون های عجیبی که دخترها می گفتند خوردم. به شدت مریض شدم.»

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------