دو توصیه کلیدی به متقاضیان تبدیل به احسن ملکدمای معاملات مسکن قدری بالا رفته است؛ این واقعیتی است که از ناحیه فعالان بازار مسکن تایید می‌شود و قاعدتا در آمار معاملات مسکن بهمن‌‌‌ماه نیز نمود پیدا خواهد کرد. اما خرید در بازار فعلی به‌ویژه برای متقاضیان تبدیل به احسن نیازمند توجه به دست‌‌‌کم دو نکته کلیدی است.

به گزارش  دنیای‌اقتصاد ، بازار مسکن در وضعیت رکود معاملات برای تبدیل به احسنی‌‌‌ها شرایط بهتری دارد؛ چراکه آنها فرصت دارند همه فایل‌‌‌های موجود را بررسی کنند، بدون اینکه نگران تغییر قیمت پیشنهادی فروش از ناحیه فروشنده باشند. اما به همان اندازه که به لحاظ قیمت، خرید در بازار راکد مسکن برای تبدیل به احسنی‌‌‌ها ساده‌‌‌تر است، فروش در چنین بازاری برای آنها سخت است.

 

اما شرایط این روزهای بازار مسکن تحت‌تاثیر رونق نسبی معاملات با توجه به روال سنتی و همیشگی بازار در ایام شب عید قدری متفاوت است؛ به نحوی که در این بازار فروش خانه اول برای تبدیل به احسنی‌‌‌ها ساده اما خرید برای آنها سخت است. قیمت‌های پیشنهادی فروشنده‌‌‌ها در بازاری که حضور تقاضای خرید موثر بر حجم عرضه می‌‌‌چربد، ممکن است درست در وقت معامله تغییر کند و این کار را برای تبدیل به احسنی‌‌‌ها که دو معامله در پیش دارند، دشوار می‌کند. اما در عین حال نقطه قوت این بازار برای متقاضیان تبدیل به احسن این است که زمان زیادی را در صف انتظار فروش باقی نمی‌‌‌مانند و به راحتی می‌توانند آپارتمان خود را به پول تبدیل کنند.

 

در چنین شرایطی تبدیل به احسنی‌‌‌ها باید به دو نکته کلیدی توجه کنند؛ یکی اینکه قبل از اقدام به فروش واحد قبلی خود، دست‌‌‌کم دو یا سه واحد آپارتمان مناسب خرید را در بازار شناسایی کرده باشند که اگر یکی از این واحدها فروش رفت، گزینه‌‌‌های مطلوب دیگر از پیش مشخص باشد و معامله فروش واحد قبلی به واسطه خارج شدن یک فایل از بازار، به کلی منتفی نشود. نکته دوم این است که این گروه از معامله‌‌‌گران ملک باید ترجیحا دو معامله (فروش واحد قبلی و خرید واحد جدید) را در یک روز و حتی در صورت امکان در یک جلسه منعقد کنند.

 

بازار مسکن ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
 
 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023