جلوگیری از داغ شدن گوشی یا لپ‌تاپ: راهکارهایی برای حفظ دستگاه شما در برابر گرماجلوگیری از داغ شدن گوشی یا لپ‌تاپ, مشکل داغ شدن لپ تاپ, مشکل داغ شدن لپ تاپ و گوشی

مشکل داغ شدن لپ تاپ و گوشی

 

چگونه از داغ شدن بیش از حد گوشی یا لپ تاپ خود جلوگیری کنیم؟ 

داغ شدن بیش از حد گوشی یا لپ تاپ می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله استفاده بیش از حد، محیط گرم، خرابی قطعات داخلی و یا کارت‌های گرافیکی، به روز نبودن سیستم و سایر عوامل رخ دهد. برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد گوشی یا لپ‌تاپ، می‌توانید از روش‌هایی که در این مطلب از بیتوته قرار داده ایم استفاده کنید.

گرمای بیش از حد می تواند یک مشکل رایج در دستگاه های الکترونیکی مانند تلفن ها و لپ تاپ ها باشد، به ویژه هنگامی که آنها برای مدت زمان طولانی یا در محیط های گرم استفاده می شوند. به طور کلی، دمای یک لپ تاپ را زیر 50 درجه سانتی گراد و گوشی خود را بین 16 تا 22 درجه سانتی گراد نگه دارید. مک بوک ها بین 10 تا 32 درجه سانتی گراد بهترین عملکرد را دارند. دستگاه ها را از نور مستقیم خورشید و مکان های داغ دور نگه دارید. در هنگام گرمای زیاد دستگاه ها را خاموش کنید. تا زمانی که دستگاه خنک نشده است از آن استفاده نکنید.

برنامه های پر مصرف باتری مانند GPS، 4G یا 5G و روشنایی بالای صفحه را خاموش کنید. از تنظیمات موج برق استفاده کنید.

 

جلوگیری از داغ شدن گوشی یا لپ‌تاپ, مشکل داغ شدن لپ تاپ, گرم شدن بیش از حد گوشی و لپ تاپ و کاهش عمر باتری

گرم شدن بیش از حد گوشی و لپ تاپ باعث کاهش عمر باتری می شود 

 

اثرات داغ شدن بیش از حد گوشی یا لپ تاپ

گرم شدن بیش از حد تلفن یا لپ تاپ می تواند چندین اثر منفی داشته باشد، از جمله:

• کاهش عمر باتری: گرمای بیش از حد می تواند باعث شود باتری سریعتر تحلیل رفته و طول عمر کلی آن را کاهش دهد.

• مشکلات عملکرد: هنگامی که دستگاه بیش از حد گرم می شود، می تواند برای جلوگیری از آسیب بیشتر، سرعت آن کاهش یابد یا حتی خاموش شود. این می تواند باعث تاخیر یا کاهش سرعت دستگاه شود و منجر به تجربه کاربری ضعیف شود.

• از دست دادن اطلاعات: گرمای بیش از حد می تواند باعث از کار افتادن هارد دیسک و سایر دستگاه های ذخیره سازی شود و منجر به از دست رفتن داده های مهم شود.

• آسیب سخت افزاری: گرمای بیش از حد می تواند باعث آسیب دائمی به قطعات سخت افزاری داخلی مانند CPU، کارت گرافیک و مادربرد شود که تعمیر یا تعویض آن می تواند هزینه بر باشد.

• خطرات ایمنی: گرمای بیش از حد نیز می تواند خطر ایمنی ایجاد کند، زیرا در موارد نادر می تواند باعث متورم شدن یا حتی انفجار باتری شود.

 

بنابراین، مهم است که اقداماتی را برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد تلفن یا لپ تاپ خود انجام دهید. در این مقاله نحوه جلوگیری از داغ شدن بیش از حد لپ تاپ و گوشی هوشمند در روزهای گرم توضیح داده شده است.

 

جلوگیری از داغ شدن گوشی یا لپ‌تاپ, مشکل داغ شدن لپ تاپ, نگهداری لپ تاپ در دمای زیر 50 درجه سانتی‌گراد

لپ تاپ را با باید در دمای زیر 50 درجه سانتی‌گراد نگهداری کنید

 

راهکارهای جلوگیری از داغ شدن گوشی یا لپ‌تاپ

دما را بررسی کنید

اگرچه گرم شدن رایانه ها و تلفن های هوشمند به دلیل گرم شدن باتری کاملاً طبیعی است، اما البته حد بالایی برای گرم شدن این دستگاه ها قبل از شروع گرم شدن بیش از حد وجود دارد.

 

دستورالعمل کلی برای لپ‌تاپ‌ها این است که آنها را در دمای زیر 122 درجه فارنهایت (50 درجه سانتی‌گراد) نگه دارید و برای پردازنده‌های جدیدتر، دمای بیشتری وجود دارد.

