بغ‌ بغو‌های امیر تتلو! اخبار فرهنگی ,خبرهای  فرهنگی, امير تتلو

ماهنامه دیار در شماره ویژه نوروز ۹۵ خود پرونده‌ای درباره خودسوژه نمایی دارد. یکی از گزارش های این پرونده درباره صفحه اینستاگرام امیرتتلوست.

خودسوژه‌نمایی از آفت‌های شبکه‌های اجتماعی شده است؛ صفحات مجازی چهره‌های شناخته شده و نشده پراز مواردی است که نشان از خودنمایی مفرط دارد. اگر اينستاگرام‌باز يا فيس‌بوك‌باز باشيد، بعيد است تا به حال سري به صفحه امير تتلو نزده باشيد. حتي اگر بدتان بيايد و اهل موسيقي رپ و زيرزميني نباشيد، باز ديدن پيج كسي كه یکی از پرطرفدارترين مردان ايراني اينستاگرام لقب گرفته بود وسوسه‌كننده است. او 2 ميليون و 400 هزار دنبال‌كننده يا فالوئر دارد و اين رقم كمي نيست كه به‌راحتي از كنار آن بشود گذشت. عددي كه با ديدنش حتما از خودتان مي‌پرسيد چه شد اين همه طرفدار پيدا كرد؟!

لايك‌هاي واقعي يا خريدني؟!
امیرحسین مقصودلو يا تتلو يك خواننده زيرزميني است و با پخش ترانه‌هايش در سايت‌هاي پخش و دانلود موزيك و البته شبكه‌هاي ماهواره‌اي معروف شد. اتفاقي كه براي بسياري از هم‌صنف‌هايش افتاد اما با وجود پرطرفدار بودن همه اين خواننده‌ها، هيچ كدام مانند تتلو در شبكه‌هاي اجتماعي حضور ندارند و خبرساز نيستند. او و پست‌هايش گاهي آنچنان جنجال به پا مي‌كنند كه تيتر خبرگزاري‌ها و روزنامه‌ها مي‌شوند و كليك مي‌خورند تا جايي كه به‌عنوان پر بيننده‌ترين اخبار روز مطرح مي‌شوند. تتلو در صفحه شخصي‌اش سبك زندگي خود را تبليغ مي‌كند، از ترانه‌هاي جديدش مي‌نويسد و از آرزوها و برنامه‌هايش. گاهي با ديگران دعوا مي‌كند و گاهي به مسائل روز واكنش نشان مي‌دهد. جالب است كه با وجود اين روند تكراري و هميشگي هوادارانش خسته نمي‌شوند و با اينكه گاهي روزي بيش از 5 پست در اينستاگرامش مي‌گذارد باز تعداد لايك‌هايش بالاست و معمولا پست او در كمتر از نيم ساعت بالاي 10 هزار لايك مي‌خورد. فرقي هم نمي‌كند موضوع پست چه باشد و چقدر به نظر بقيه مردمي كه با تعجب به اين ماجرا نگاه مي‌كنند؛ مهم باشد!

البته اواخر سال گذشته بهنوش بختياري ديگر ايراني پرطرفدار اينستاگرام او را متهم كرد كه با خريد پروفايل‌هاي جعلي و به‌اصطلاح «فيك» براي خودش طرفدار جور كرده و تعداد لايك‌هايش قلابي هستند! اتهامي كه تتلو هم به بختياري زد.

البته ماجراي پيج‌هاي تتلو تعداد بالاي طرفداران و لايك‌هاي پست‌هايش نيست.

تتلو و حاشيه‌هايش
پيج‌هاي امير تتلو در شبكه‌هاي مجازي تنها به زندگي‌اش محدود نمي‌شود. او هرازگاهي حاشيه‌هايي ايجاد مي‌كند تا جايي كه كار بالا مي‌گيرد و ديگران را درگير ماجرا مي‌كند. دوستي او با پيام صادقيان بازيكن سابق و پرحاشيه پرسپوليس يكي از اين ماجراها بود. مدتي تتلو عكس‌هايي از خودش و صادقيان و خوش‌گذراني‌هايشان در دورهمي‌ها و باشگاه بدنسازي منتشر مي‌كرد. چيزي نگذشت كه پيام صادقيان، تتلوي عاشق فوتبال و پرسپوليس را بر سر تمرين اين تيم برد. ماجرايي كه اعتراض ورزشي‌ها را در پي داشت و عكس و تيتر يك بسياري از روزنامه‌هاي ورزشي شد. تتلو روياي فوتباليست شدن دارد و بارها از تيم‌ها خواسته فقط 3 يا 6 ماه به او فرصت بدهند تا نشان دهد چقدر آماده است.

صادقيان بد بازي مي‌كرد، نامنظم بود و انتقادها بالا گرفت تا اينكه نوك پيكان به سمت تتلو چرخيد. خيلي‌ها حضور او را در كنار اين بازيكن با استعداد، دليل به حاشيه رفتن و ضعيف‌شدنش مي‌دانستند و آشكار و پنهان از او مي‌خواستند اين دوستي را تمام كند. اين حرف‌ها به مذاق تتلو خوش نيامد و اتهام بزرگي به صادقيان زد و در اينستاگرامش نوشت:« یه روزنامه... اضافه خورده یا این یارو که نمی‌شناسمش حرف مفت زده که معروف شه باز!!! من پیام را درکل چند ماهه می‌شناسم اونم بعد از اینکه به داور فحش داد و محروم شد و اون تایمى که همش مصدوم شد باهاش رفاقت کردم که باهاش حرف بزنم چون واقعا داشت نابود می‌شد و هر وقت دیدمش فقط باهاش تمرین کردم !!

والا زبونم مووو درآورد آنقدر گفتم سیگار نکش و...!!!، من که همش خودم سر تمرینم!! خودش نمی‌خواست به من چه؟!؟ بعدشم که پدرمون درآمد متقاعدش کردیم که کاراشو بذار کنار! درخشان باهاش لج کرد !!!! به من چه ؟!!؟ یکى نیست بگه نمیدونى ... نزن، واسه معروفیت راه‌هاى دیگه‌اى هم هست سر صبحى دهن منو باز نکنید، بذارین تو حال خودم باشم !!! همه رو برق میگیره مارو چراغ نفتى.»

پيام صادقيان اما با نوشتن جمله «فعلا فقط سکوت می‌کنم.» در اينستاگرامش ترجيح داد حاشيه‌ها را بيشتر نكند اما دوستي اين دو همين جا به پايان رسيد. اما حاشيه‌هاي تتلو به همين ختم نشد. او تيرماه امسال عكس‌هايي از حضورش در ناوشکن دماوند در بندر انزلی در اينستاگرامش منتشر كرد و خبر از يك كليپ جديد داد. كليپي به نام «انرژي هسته‌اي» كه به سرعت مورد توجه قرار گرفت و بارها دانلود شد و حتي رسانه‌هاي خارجي درباره آن نوشتند. همچنان كه خيلي‌ها از حضور تتلو در ناوشكن و در كنار نيروهاي ارتش انتقاد و البته تعجب مي‌كردند، او در اينستاگرامش نوشت:« چون من معتقدم وقتى فرمانده كل قوا تو تلويزيون يه صحبتى ميكنه بايد همه سربازا به گوش باشن و منم يه ايرانيم و يه سرباز،چه يه عده بخوان و چه نخوان !!

 همه هم اين وسط با ما بهترين همكارى رو كردن !! اما يه عده از خدا بى‌خبر ميخوان سر پخش دوباره انگار سنگ بندازن و هيچى گير نياوردن اين سرى گير دادن به اسمامون !!من مي‌خواستم هواداراى «من» همشون بفهمن كه بايد براى كشورشون يه سرباز باشن وگرنه خب تتلو و هواداراش نباشن كار به چه دردى ميخوره، خب انگار يكى ديگه خونده ديگه چه فرقى داره؟! خب چرا من بخونم اصلا !! اينه كه ما همه زحمتامون رو كشيديم و موزيك ويدئو آمادس و همه چيزم رعايت كرديم توش و واقعا كار آمادس كه همين فردا يا پس فردا پخش بشه ولى اگه پخش نشد بدونيد كه ما تو كشور خودمون هنوز حسود و دشمن داريم چون دقيقا اونايى كه ميخوان اين كار كه به‌نفع انرژي هسته‌اي مملكتمون هست، پخش نشه، مثل اونايين كه زير پستاى دعامون بى‌احترامى ميكنن !! يا بايد اسم تمام كسايى كه زحمت كشيدن واسه كار باشه، چون واقعا زحمت كشيدن يا خب كار كنسل ميشه متاسفانه،والسلام، نامه تمام.» اين ماجراي او بار ديگر بر سر كليپ «شهدا» اتفاق افتاد. كليپي كه تتلو را با ظاهري كمي موجه‌تر كنار تابوت شهداي گمنام نشان مي‌داد!

