۱۰۰هزار دلار برای خانواده فیلمبردار کشته‌شدهاتحادیه بین‌المللی فیلمبرداران با راه‌اندازی صفحه «برای من سرمایه‌گذاری کن» (Go Fund Me) توانسته‌اند، بیش از 100هزار دلار برای کمک به خانواده هالینا هاچینز، مدیر فیلمبرداری فیلم «زنگ» که در حادثه تیراندازی آلک بالدوین در سر صحنه فیلمبرداری جان خود را از دست داده بود، جمع‌آوری کنند. 

به گزارش همشهری به نقل از ددلاین، اتحادیه بین‌المللی فیلمبرداران در بیانیه‌ای در این‌باره اعلام کرده است که ظرف کمتر از 24ساعت، حدود 1300نفر بیش از 104هزار دلار به این صندوق خیریه واریز کرده‌اند. براساس این بیانیه، صفحه «برای من سرمایه‌گذاری کن»، به‌منظور کمک به همسر و پسر 9ساله هاچینز، که در حال سپری کردن دوران سخت و دشواری هستند، راه‌اندازی شده است.

 

آلک بالدوین ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

هالینا هاچینز به‌طور تصادفی در حادثه تیراندازی آلک بالدوین، ستاره و بازیگر مشهور سینمای آمریکا با تفنگ صحنه، در جریان فیلمبرداری فیلم «زنگ»، در لوکیشینی بیرون از شهر سانتافه ایالت نیومکزیکو کشته شد. در جریان این تیراندازی همچنین جوئل سوزا کارگردان فیلم، دچار جراحاتی شد، اما پس از مداوا از بیمارستان ترخیص شد.

 

پلیس شهر سانتافه پس از انجام تحقیقات اولیه درباره این حادثه، آلک بالدوین را بی‌گناه اعلام کرده و علت وقوع این حادثه را عدم‌دقت دستیار کارگردان و در اختیار قرار دادن اسلحه با گلوله مرگبار توسط وی ذکر کرد. آلک بالدوین پس از وقوع این حادثه مرگبار به‌طور داوطلبانه به اداره پلیس شهر سانتافه مراجعه کرده و از سوی پلیس مورد بازجویی قرار گرفته بود. تحقیقات بیشتر درباره دلایل وقوع این حادثه همچنان توسط اداره پلیس شهر سانتافه، دادستان ایالت نیومکزیکو و اداره سلامت مشاغل این ایالت در حال انجام است.

 

درحالی‌که دنیای سینما پس از وقوع این حادثه همچنان در بهت و غم عمیقی فرو رفته، تحقیقات اولیه تصویری فاجعه‌بار از مراحل تولید و فیلمبرداری فیلم وسترن «زنگ» که با بودجه اندک در حال ساخته شدن بود را ارائه داده است. براساس تحقیقات اولیه مشخص شده که حتی پیش از وقوع این حادثه، نشانه‌هایی از بحران در زمینه تولید این فیلم آشکار شده بود.

 

در جریان مراحل اولیه فیلمبرداری فیلم «زنگ»، تعداد زیادی از عوامل «اتحادیه بین‌المللی عوامل صحنه» (IATSE)، لوکیشن محل تولید این فیلم را ترک کرده و اعلام کرده بودند که دستورالعمل‌های مرتبط با رعایت موارد ایمنی در سر صحنه فیلم «زنگ» رعایت نمی‌شود. بسیاری از عوامل تولید، همچنین به‌ دلیل رعایت نشدن موارد ایمنی مرتبط با اسلحه‌های به‌کاررفته در فیلم و همچنین عدم‌ رعایت دقیق و صحیح پروتکل‌های مربوط به دوران شیوع کرونا، از ادامه همکاری با ساخت فیلم زنگ، سر باز زده بودند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------