جایزه‌ای که نشان از سینمای پویا در روزهای همه‌گیری کرونا دارد سینما,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی
انجمن کارگردانان سینمای ایران موفقیت ابوالفضل جلیلی را در جشنواره فیلم شانگهای و دریافت جایزه جام طلایی بهترین کارگردانی از این جشنواره تبریک گفت. 

به گزارش ایرنا از روابط عمومی کانون کارگردانان سینمای ایران، انجمن صنفی کارفرمایی کارگردانان سینمای ایران طی پیامی موفقیت اخیر ابوالفضل جلیلی در جشنواره شانگهای را تبریک گفت.

 

در متن پیام تبریک انجمن صنفی کارفرمایی کارگردانان سینمای ایران به کارگردان فیلم مسیر معکوس آمده است: یک بار دیگر و با نهایت خرسندی موفقیت دیگری در زمینه حضور سینمای ایران در عرصه‌های جهانی را به دست اندرکاران سینما تبریک می گوییم. آقای ابوالفضل جلیلی جایزه بهترین کارگردانی را برای فیلم مسیر معکوس در جشنواره شانگهای کسب کرده است.

 

در ادامه این پیام آمده است: این موفقیت از آنجا اهمیتی مضاعف می یابد که در شرایط ناگوار همه گیری بیماری کرونا که بیشتر حرفه های گروهی را به رکود و تعطیلی کشانده، سینمای زنده و سربلند ایرانمان همچنان فعال به پویایی و رشد خود ادامه می دهد و حضور فیلمی از این سینما در جشنواره های سینمایی جهان می تواند نظرها را به خود جلب کند. ما اعضای شورای مرکزی انجمن صنفی کارفرمایی کارگردانان سینمای ایران این موفقیت ارزنده را به همکارمان آقای جلیلی تبریک می گوییم و در انتظار موفقیت‌های دیگر کارگردانان سینمای ایران در سطح جهانی هستیم.

 

به گزارش ایرنا، ابوالفضل جلیلی که امسال با فیلم مسیر معکوس تنها نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه اصلی بیست و چهارمین جشنواره فیلم شانگهای بود، موفق به کسب جایزه جام طلایی بهترین کارگردانی شد و پویان شکری نیز برای بازی در این فیلم جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره را به خود اختصاص داد.

 

در بخش پانورامای جشنواره فیلم شانگهای نیز خورشید ساخته مجید مجیدی و  دشت خاموش ساخته احمد بهرامی، داستان دست انداز ساخته کمال تبریزی در اولین حضور جهانی‌اش، بی سر ساخته کاوه سجادی حسینی، باریکه ساخته عبدالرضا کاهانی، مجبوریم ساخته رضا درمیشیان، پسران دریا از افشین هاشمی و درخت گردو ساخته محمدحسین مهدویان حضور یافتند.

 

انیمیشن نهنگ سفید ساخته امیر مهران در بخش فیلم های کوتاه پانوراما و  مایا به کارگردانی جمشید مجددی و آنسون هارتفورد و محصول ایران و انگلستان هم در بخش مستند پانوراما به روی پرده رفت.

 

در بخش هفته فیلم کمربند و جاده جشنواره شانگهای هم فیلم‌های روباه در یک سوراخ ساخته آرمان ریاحی و محصول اتریش و شنای پروانه ساخته محمد کارت به نمایش گذاشته شدند.

 

بیست و چهارمین دوره آن از ١١ تا ٢٠ ژوئن (۲۱ تا ۳۰ خراد) در چین برگزار می‌شود و چند فیلم ایرانی دیگر نیز میهمان این جشنواره سینمایی بودند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------