تتلو چه مي‌گويد؟
امير تتلو به هوادارانش مي‌گويد تتليتي‌ها. او مي‌داند طرفدار زياد دارد و با اتكا به همين‌ها هم شبكه‌هاي اجتماعي را به تريبونش تبديل كرده و مي‌تازد. به گفته خودش، پسر طبيعت و شماره هفت ايران است و به بهانه تجليلي كه مهرماه امسال از او در موزه صلح ايران و به دليل كليپ «شهدا» شد، خودش را سفير صلح مي‌خواند. تتلو فقط دنبال خالکوبی و بدنسازي نيست. گفتيم كه عاشق فوتبال است و پيراهن آبي و سفيد تيم آرژانتين با نام «تتلو» بر تن كرده و در تمرينات مختلف شركت مي‌كند.

 

از فوتبال چمن تا سالني. عكس‌هاي زيادي از اين تمرين‌ها و بازي‌هايش در اينستاگرام و فيس‌بوكش مي‌بينيد. هر از گاهي هم بر سر اين ماجرا شوخي مي‌كند. او معتقد است كه مي‌تواند در تيم‌هاي مطرح كشور و حتي تيم ملي بازي كند و شماره 7 ايران باشد. مدتي پيش عكسي از يكي از گويندگان بخش خبر ورزشي شبكه سه منتشر كرده بود كه در ابرك بالاي سرش نوشته شده بود: «تيم ملي ايران با گل اميرحسين مقصودلو به جام جهاني راه يافت.» حتي تصویری ساختگی از سوال نظرسنجی برنامه 90 منتشر كرد كه درباره حضور او در تيم ملي بود. او گاهي هم با شخصيت‌ها شوخي مي‌كند. مثلا عكسي از اوباما كه موهايش با فتوشاپ شبيه موهاي تتلو شده منتشر مي‌كند و مي‌نويسد: «اوباما به جمع تتليتي‌ها پيوست»

البته همه پست‌هاي تتلو شوخي و طنز نيست. او درباره مسائل كشور هم اظهارنظر مي‌كند. پست‌هايي درباره انرژي هسته‌اي و توافق و برجام مي‌گذارد يا از سياست‌هاي وزارت ارشاد و صدا و سيما انتقاد مي‌كند. بسياري از پست‌هاي او هم حاوي نكته‌هاي اخلاقي هستند كه از هوادارانش مي‌خواهد با هم مهربان باشند، كسي را آزار ندهند، به ديگران محبت كنند و به خدا توكل داشته باشند و...

تتلو مدتي هم هست گياهخوار شده و با گذاشتن عكس‌هايي دلخراش از ذبح حيوانات از آنها مي‌خواهد گياهخوار شوند. او دنياي به مركزيت خودش در فضاي مجازي ايجاد كرده و هواداراني دارد كه به اين دنياي او بال و پر بيشتري مي‌دهند.

بغ بغوووو!
شاهكار پست‌هاي امير تتلو را بايد «بغ‌ بغو» دانست! او مرداد ۹۴ پستي در صفحه شخصي‌اش گذاشت و نوشت: «تتليتي‌ام، هوادارام عشقن عشق كوشين ؟!؟ بياين ببينم هر كى نگه بغ بغو بغ بغوووو» همين جمله كافي بود؛ 38 هزار و 500 نفر اين پست را لايك كردند و 4 هزار نفر برايش كامنت گذاشتند كه تعداد زيادي از آنها كلمه بغ بغوووو بود! تتلو با اين پست طوفان به پا كرد. كار به جايي رسيد كه رسانه‌ها نقد‌هاي تندتري عليه‌اش نوشتند و از سياست‌هايي گفتند كه باعث شد كسي مانند محمدرضا شجريان صدايش شنيده نشود اما تتلو بال و پر پيدا كند. تتلو و طرفدارانش بي‌توجه به همين اين نقدها راه خودشان را رفتند چون مي‌دانند تتلو هر از گاهي خوب از خجالت منتقدانش برمي‌آيد!آنها دنياي مجازي خواننده محبوب‌شان را با جان و دل پذيرفته‌اند.


اخبار فرهنگی  - خبرآنلاین

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023