آخرین اخبار اقتصادی


افزایش خاموشی ها,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

احتمال افزایش خاموشی ها/ درخواست برای کاهش مصرف

شرکت توانیر به دنبال پیش بینی صورت گرفته درباره افزایش دمای هوا، اطلاعیه ای را صادر کرد. به گزارش ایسنا، در اطلاعیه توانیر…

صادرات تخم مرغ متوقف شد/ قیمت هر کیلو تخم مرغ ۷ هزار و ۸۰۰ توماناخبار,اخبار اقتصادی,تخم مرغ
نبی پور، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، گفت: با توجه به افزایش قیمت تخم مرغ در روزهای اخیر، تشکل صادرات آن به بازارهای هدف را متوقف کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، از افزایش قیمت تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۷ هزار و ۷۰۰ تا ۷ هزار و ۸۰۰ تومان است.

 

وی ازدیاد تقاضا در هفته‌های اخیر را دلیل اصلی گرانی تخم مرغ دانست و افزود: اگرچه برخی کارشناسان گرانی‌های اخیر را ناشی از نوسان نرخ بنزین می‌دانند، اما گرانی تخم مرغ ارتباطی به قیمت بنزین دارد.

 

نبی پور با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ در خرده فروشی ارتباطی به تولیدکنندگان ندارد، بیان کرد: سازمان حمایت مصوب قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۸ هزار و ۹۰۰ تومان معادل شانه‌ای ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان است و فروش با نرخ شانه‌ای ۲۰ هزار تومان چندان چشمگیر نیست که این امر به معنای فروش ۱۰ درصد بالاتر از نرخ مصوب است.

 

متوسط فروش هر کیلو تخم مرغ در ۸ ماه گذشته به ۵ هزار و ۹۰۰ تومان نرسیده است

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ادامه داد: نوسان نرخ بنزین، قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ را ۳۰ تا ۴۰ تومان افزایش می‌دهد، ضمن آنکه اختلاف ۶۰ هزار تومانی بنزین بر یک وانت ۲.۵ تنی تاثیر چندانی بر قیمت تمام شده ندارد.

 

وی ازدیاد مصرف قنادی‌ها و صنایع کلوچه سازی را دلیل اصلی افزایش قیمت تخم مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: فروش هر شانه تخم مرغ با نرخ ۲۰ هزار تومان معادل دانه‌ای ۶۰۰ تومان است که نسبت به سایر محصولات قیمتی ندارد.

 

به گفته این مقام مسئول، با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که روند فعلی قیمت در بازار استمرار یابد، هر چند با وجود وضعیت مساعد بازار، مرغداران از زیان ماه های اخیر خارج نشدند.

 

نبی پور متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را بنابر چهل و یکمین مصوبه ستاد تنظیم بازار را ۷ هزار و ۷۴۰ تومان اعلام کرد و افزود: این در حالی است که متوسط فروش تخم مرغ در ۸ ماه گذشته به ۵ هزار و ۹۰۰ تا ۶ هزار تومان نرسیده است، ضمن آنکه از دی ماه سال گذشته تا خرداد، عرضه تخم مرغ زیر قیمت مصوب تنظیم بازار طی ۶۰ سال گذشته برای صنعت مرغداری کشور فاجعه بود.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه روند تولید تخم مرغ مشکلی ندارد، بیان کرد: روزانه ۲۸۰۰ تا ۲۹۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود که به دلیل ازدیاد تقاضا، این میزان در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد چرا که در صورت مازاد تولید با روند نزولی قیمت در بازار روبرو بودیم.

 

وی درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ افزود: با توجه به نوسان قیمت، تشکل جلوی صادرات تخم مرغ را گرفت که با وجود نبود محدودیت‌های صادراتی، طی هفته‌های اخیر صادراتی به بازار‌های هدف نداشتیم.

 

نبی پور مجموع صادرات تخم مرغ از ابتدای سال تاکنون را ۲۳ هزار تن اعلام کرد و افزود: در ماه‌های اخیر که صادرات به اوج خود رسید، میزان صادرات به ۳ هزار تن نرسیده است.

 

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه خبری از شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان نیست، تصریح کرد: با توجه به برنامه سازمان دامپزشکی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مرغداران، گزارشی از شیوع آنفلوانزا حاد پرندگان در واحد‌های مرغداری نداشتیم.

 

وی با اشاره به اینکه عرضه زیاد تخم مرغ در برابر تقاضا عامل اصلی افت قیمت تخم مرغ در فصل تابستان بود، افزود: براین اساس شرکت پشتیبانی حدود ۱۰۰۰ تن تخم مرغ مازاد را از سطح بازار جمع آوری کرد که با توجه به حجم بالای تولید این میزان کافی نبود و چنانچه دولت در همان مقطع زمانی محصول بیشتری از مرغداران خریداری می کرد، نه تنها با زیان چشمگیر تولیدکنندگان روبرو نبودیم، بلکه در شرایط فعلی می توانست ذخایر خود را به منظور تنظیم بازار عرضه کند.

 

نبی پور ادامه داد: در حال حاضر ما اعلام آمادگی کردیم که اگر سازمان میادین غرفه هایی را در اختیارمان بگذارد، این امکان وجود دارد تا تخم مرغ را به صورت مستقیم به مردم عرضه کنیم که با توجه به قیمت گذاری هر کیلو تخم مرغ با نرخ ۸۹۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار، تولیدکنندگان حاضرند حاضریم هر شانه تخم مرغ را با نرخ ۱۶ هزارتومان را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند که متاسفانه تاکنون این درخواست مورد موافقت قرار نگرفته است.

 

این مقام مسئول در پایان درباره آینده بازار تخم مرغ در ماه های آتی تصریح کرد: در شرایط فعلی تخم مرغ از تمام محصولات پروتئینی ارزان تر است که با توجه به ازدیاد تقاضا برای خرید این محصول پیش بینی می شود که وضعیت به همین صورت باقی بماند و اتفاق خاصی در بازار این محصول رخ ندهد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی