رشد اندک شاخص بورس در معاملات دومین روز هفته بورس ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
شاخص کل بورس تهران امروز (یکشنبه، ۱۳ شهریورماه) با هفت واحد افزایش در ارتفاع یک ‌میلیون و ۴۲۶ هزار واحدی ایستاد. 

به گزارش ایرنا، شاخص هم‌وزن با یک هزار و ۳۸ واحد افزایش به ۴۰۹ هزار و ۱۲ واحد و شاخص قیمت با ۶۲۱ واحد رشد به ۲۴۴ هزار و ۷۶۵ واحد رسید.

 

شاخص بازار اول، ۶۸۱ واحد کاهش و شاخص بازار دوم، ۲ هزار و ۸۰ واحد افزایش را ثبت کرد.

 

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از چهار میلیارد و هفت میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۴ هزار و ۴۵۷ میلیارد ریال معامله شد.

 

همچنین ایران خودرو (خودرو) با ۲۱۶ واحد، نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) با ۱۶۱ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۱۳۹ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۱۳۰ واحد، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) با ۸۳ واحد و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) با ۷۸ واحد و باما (کاما) با ۶۶ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

 

در مقابل بانک ملت (وبملت) با ۲۰۱ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۱۸۱ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۱۴۸ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۰۶ واحد، بانگک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۰۴ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۱۰۱ واحد و گروه مپنا (رمپنا) با ۹۵ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

 

بر پایه این گزارش، امروز نماد گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، سایپا (خساپا)، ایران خودرو (خودرو)، نوش مازندران (غنوش)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

 

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۷۴۸ میلیون و ۷۹۳ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۳۱۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

 

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۷ واحد افزایش داشت و به ۱۷ هزار و ۴۴ واحد رسید.

 

در این بازار ۲ میلیارد و ۶۴۹ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۷۲ هزار و ۵۶۸ نوبت بود.

 

شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی شیراز (شراز) و بیمه تجارت نو (بنو) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند و همچنین بیمه پاسارگاد (بپاس)، صنعتی مینو (غصینو)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای) و تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) تاثیر منفی بر این شاخص داشتند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023