آخرین اخبار اقتصادی

کمیسیون مسکن،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

اضافه حساب 165 میلیون تومانی کمیسیون مسکن/ تعزیرات جلو آمد

مدیرکل تعزیرات حکومتی اصفهان از برگرداندن یک میلیارد و 650 میلیون ریال اضافه دریافتی حق کمسیون از واحد صنفی املاک به شاکی…

معاون رئیسی: ادارات و سازمان‌های خصوصی می توانند در روز‌های تعطیل سرکار برونداخبار،اخبار جدید،اخبار روز
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: به دلیل اختلافات زمانی شب و روز همه کشورهای جهان در یک ساعت مشخص سرکار نمی روند و این موضوع خللی به کسب و کارهای جهانی وارد نمی کند.

به گزارش همشهری،محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره تعطیلی دور روزه در کشور اظهار داشت: دولت سیزدهم در لایحه ای به مجلس پیشنهاد داد تا دو روز در هفته به طور کامل تعطیل اعلام شود. چرا که برای مثال هم اکنون در تهران پنجشنبه ها تعطیل است اما در شهرستان ها این گونه نیست. همین طور برخی وزارت خانه ها مثل بهداشت و آموزش پرورش بخش های آموزشی شان در پنجشنبه ها تعطیل هستند اما وزارت خانه ها و بخش های دیگر اینگونه نیست. لذا نیاز است تا یکنواختی در بحث تعطیلات در کشور بوجود آید. یکی از روزهای تعطیل که جمعه ها است. اما در مورد روز تعطیل دیگر دولت پیشنهاد داد خوش یک روز را مشخص کند. اما مجلس اعلام کرد که روز دوم را خودشان میخواهند مشخص کنند.

 

وی ادامه داد: ابتدا در کمیسیون اجتماعی مجلس روز شنبه برای تعطیلی پیشنهاد میشد اما در نهایت به این جمع بندی رسیدند که پنجشنبه ها به طور کامل تعطیل شود. چرا که هم مطابق عرف کشور ماست و هم اکنون نیز عملا پنجشنبه ها نیمه تعطیل است و از سوی دیگر روز شنبه یک روز جدی کاری برای مردمان ایران است.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره این موضوع که تعطیلی پنجشنبه در کشور با کشورهای دیگر همخوانی ندارد اظهار داشت: هم اکنون عصر ارتباطات است و برای ارتباط با بازار دیگر کشورها حتما نیاز نیست مردم به ادارات و سازمان ها مراجعه کنند. بلکه در هرجایی و در هر زمانی میتوان با دیگر کشورها ارتباط برقرار کرد. نکته بعدی نیز این است که اجباری بر تعطیلی همه ادارات و سازمان ها در پنجشنبه نیست. بلکه ادارات و سازمان های خصوصی که فکر میکنند نیاز است میتوانند در روزهای تعطیل نیز سرکار بروند. هم اکنون نیز در وزارت خارجه ایران بعضی از کارمندان در روزهای جمعه نیز سرکار می‌آیند. بنابراین تعطیلی پنجشنبه ها برای مردمان عادی در بازارها و مشاغل آزاد خیلی محدودیتی ایجاد نخواهد کرد.

 

حسینی در پایان تاکید کرد : درحال حاضر به دلیل اختلافات زمانی شب و روز همه کشورهای جهان در یک ساعت مشخص سرکار نمیروند و مشاهده می کنیم این موضوع خللی به کسب و کارهای جهانی وارد نمی کند. در نهایت باید گفت دولت در تعیین روز تعطیل تابع تصمیم مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------