اگر احساس می‌کنید که لپ‌تاپ شما خیلی داغ است و مشکلات عملکردی را نشان می‌دهد، از یک ابزار رایگان نظارت بر دما استفاده کنید تا ببینید آیا لپ‌تاپ شما در خطر داغ شدن بیش از حد است یا خیر. اگر لپ‌تاپ‌تان را بیش از حد گرم کرده باشد، متوجه می‌شوید.

 

برخی از گوشی‌های هوشمند حسگرهای دمایی داخلی را ارائه می‌کنند که می‌توانند به شما اطلاع دهند که آیا تلفن یا باتری بیش از حد داغ می‌شود، و بسیاری از تلفن‌های هوشمند در صورت داغ شدن بیش از حد تلفن، به‌طور خودکار خاموش می‌شوند.

 

اپل یک منطقه دمایی ایده آل بین 62 تا 72 درجه فارنهایت (16 تا 22 درجه سانتی گراد) را برای عملکرد خوب آیفون ها توصیه می کند و دمای محیط بالاتر از 95 درجه فارنهایت (35 درجه سانتیگراد) را به عنوان دماهای مخرب توصیف می کند که می تواند برای همیشه ظرفیت باتری را از بین ببرد. مک‌بوک‌ها اگر دما بین 50 تا 95 درجه فارنهایت (10 تا 35 درجه سانتی‌گراد) باقی بماند، بهترین عملکرد را دارند.

 

برای ذخیره آیفون یا مک بوک خود، می توانید آن را در دمای بین -4 درجه و 113 درجه فارنهایت (20- تا 45 درجه سانتیگراد) نگه دارید.

لپ تاپ یا گوشی هوشمند خود را از نور مستقیم خورشید و اتومبیل های داغ دور نگه دارید

مراقب باشید که وسایل خود را کجا می گذارید. هر کسی که در یک روز گرم در یک ماشین دربسته بوده است می تواند به شما بگوید که هوا  واقعاً بسیار گرم است و پوست ما تنها چیزی نیست که از هوای گرم متنفر است. دستگاه خود را در آن مناطق با گرمای زیاد خاموش کنید و سعی کنید فقط در مکانهای خنک تر از آنها استفاده کنید. 

 

منتظر بمانید تا لپ تاپ یا تلفن هوشمند شما خنک شود

هنگامی که از یک منطقه گرم به یک منطقه معتدل تر می روید، صبر کنید تا لپ تاپ یا تلفن هوشمند شما کمی خنک شود و آن را دوباره روشن کنید. در حالت ایده‌آل، صبر کنید تا دستگاه محدوده عملکرد حرارتی عادی خود را از سر بگیرد.

 

برنامه های پر مصرف باتری را خاموش کنید

برنامه ها و ویژگی های پر مصرف باتری را خاموش کنید. نه تنها ویژگی هایی مانند GPS و 4G/5G یا بالاترین روشنایی صفحه نمایش بر عمر باتری لپ تاپ یا تلفن هوشمند شما تأثیر می گذارد، بلکه باعث می شود باتری شما داغ تر شود.

همچنین، از دستگاه خود در حالت صرفه جویی در باتری استفاده کنید تا باتری کمتری مصرف کنید و گرمای باتری را به طور خودکار کاهش دهید.

 

از پایه خنک کننده لپ تاپ استفاده کنید

پایه خنک کننده لپ تاپ یک سرمایه گذاری عالی است. این پایه ها نه تنها گرما را از لپ تاپ شما می گیرند، بلکه لپ تاپ شما را به صورت ارگونومیک قرار می دهند. اگر لپ تاپ شما خیلی داغ می شود آن را روی یک پایه خنک کننده قرار دهید. 

 

لپ تاپ یا گوشی هوشمند خود را در صورت عدم استفاده خاموش کنید

وقتی هوا واقعاً گرم است، شاید بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که دستگاه خود را خاموش کنید و شارژ آن را برای زمانی که واقعاً نیاز به استفاده از آن دارید ذخیره کنید.

برخی از دستگاه‌ها زمانی که خیلی داغ می‌شوند به‌طور خودکار خاموش می‌شوند، بنابراین قطع کردن برق هر قطعه یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای خنک کردن تلفن یا لپ‌تاپ است.

 

پس از 15 دقیقه قرار گرفتن در یک فضای خنک‌تر، می‌توانید با خیال راحت دوباره آن را روشن کنید و اگر عمدتاً تنظیم شده است و در محدوده‌های عملکرد حرارتی توصیه شده‌ قرار دارد، می‌توانید از آن به طور معمول استفاده کنید.

