چگونه متر مربع را حساب کنیم ؟چگونه متر مربع را حساب کنیم, نحوه ی محاسبه ی متر مربع, نکاتی برای محاسبه متر مربع

نحوه ی محاسبه ی متر مربع

 

چگونه متر مربع را حساب کنیم ؟

شاید برایتان سوال شود که متر مربع چیست؟ یک متر مربع مساحتی معادل مربعی با طول ضلع یک متر است و نماد آن m2 است. که از واحدهای فرعی SI محسوب می شود. در ادامه به شما نشان می دهیم که چگونه متر مربع را حساب کنیم ؟

متر مربع

به طور کلی متر مربع اندازه گیری مساحتی است که معمولاً برای اندازه گیری یک فضای دو بعدی مانند یک زمین یا طبقه استفاده می کنیم. به عنوان مثال، مساحت کف، مساحت اتاق، مساحت دیوارها و مساحت خانه ابتدا بر حسب فوت اندازه گیری می شود و سپس به متر مربع تبدیل می شود. واحد SI مساحت متر مربع است. دارای یک نماد متر مربع است. به عنوان مساحت مربعی که اضلاع آن دقیقاً یک متر است تعریف می شود.

 

محاسبه مساحت بر حسب متر مربع

برای محاسبه مساحت یک اتاق، ابتدا باید طول و عرض کف را اندازه گیری کنیم. ما مساحت را بر حسب متر مربع محاسبه می کنیم، بنابراین هر دو مقدار را بر حسب متر اندازه می گیریم. ما از نوار اندازه گیری برای اندازه گیری طول و عرض استفاده می کنیم زیرا نوار اندازه گیری دارای مقیاس متر و فوت است و اندازه ها را یادداشت کنید و مساحت را محاسبه کنید.

 

برای محاسبه مساحت اتاقی که به شکل مستطیل است، از فرمول مساحت مستطیل به صورت (طول × عرض = مساحت مستطیل) استفاده می کنیم. برای محاسبه مساحت اتاق که یک مربع است، از فرمول مساحت مربع به صورت (ضلع × ضلع = مساحت مربع) استفاده می کنیم.

 

به عنوان مثال، اندازه های اتاق 4 متر طول و 4 متر عرض است، بنابراین مساحت اتاق ( 4 متر × 4 متر = 16 متر مربع ) است. ما مساحت را متر مربع در یک واحد نشان می دهیم زیرا دو مقدار را ضرب می کنیم که واحدهای یکسانی دارند، یعنی متر، بنابراین وقتی این واحدها ضرب شوند، نتیجه متر مربع است.

 

وقتی یک اندازه گیری را بر حسب متر ضرب می کنید در اندازه گیری دیگر بر حسب متر، نتیجه همیشه باید متر مربع باشد تا از سردرگمی جلوگیری شود. همچنین می توانید متر مربع را متر 2 یا m 2 بنویسید که به صورت متر مربع خوانده می شود.

 

اصولی برای محاسبه ی مساحت و متر مربع, راهنمای محاسبه ی مساحت به متر مربع,آشنایی با روش محاسبه ی متر مربع

اندازه گیری اتاق ال

 

اندازه گیری اتاق های عجیب

اگر اتاق شما مربع یا مستطیل باشد، این فرمول کار می کند، اما گاهی اوقات اتاق ها L شکل هستند، یا شاید بخواهید فضای خالی کف اتاق را در اطراف مبلمانی که از قبل در اتاق وجود دارد اندازه گیری کنید. در این صورت، ساده ترین روش شکستن شکل اتاق به مستطیل های جداگانه است. مساحت هر مستطیل را بر حسب متر مربع محاسبه کنید و سپس مساحت ها را اضافه کنید تا مساحت کل اتاق را بر حسب متر مربع بدست آورید. اگر یک اتاق L شکل دارید که آن را به دو مستطیل تقسیم کنید - به عنوان مثال یکی به ابعاد 2 متر در 5 متر و دیگری به اندازه 5 متر در 4 متر - مساحت مستطیل اول است.

متر مربع 10 = 5 × 2

 

و مساحت مستطیل دوم است

 متر مربع 20 = 5 × 4

 

آنها را با هم جمع کنید تا مساحت کل اتاق را بدست آورید:

متر مربع 30 = 20 + 10

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X لرنیتو

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022