آخرین اخبار اقتصادی

وام مسکن،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

شرایط دریافت وام ودیعه مسکن اعلام شد

بر اساس آخرین بخشنامه ابلاغ شده از سوی بانک مرکزی به ۲۰ بانک مختلف، تسهیلات ودیعه مسکن از ۴۰ میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون…

قالیباف: لایحه دولت برای افزایش حقوق‌ها ابهام دارد/لایحه به کمیسیون ارجاع شد قالیباف,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
رئیس مجلس گفت: ابهامات و اختلاف نظرهایی در خصوص لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری وجود دارد لذا براساس ماده ۱۵۳، لایحه به کمیسیون ارجاع می‌شود.

به گزارش تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه مقننه پس از تصویب کلیات لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری در جلسه علنی، گفت: در خصوص لایحه‌ای که دولت داد بحثی در کمیسیون بود که مورد بررسی قرار گرفت لذا در کمیسیون قطعی شد که این لایحه به عنوان «لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1401» محسوب شود.

 

وی افزود: این لایحه برای ترمیم حقوق کارکنان و بازنشسته‌های لشکری و کشوری است. الان هم آقای میرکاظمی و حاجی بابایی نکاتی را درباره لایحه مطرح کردند، روز گذشته جلسه‌ای در این خصوص داشتیم.

 

رئیس مجلس یادآور شد: درباره اصلاحاتی که در کمیسیون انجام گرفته اختلاف نظرهایی وجود دارد البته ما به آئین نامه داخلی مجلس توجه داریم و بیش از آن چه دولت پیش بینی کرده، پیش‌بینی نخواهیم کرد تا با اصول قانون اساسی مغایرتی پیش نیاید.

 

قالیباف افزود: از سوی دیگر باید توجه داشته باشیم که حل مشکلات کارکنان و بازنشسته های لشکری و کشوری، تمام کسانی که در قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مطرح هستند را شامل می‌شود اما اختلاف نظری در اینجا وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی تصریح کرد: دولت و مجلس هردو مصمم هستند که به کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری کمک کنند. مردم عزیز ما هم حتما می دانند که این کمک باید در حد توان دولت و اعتبارات موجود کشور باشد. مردم عزیز مطمئن باشند که این اولویت مدنظر هست و ما از ظرفیت‌ها برای حل این مشکلات استفاده خواهیم کرد.

 

رئیس مجلس در پایان اظهار کرد: با توجه به ابهاماتی که در موارد مورد بحث لایحه وجود دارد که مخالفان و موافقان کلیات هم به آن اشاره کردند، براساس ماده 153 آئین نامه داخلی به خاطر بار مالی، این لایحه را به کمیسیون برمی گردانیم و کمیسیون حداکثر ظرف امروز و فردا جزئیات آن را قطعی و نهایی کند و سریع به صحن برگرداند و ما خارج از نوبت به آن رسیدگی خواهیم کرد.

 

  

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023