 

برخلاف انسان‌هایی که در هنگام تب بالا از خنک‌سازی سریع سود می‌برند، قرار دادن دستگاه بیش از حد گرم شده در فریزر یا مکان های خیلی سرد کمکی نمی‌کند. در واقع، فشار سریع روی اتصالات داخلی ممکن است سیم‌های ظریف داخل دستگاه را قطع کند و به آن آسیب برساند یا از بین ببرد.

 

جلوگیری از داغ شدن گوشی یا لپ‌تاپ, مشکل داغ شدن لپ تاپ, خنک نگه داشتن لپ تاپ

برای خنک نگه داشتن لپ تاپ آن را روی یک سطح سخت قرار دهید

 

دستگاه خود را روی سطح سخت نگه دارید

سطوح نرم مانند پتو یا بالش می توانند گرما را به دام بیندازند و باعث داغ شدن بیش از حد دستگاه شوند. بهتر است دستگاه خود را روی یک سطح سخت مانند میز نگه دارید.

 

دستگاه خود را با تهویه مناسب نگه دارید

مطمئن شوید که دریچه های دستگاه شما توسط چیزی مانند کاغذ یا کتاب مسدود نشده باشد. این می تواند جریان هوا را محدود کرده و باعث داغ شدن بیش از حد دستگاه شما شود.

 

از استفاده از دستگاه در هنگام شارژ خودداری کنید

استفاده از دستگاه در حین شارژ می‌تواند باعث گرم شدن سریع آن شود. بهتر است قبل از استفاده مجدد صبر کنید تا کاملاً شارژ شود.

 

دریچه ها و فن های دستگاه خود را تمیز کنید

گرد و غبار و زباله می تواند در دریچه ها و فن های دستگاه شما جمع شود و جریان هوا را محدود کرده و باعث گرم شدن بیش از حد آن شود. از یک برس نرم یا هوای فشرده برای تمیز کردن مرتب آنها استفاده کنید.

 

با رعایت این نکات می توانید از داغ شدن بیش از حد گوشی یا لپ تاپ خود جلوگیری کرده و عمر دستگاه خود را افزایش دهید.

 

جلوگیری از داغ شدن گوشی یا لپ‌تاپ, مشکل داغ شدن لپ تاپ, کند شدن دستگاه یکی از نشانه های گرم شدن بیش از حد لپ تاپ

کند شدن دستگاه یکی از نشانه های گرم شدن بیش از حد لپ تاپ و گوشی است

 

چه نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد دستگاه من بیش از حد گرم شده است؟

چندین نشانه وجود دارد که دستگاه شما ممکن است بیش از حد گرم شود. در اینجا برخی از موارد رایج وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

• در لمس دستگاه شما احساس گرما می کند: اگر دستگاه شما به طور غیرعادی در لمس گرم است، به خصوص در اطراف باتری یا نواحی هواکش، می تواند نشانه گرم شدن بیش از حد آن باشد.

 

• دستگاه شما کند است یا پاسخ نمی دهد: هنگامی که دستگاه بیش از حد گرم می شود، می تواند باعث کند شدن یا عدم پاسخگویی پردازنده شود، که می تواند باعث شود دستگاه شما کند یا متوقف شود.

 

• دستگاه شما به طور غیرمنتظره خاموش یا راه اندازی مجدد می شود: در موارد شدید، دستگاهی که بیش از حد گرم شده است ممکن است خود به خود خاموش یا راه اندازی مجدد شود تا از آسیب یا خرابی جلوگیری شود.

 

• پیام‌های هشدار را می‌بینید : برخی از دستگاه‌ها ممکن است پیام‌های هشداری را هنگامی که تشخیص دهند دستگاه در حال داغ شدن بیش از حد است نمایش دهند. این پیام ها ممکن است به صورت پاپ آپ یا اعلان ظاهر شوند.

 

• عمر باتری شما کمتر از حد معمول است: گرمای بیش از حد می تواند باعث شود باتری دستگاه شما سریعتر از حد معمول تخلیه شود که می تواند عمر باتری را کاهش دهد.

 

اگر متوجه هر یک از این علائم شدید، مهم است که اقداماتی را برای خنک کردن دستگاه خود و جلوگیری از داغ شدن بیشتر انجام دهید.  

 

نتیجه

با توجه به مطالبی که بالا گفته شد، می‌توان نتیجه گیری کرد که داغ شدن بیش از حد گوشی یا لپ‌تاپ می‌تواند برای کاربران این دستگاه‌ها مشکلاتی ایجاد کند، از جمله کاهش عمر باتری، کاهش سرعت و امکان ایجاد خطراتی برای دستگاه و کاربر.

برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد گوشی یا لپ‌تاپ، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. به طور کلی، اگر دستگاه خود را در مقابل داغ شدن بیش از حد حفظ کنید، می‌توانید عمر آن را افزایش دهید و از تجربه کاربری بهتری برای خود لذت ببرید.

 

گردآوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,خدمات سیم کارت و تلفن همراه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023