X

آخرین اخبار اقتصادی


نوبخت،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

آخرین جزئیات از تغییرات حقوقی کارکنان، بازنشسته‌ها و فوق‌العاده ۵۰ درصد

رئیس سازمان برنامه و بودجه از تهیه پیش‌نویس لایحه دایمی‌شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشگری، کشوری و تامین اجتماعی خبر…

بازار یکپارچه سبز ارزهای دیجیتالی/ طلا در مسیر افزایش قیمت گام برداشتاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
بیتکوین در آستانه فتح کانال ۵۹ هزار دلاری قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، پس از کانادا، حالا قرار است برزیل به عنوان دومین کشور در قاره آمریکا مجوز راه اندازی یک صندوق بورسی ETF مبتنی بر بیتکوین را صادر کند. این صندوق مستقر در شهر سایوپایولو که مجوزهای لازم را از کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل کسب کرده، قرار است از ماه ژوئن فعالیت خود را در بورس برزیل آغاز کند. این صندوق چهارمین صندوق مبتنی بر ارزهای دیجتالی خواهد بود که در قاره آمریکا به فعالیت خواهد پرداخت.  

 

در حالی که برخی از کارشناسان انتظار آغاز دور جدید صعودی ارزهای دیجیتالی را دارند دولت فرانسه اعلام کرد بیتکوین های مصادره شده از هکرها به ارزش ۲۸ میلیون یورو را به حراج خواهد گذاشت. طبق عرف معمول فرانسه حراج دولتی در شرایطی انجام می شود که دولت انتظار کاهش قیمت آن دارایی را داشته باشد و این مساله باعث ایجاد تردیدهایی بین معامله گران در خصوص آغاز مسیر صعودی بیتکوین شده است.  

 

بررسی روند معاملات نشان می دهد که تمایل معامله گران قدیمی برای نگهداری بیتکوین رو به افزایش است و بیشتر بیتکوین های تازه عرضه شده مربوط به معامله گران تازه کار تر است.  صندوق سرمایه گذاری گری اسکیل که یکی از بزرگ ترین صندوق های سرمایه گذاری در حوزه رمزارزها نیز محسوب می شود بار دیگر در اتریوم سرمایه گذاری کرد و ۱۰ هزار اتریوم دیگر به دارایی های خود افزود. اتریوم این روزها در حال توسعه شبکه خود است.  

 

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۸۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۲۳ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۶۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۲ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

 

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ۱۳ ظهر به وقت شرقی) / این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

 

۱- بیت کوین

 

قیمت: ۵۸ هزار و ۸۵۱.۶۳ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۹۲ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۲۱ درصد افزایش

 

۲- اتریوم

 

قیمت: ۱۸۲۹.۹۰ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۸۳ درصد افزایش 

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۸ درصد افزایش

 

۳- بایننس کوین

 

قیمت: ۲۶۵.۸۲ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۸۵ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۶۶ درصد افزایش

 

۴- کاردانو

 

قیمت: ۱.۳۳ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۲ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۳.۹۵ درصد افزایش

 

۵- تتر

 

قیمت: ۱.۰۰ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۴ درصد افزایش

 

۶- پولکا دوت

 

قیمت: ۳۸.۴۹ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۷.۵۱ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۱۴ درصد افزایش

 

۷- ریپل

 

قیمت: ۰.۴۷۳ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۵ درصد کاهش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۷۳ درصد افزایش

 

۸- یونی سواپ

 

قیمت: ۳۳.۹۹ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۳.۲۲ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۹۷ درصد افزایش

 

۹- لایت کوین

 

قیمت: ۲۰۲.۵۴ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۵ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۱۷ درصد کاهش

 

۱۰- چین لینک

 

قیمت: ۳۰.۱۲ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۴ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۱۶ درصد افزایش

 

 

طلا در مسیر افزایش قیمت گام برداشت

 طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی افزایش یافت و دومین افزایش هفتگی متوالی را به ثبت رساند که نشان می دهد سرمایه گذاران در حال وفق یافتن با رشد ارزش دلار و افزایش بازده اوراق قرضه به عنوان یک استاندارد جدید در فضای تورم بالاتر هستند.

