آخرین اخبار اقتصادی


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,رئیس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی: در حال مذاکره با کشورهای هستیم که ذخایر ارزی ایران در آنجا قرار دارد / اکنون ذخایر ارزی بانک مرکزی در حد کفایت و بسیار خوب است

رییس بانک مرکزی با بیان اینکه تدابیری را به کار گرفتیم که نرخ ارز را کنترل کنیم، گفت: مشکل ارزی نداریم و ذخایر ارزی بانک…


قیمت نفت با توافق کاهش تولید افزایش یافتاخبار,اخبار اقتصادی,قیمت نفت
پس از اینکه تولیدکنندگان بزرگ نفت با بزرگ ترین کاهش تولید تاریخ موافقت کردند، قیمت نفت بیش از یک دلار در معاملات امروز افزایش یافت.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، پس از اینکه تولیدکنندگان بزرگ نفت با بزرگ ترین کاهش تولید تاریخ موافقت کردند، قیمت نفت بیش از یک دلار در معاملات امروز افزایش یافت اما افزایش ها در بحبوحه نگرانی در مورد اینکه این توافق کافی نباشد، محدود شد.

 

پس از 4 روز مذاکره، سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام، روسیه و تولیدکنندگان دیگر که موسوم به اوپک پلاس هستند توافق کردند تا میزان تولید خود را 9.7 میلیون بشکه در روز برای تقویت قیمت نفت کاهش دهند. این رقم حدود 10 درصد تولید نفت در جهان به شمار می رود.

 

به گفته وزیر نفت کویت، مجموع کاهش تولید اوپک می تواند به 20 میلیون بشکه در روز حدود 20 درصد تولید نفت در جهان برسد.

 

هر بشکه نفت برنت با 1.23 دلار افزایش 32.71 دلار فروخته شد. نفت برنت در آغاز گشایش بازار 33.99 دلار در هر بشکه فروخته شده بود.

 

نفت خام آمریکا نیز با 1.39 دلار افزایش 24.15 دلار به ازای هر بشکه معامله شده بود. این نوع نفت در ساعات اولیه معاملات به 24.74 دلار در هر بشکه رسیده بود.

 

دنیل یرگین، تحلیلگر بازار گفت: «آنچه این قرارداد انجام داد این بود که مانع از یک بحران بسیار عمیق برای صنعت نفت و اقتصادهای نفتی و دیگر صنایع که به آن وابسته اند، شد.»

 

کاخ کرملین اعلام کرد رئیس جمهور روسیه، رئیس جمهور آمریکا و پادشاه عربستان، همگی از توافق اوپک پلاس حمایت کردند.

 

ترامپ از این توافق استقبال کرد و گفت که فرصت های شغلی در صنعت انرژی آمریکا را حفظ می کند.

 

وزیر انرژی عربستان گفت رقم واقعی کاهش تولید اوپک 12.5 میلیون بشکه در روز است.

 

اما هنوز، نگرانی ها در مورد تقاضا مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت می شود. مصرف سوخت در جهان تقریبا 30 درصد کاهش یافته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------