بهترین فیلم‌های ترسناک از قدیسه ماد تا شوالیه سبز | ۲۵ فیلم ترسناک برتر ۲۰۲۱ به انتخاب کاربران ردیتبهترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۲۱ چه فیلم‌هایی بودند؟ در سراسر وب، نظرات مختلفی در این باره وجود دارد و سایت‌ها و نشریات مختلف، فهرست بهترین ترسناک‌ها را ارائه کرده‌اند. 

به گزارش همشهری آنلاین، بهترین فیلم‌های ترسناکی که در سال ۲۰۲۱ بر پرده سینما رفتند یا از استریمرها پخش شدند، چه فیلم‌هایی بودند؟ انواع سایت‌ها و نشریات سینمایی، لیست‌های خود را منتشر کرده‌اند، اما نظر مخاطبان چیست؟ شبکه اجتماعی ردیت (Reddit) از کاربرانش نظرسنجی کرده و فهرست فیلم‌های برتر ترسناک سال ۲۰۲۱ را از نگاه مخاطبان منتشر کرده است. در این فهرست، فیلم‌هایی چون تیتان، برنده نخل طلای کن ۲۰۲۱، قدیسه ماد، شوالیه سبز و فیلم دوم مکان ساکت به چشم می‌خورد.

 

 فیلم‌های ترسناک,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

۱. بدخیم (Malignant) به کارگردانی جیمز وان

بدخیم داستان زنی است که کابوس‌های هولناکی می‌بیند و از این موضوع در رنج است، اما کم‌کم متوجه می‌شود کابوس‌هایش، رویدادهای ترسناکی هستند که در واقعیت اتفاق می‌افتند. 

 

 فیلم‌های ترسناک,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

۲. قدیسه ماد (Saint Maud) به کارگردانی راس گلس

قدیسه ماد، روایت پرستاری است که به دلیلی از کار در بیمارستان کنار گذاشته شده و بعد از یک سال به خانه زنی مبتلا به سرطان می‌رود که از او مراقبت کند. پرستار، باور دارد که مسیح را می‌بیند و مطابق خواسته‌های او عمل می‌کند. زن بیمار، که در گذشته هنرمند مشهوری بوده است، اکنون در آستانه مرگ، زندگی آزادانه‌ای برای خود در پیش گرفته، اما پرستار ماد فکر می‌کند ماموریت او، فرستادن زن به بهشت است.

 

۳. خانه شب (The Night House) به کارگردانی دیوید براکنر

بت (ربکا هال) یک معلم مدرسه در نیویورک است که همسرش اوون (اوان جانیگیت) به تازگی خودکشی کرده است. بت، در خانه مدرنی که شوهرش کنار دریاچه ساخته، تنها است و می‌خواهد بداند چرا شوهرش که ۱۴ سال با هم زندگی کرده بودند، خودکشی کرده است. بت، شب‌ها با شبحی مواجه می‌شود که گمان می‌کند روح اوون است و می‌خواهد با او ارتباط برقرار کند. او با کندوکاو در وسایل شخصی همسرش، به رازهایی در زندگی او پی می‌برد که مرگ اوون را برایش دردناک‌تر و مرموزتر می‌کند. 

 

 فیلم‌های ترسناک,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

۴. آخرین شب در سوهو (Last Night in Soho) به کارگردانی ادگار رایت

چه می‌شود اگز زندگی رویایی‌تان، به کابوسی در بیداری بدل شود؟ الوئیز، دختر جوانی که به طراحی مد علاقمند است، به شکلی عجیب خود را در لندن ۱۹۶۶ و در بدن خواننده‌ای به نام سندی می‌یابد. او در قالب سندی، رابطه‌ای عاشقانه برقرار می‌کند، اما کم‌کم می‌فهمد که لندن دهه ۱۹۶۰ به آن جذابیتی که به نظر می‌رسد، نیست و پای چیزهای مرموزی در میان است. 

 

 فیلم‌های ترسناک,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

۵. کندی‌من (Candyman) به کارگردانی نیا داکوستا 

ساکنان محله گابرینی گرین شیکاگو یک افسانه شهری مشهور دارند که می‌گوید اگر ۵ بار جلوی آینه، نام کندی‌من را صدا بزنید، ظاهر می‌شود و احضار کننده را به قتل می‌رساند. این افسانه، ریشه در یک محاکمه نژادپرستانه در دهه ۱۹۷۷ دارد و مردی که در کودکی در آن محله زندگی کرده، اکنون در گذشته کندوکاو و کابوس کهنه را بیدار می‌کند. 

 

 فیلم‌های ترسناک,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

۶. سایکو گورمن (Psycho Goreman) 

۷. خیابان ترس: ۱۹۹۴ (Fear Street: ۱۹۹۴) 

۸. خیابان ترس قسمت دوم: ۱۹۷۸ (Fear Street Part Two: ۱۹۷۸)

 ۹. وی/اچ‌/اس/۹۴ (V/H/S/۹۴)

 ۱۰. تیتان (Titane) 

۱۱. خیابان ترس قسمت سوم: ۱۶۶۶ (Fear Street Part Three: ۱۶۶۶)

 ۱۲. مکان ساکت ۲ (A Quiet Place Part II)

 ۱۳. هالووین می‌کشد (Halloween Kills)

 ۱۴. سانسور (Censor)

 ۱۵. سرزمین عجایب ویلی (Willy’s Wonderland)

 ۱۶. شاخ‌ها (Antlers) 

۱۷. شوالیه سبز (The Green Knight)

 ۱۸. هشدار(Caveat) 

۱۹. گرگینه‌های درون (Werewolves Within)

 ۲۰. مدیوم (The Medium)

 ۲۱. بره (Lamb)

 ۲۲. تقویم ظهور (The Advent Calendar)

 ۲۳. مارپیچ:‌ از کتاب اره (Spiral: From the Book of Saw)

 ۲۴. پیچ اشتباه (Wrong Turn)

 ۲۵. تفریح شیطانی (Vicious Fun)

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------