بوکمارک کردن وبسایت در iPad بوکمارک کردن وبسایت در آیپد, مرورگر Safari

بوکمارک کردن وبسایت در iPad

 

اپل آیپد مرورگر Safari را در تمامی نسخه های iOS دانلود می کند تا بتوانید دقیقاً همانند آنچه در رایانه یا لپ تاپ خود انجام می دهید ، در وب سایت ها گشت و گذار کنید. بوکمارک سایتها در iPad کمی با نحوه انجام این کار در رایانه متفاوت است.

 

دستورالعمل های موجود در این مقاله برای iPad های دارای iOS 12 ، iOS 11 یا iOS 10 اعمال می شود.

 

افزودن بوکمارک جدید در سافاری :

دو راه برای افزودن بوکمارک در سافاری وجود دارد. سریعترین روش فشار دادن و نگه داشتن نماد بوکمارک در بالای صفحه و افزودن نشانک از فهرست ظاهر شده است.

 

 بوکمارک کردن وبسایت در آیپد, مرورگر Safari

با فشار دادن و نگه داشتن نماد نشانک ، یک نشانک اضافه کنید

 

با افزودن نشانک جدید با استفاده از Share Icon

مرورگر Safari را باز کنید.

 

هنگامی که پنجره مرورگر باز می شود ، در نوار بالای صفحه ضربه بزنید و URL را وارد کنید یا وارد وب سایتی که می خواهید نشانه گذاری کنید ،شوید.

 

پس از باز شدن صفحه ، نماد Share سافاری را انتخاب کنید ، که به نظر می رسد مربعی است که دارای یک فلش بالا است. (در نوار ابزار اصلی مرورگر ، در سمت راست فیلد حاوی URL قرار دارد.)

 

 بوکمارک کردن وبسایت در آیپد, مرورگر Safari

بوک مارک ها در safari

 

Add Bookmark را از صفحه پاپ آپ که باز می شود انتخاب کنید.

 

 بوکمارک کردن وبسایت در آیپد, مرورگر Safari

منوی پاپ آپ گزینه های Add Bookmark را نشان می دهد

  

عنوان و نشانی اینترنتی کامل صفحه فعلی را که شما آن را علامت گذاری کرده اید همراه با موارد دلخواه آن مشاهده کنید. متن عنوان قابل ویرایش است. در قسمت عنوان روی دایره X ضربه بزنید تا آن را حذف کرده و عنوان جایگزینی را تایپ کنید. مکانی که در آن نشانک جدید شما ذخیره می شود نیز قابل ویرایش است. پوشه Favorites به طور پیش فرض است ، اما می توانید با ضربه زدن به Favorites و انتخاب پوشه دیگر ، پوشه دیگری را انتخاب کنید.

 

 بوکمارک کردن وبسایت در آیپد, مرورگر Safari

نام و URL وب سایت بوکمارک شده را نشان می دهد

 

هنگامی که از تنظیمات راضی هستید ، روی دکمه  Save ضربه بزنید ، که نشانک جدید را ذخیره می کند و شما را به پنجره اصلی Safari می برد.

 

انتخاب یک وب سایت مشخص شده در سافاری

برای دستیابی به یک نشانک ذخیره شده ، نماد Bookmark را انتخاب کنید - همان کتابی که به نظر می رسد مانند یک کتاب باز است - در بالای هر صفحه قرار دارد.

 

 بوکمارک کردن وبسایت در آیپد, مرورگر Safari

نماد نشانک در بالای هر صفحه صفری ظاهر می شود

 

یک پانل جدید ظاهر می شود که می توانید برای مشاهده سایت های بوکمارک شده در پوشه ، روی گزینه های Favorite - یا هر پوشه دیگر - ضربه بزنید. برای دیدن همه پوشه ها ، روی All در بالای پنل ضربه بزنید.

 

    صفحه ای که پانل بوکمارک های باز را نشان می دهد

 

برای باز کردن صفحه وب در Safari ، روی هر نشانک ضربه بزنید.

 

 

اطلاعات بیشتر درباره بوکمارکها در Safari

در پایین صفحه بوکمارک گزینه Edit است که می توانید برای افزودن پوشه های جدید یا حذف سایت های بوکمارک از لیست ضربه بزنید. همچنین می توانید همانطور که یک بوکمارک را به سمت بالا یا پایین در لیست می کشید ، ترتیب بوکمارک ها را در یک پوشه مرتب کنید. پس از اتمام ایجاد تغییرات ، روی Done ضربه بزنید .

 

اگر بیش از یک رایانه یا دستگاه همراه اپل دارید و Safari را تنظیم کرده اید که بتوانید با استفاده از iCloud بین آنها همگام سازی کنید ، هر تغییری که در بوک مارک های خود در Safari در iPad خود ایجاد کنید ، در Safari در سایر دستگاه های همگام سازی کپی شده است.  

 

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------