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

به گزارش ایسنا بهای هر اونس طلا برای تحویل در آوریل در معاملات بازار آمریکا با ۹ دلار و ۲۰ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش، در ۱۷۴۱ دلار و ۷۰ سنت بسته شد.

 

طلا برای کل هفته ۱.۳ درصد افزایش یافت و به روند افزایشی هفته گذشته ادامه داد. این فلز ارزشمند هفته گذشته در حالی افزایش یافت که بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله روز پنج شنبه به بالای ۱.۷ درصد افزایش یافت که بالاترین رکورد در ۱۳ ماه گذشته بود و شاخص دلار روز جمعه به سطح کلیدی ۹۲ واحد صعود کرد. تحولات مذکور پیش از این برای طلا منفی بودند.

 

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA در نیویورک، اظهار کرد: چند ماه آینده در شناسایی عوامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت طلا بسیار حساس خواهد بود. وال استریت به ریزش بازار اوراق قرضه و افت اخیر سهام فناوری متمرکز مانده است. طلا دوباره توجه برخی از سرمایه گذاران را جلب کرده است زیرا بازده اوراق خزانه در نهایت واکنش بانک مرکزی آمریکا برای کنترل آن را در پی خواهد داشت. اگر سهام فناوری نتواند بهبود پیدا کند، شاخص اس اند پی ۵۰۰ نمی تواند بالاتر صعود کند و هر گونه تردید در این معاملات باعث هجوم سرمایه گذاران به سمت طلا خواهد شد.

 

ابهامات سرمایه گذاران هفته گذشته پس از این که جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا، در کنفرانس مطبوعاتی خود پس از نشست سیاست پولی بانک مرکزی حاضر نشد به خرید بیشتر اوراق قرضه اشاره کند، افزایش پیدا کرد. افزایش بازده اوراق قرضه از ابتدای سال میلادی جاری روند صعودی داراییهای پرریسک را محدود کرده است.

 

پاول گفت: نرخ بیکاری آمریکا احتمالا از ۶.۲ درصد فوریه کاهش پیدا خواهد کرد در حالی که در برابر انتظارات برای رشد ۶.۵ درصدی تولید ناخالص داخلی، تورم امسال ۲.۴ درصد رشد می کند. اما این وضعیت همچنان برای افزایش نرخهای بهره کافی نیست.

 

افزایش بازده اوراق قرضه مانعی برای افزایش قیمت طلا بود و باعث شد این فلز ارزشمند از رکورد حدود ۲۱۰۰ دلار در اوت، ۱۷ درصد سقوط کند. هر گونه اشاره بانک مرکزی آمریکا به افزایش خرید اوراق قرضه در ماههای آینده می تواند رشد بازده اوراق قرضه را مهار کرده و باعث صعود قیمت طلا شود.

 

طلا در چند دهه گذشته بهترین حافظ سرمایه در برابر نگرانیهای تورمی بوده است اما در ماههای اخیر نتوانست به عنوان دارایی محبوب سرمایه گذاران عملکرد قابل توجهی داشته باشد زیرا بانکهای سرمایه گذاری، صندوقهای پوشش ریسک و سایر بازیگران بازار به فروش این فلز ارزشمند پرداخته و بازده اوراق قرضه و دلار آمریکا را بالا بردند.

 

بر اساس گزارش اینوستینگ، بازده اوراق قرضه با این استدلال که احیای اقتصادی در ماههای آینده می تواند فراتر از انتظارات بانک مرکزی آمریکا باشد، رشد کرده و باعث رشد تورم شده است. دلار که معمولا در فضای تشدید نگرانیهای تورمی نزول می کند، این بار با منطق مشابه احیای اقتصادی سریع، افزایش پیدا کرده است. جایگاه دلار به عنوان ارز ذخیره موقعیتش به عنوان دارایی امن را تقویت کرده است و باعث افزایش قراردادهای خرید دلار شده که به نوبه خود رشد قیمت طلا را محدود کرده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی