فیلم‌های بخش رقابتی جشنواره «کمرایمیج» معرفی شدند اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,جشنواره کمرایمی
فستیوال کمرایمیج رویدادی است که به انتخاب بهترین فیلمبرداری و فیلمبردار فیلم‌ها در جهان می‌پردازد. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از هالیوود ریپورتر، جشنواره کمرایمیج که به هنر فیلمبرداری اختصاص یافته است، فیلم‌های بخش اصلی خود را اعلام کرد. به این ترتیب ۱۲ فیلم برای کسب جایزه قورباغه طلایی این رویداد رقابت خواهند کرد. جشنواره کمرایمیج از ۱۴ الی ۲۱ نوامبر در ترونی لهستان برگزار می‌شود.

 

در این لیست «عشایر» برنده شیر طلای ونیز، به کارگردانی کلویی ژائو و فیلمبرداری جاشوا جیمز ریچارد و «آمونیت» به کارگردانی فرانسیس لی حضور دارند. ویتوریو استورارو برنده سه جایزه فیلمبرداری اسکار، با فیلم سینمایی «فستیوال ریفکین» ساخته وودی آلن به این رویداد بازگشته است.

 

به طورکلی «آمونیت» ساخته فرانسیس لی/ «بانکدار» به کارگردانی جورج نلفی/ «پرندگان محبوس» ساخته اولیور ریس / «شارلاتان» ساخته آگنیشکا هولاند/ «سقوط» ویگو مورتنسن/ «شکوه» ساخته جولی تایمور/ «هلن» آنتی جاکینن/ «هیچگاه برف نخواهد بارید» ماوگوژاتا شوموفسکا/ «عشایر» کلویی ژائو/ «پینکویو» متیو گارون/ «جشنواره رفیکین» ساخته وودی آلن/ «هنگام جنگ» آلخاندرو آمنابار فیلم‌های بخش رقابت اصلی این دوره کمرایمیج هستند.

 

رقابت‌های رویداد کمرایمیج از آن جهت مهم است که می‌تواند عامل موفقیت فیلم‌ها در بخش فیلمبرداری اسکار شود. از بین فیلم‌های برنده قورباغه طلایی در ۵ سال گذشته، سه مورد از آن‌ها موفق به کسب نامزدی در اسکار شده اند. این فیلم‌ها شامل «کارول» در سال ۲۰۱۵، «شیر» در سال ۲۰۱۶ و «جوکر» در سال ۲۰۱۹ می‌شود.

 

فیلم «در جسم و روح» برنده سال ۲۰۱۷ کمرایمیج، در بخش بهترین فیلم خارجی زبان اسکار نامزد شده بود. فیلم سینمایی «دژ» برنده سال ۲۰۱۸ کمرایمیج، نتوانست واجد شرایط حضور در اسکار شود؛ قورباغه نقره‌ای همان سال به فیلم جنگ سرد رسید که نامزد جایزه بهترین فیلمبرداری اسکار شد و از انجمن تصویربرداران آمریکا جایزه گرفت. فیلم «رما» هم جایزه قورباغه نقره‌ای گرفت را که توانست فاتح اسکار بهترین فیلمبرداری هم بشود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی