روش های خانگی براق کردن سنگ های کف خانهبراق کردن سنگ خانه ,براق کردن سنگ های کف خانه ,با ایده های جدید برای تمیز و براق کردن سنگ کف

براق کردن سنگ خانه

 

راههای براق کردن سنگ های کف خانه

تميز كردن سنگ كف ساختمان می‌تواند برای خیلی ها کار سختی باشد. ممکن است سنگ‌ها به درستی تمیز نشوند و یا لک ها و مواردی دیگر از این دست، بر روی سنگ‌ها بماند (مخصوصا اگر رنگ سنگ‌ها تیره باشد)، در بعضی موارد هم حتی رد مایع تمیز کننده هم امکان دارد بر روی سنگ باقی بماند. در ادامه این مطلب بیتوته به شما چند شیوه تمیز کردن سنگ را آموزش خواهیم داد. همراه ما باشید.

روش اول تمیز کردن سنگ کف 

- کف را جارو بکشید تا زباله ها جمع شوند. از یک جارو نرم برای جارو کردن زباله‌های کف های سنگی استفاده کنید. هر گوشه یا فضایی در زیر مبلمان که گرد و غبار و کثیفی در آن جمع می شود دقت کنید. فرش یا تشک را بلند کرده تا بتوانید به کف زیر آنها دسترسی داشته باشید.

 

براق کردن سنگ خانه ,براق کردن سنگ های کف خانه ,بهترین راه های تميز كردن سنگ كف

براق کردن سنگ های کف خانه

 

- برای از بین بردن کثیفی های چسبیده یک تی نرم مرطوب را روی کل کف بکشید تا هرگونه کثیفی را که جارو نشده پاک کنید. تی را در یک سطل آب تمیز بشویید و هنگامی که در حین کار کثیف شد یا خشک شد، آن را بشویید.

 

اگر کف خیلی کثیف است و تی هنگام پاک کردن کثیف می‌شود، آب سطل تی را عوض کنید تا از کثیف شدن دوباره زمین در حین شستشو جلوگیری کنید.

 

نکته: کف های سنگی را به طور مرتب جارو و تمیز کنید تا از تجمع کثیفی و آلودگی که می‌تواند به درخشندگی سنگ آسیب برساند، جلوگیری کنید.

 

براق کردن سنگ خانه ,براق کردن سنگ های کف خانه ,شیوه های معجره آسا برای برق انداختن سنگ

با ایده های جدید برای تمیز و براق کردن سنگ کف

 

- قبل از پولیش، محصول خانگی را روی لکه ها بمالید تا سنگ ها تمیز شوند. 1 قسمت پراکسید هیدروژن را با 4 قسمت آب و مقدار کافی جوش شیرین مخلوط کنید تا به صورت خمیر غلیظی درآید. تمام لکه ها را با خمیر بپوشانید، سپس روی خمیر را با پلاستیک بپوشانید و لبه ها را به سمت پایین بچسبانید. بگذارید 24 تا 48 ساعت بماند تا کاملا خشک شود، سپس آن را بردارید و با دستمال مرطوب محل را پاک کنید و با حوله تمیز خشک کنید.

 

این خمیر لکه ها ، سنگ های متخلخل را نیز تمیز می کند. اگر بعد از تمیز کردن اگر هنوز لکه قابل مشاهده است، این کار را مجددا تکرار کنید.

 

براق کردن سنگ خانه ,براق کردن سنگ های کف خانه ,براق کردن سنگ کف ساختمان

بهترین راه های تميز كردن سنگ كف

 

روش دوم صیقل دادن سنگ با محلول آب و صابون

- کمی مایع ظرفشویی را در یک سطل آب مخلوط کنید. از یک مایع ظرفشویی سازگار با محیط زیست و یک سطل آب تمیز استفاده کنید. 3-4 قطره از مواد شوینده را داخل سطل بریزید و آن را هم بزنید تا کف کند.

 

محلول آب و صابون ملایم تمام چیزی است که برای صیقل دادن سنگ کف با دست نیاز دارید.  پاک کننده های شیمیایی قوی می توانند به سنگ آسیب برسانند و سطح آن را کدر کنند.

 

هشدار: هرگز از هیچ نوع شوینده اسیدی یا پاک کننده های شیمیایی روی سنگ ها استفاده نکنید وگرنه به آن آسیب خواهید رساند.

 

- یک اسفنج را در سطل آب و صابون خیس کنید و آب اضافی آن را بگیرید. یک اسفنج تمیز را در سطل فرو کنید. آن را بیرون بیاورید و توی سطل فشار دهید.

 

یک اسفنج زرد معمولی تمام چیزی است که برای استفاده از محلول روی کف نیاز دارید. شما فقط باید از قسمت اسفنجی نرم استفاده کنید، بنابراین فرقی نمی‌کند که سمت ساینده سبز داشته باشد یا خیر.

 

- کف را با حرکات دایره ای کوچک با اسفنج بکشید. در قسمت های کوچک کار کنید و در حین حرکت اسفنج با حرکات دایره ای یا قوس دار کوچک، فشار کمی وارد کنید. در حین کار، اسفنج را مجدداً خیس کنید تا زمانی که کل کف را با محلول صابون کشیدید.

 

اگر لکه‌های سرسختی وجود دارد که نمی‌توانید با اسفنج از بین ببرید، می‌توانید از یک برس نرم استفاده کنید تا با شدت بیشتری آن‌ها را بشویید.

 

براق کردن سنگ خانه ,براق کردن سنگ های کف خانه ,براق کردن سنگ به چه شکل انجام می شود

شیوه های معجره آسا برای برق انداختن سنگ 

 

- کف را با آب تمیز و گرم از یک سطل دیگر بشویید. یک سطل را با آب گرم تمیز پر کنید. در قسمت های کوچک کار کنید و آنقدر با دقت پاک کنید تا بقایای صابون را بشویید.

هرگز اجازه ندهید آب برای مدت طولانی روی کف سنگ بماند.

 

- کف را با حوله های نرم و خشک با حرکات دایره ای خشک کنید. از یک حوله نرم و تمیز مانند پارچه میکروفیبر یا چوب درخت بابونه استفاده کنید. با استفاده از حرکات دایره ای، آب را از نواحی شسته شده پاک کنید. این کار باقی مانده صابون را پاک کرده و سنگ را جلا می دهد.

 

- هرگونه خراشیدگی را با پودر پولیش پاک کنید. مقدار کمی پودر پولیش را روی هر نقطه ای که دارای خط و خش است بپاشید. پودر را با یک پارچه مرطوب تمیز با حرکات دایره ای روی خراش ها بمالید. سنگ را با پارچه مرطوب تمیز دیگری پاک کنید، سپس با پارچه تمیز خشک کنید.

 

اطمینان پیدا کنید که از پودر پولیشی که استفاده می کنید مخصوص سنگ باشد. همیشه برای هر گونه کار اضافی برای دستیابی به بهترین نتیجه به دستورالعمل های محصول مراجعه کنید.

 

براق کردن سنگ خانه ,براق کردن سنگ های کف خانه ,با ایده های جدید برای تمیز و براق کردن سنگ کف

براق کردن سنگ به چه شکل انجام می شود

 

- فوراً موادی که روی سنگ می ریزد را پاک کنید تا از آسیب و لکه های دائمی جلوگیری کنید. بسیاری از انواع مایعات می توانند لکه های دائمی روی سنگ باقی بگذارند. هر زمان که چیزی روی زمین ریختید زود آن را تمیز کنید. کف را با یک اسفنج غیر ساینده یا پارچه نرم پاک کنید.

 

حتی آب معمولی می تواند سطح زمین را کدر کند اگر آن را همین طور رها کنید. مایعات اسیدی مانند سرکه، مرکبات یا شراب به ویژه به سنگ آسیب می رسانند. پس سریع سنگ ها را تمیز کنید.

 

از استفاده از پاک کننده های همه منظوره و محلول های پاک کننده اسیدی خانگی، مانند آن هایی که حاوی آب لیمو یا سرکه هستند، خودداری کنید. این نوع پاک کننده ها به سطح سنگ آسیب می رسانند و ظاهر آن را کدر می کنند.

 

استفاده از یک پاک کننده تجاری که به طور خاص برای تمیز کردن سنگ ساخته شده است، اشکالی ندارد.

 

- از  کشیدن جاروهای زبر کف سنگ برای جلوگیری از خش افتادن آن خودداری کنید. یک جاروبرقی دارای قطعات سخت زیادی در قسمت زیرین آن است که می تواند سطح نرم سنگ سنگ را خراش دهد. برای تمیز کردن منظم فقط از جارو و جاروی نرم استفاده کنید.

 

- برای محافظت از کف، تشک یا فرش را در مکان های پرتردد قرار دهید. تشک های کوچک گویی را کنار درهایی که افراد وارد و خارج می شوند قرار دهید تا از ردیابی مقداری کثیفی و کثیفی فضای باز جلوگیری کنید. فرش ها را در مناطقی که افراد دائماً از آنجا عبور می کنند، مانند راهروها قرار دهید تا به محافظت از سطوح در برابر خراش کمک کند.

 

- کف هر مبلمانی که روی سنگ قرار می گیرد، پدهای نمدی بچسبانید. هنگامی که مبلمان را به اطراف می‌چرخانید، کف را از خراشیدگی محافظت می‌کند.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------