آخرین اخبار اقتصادی

دستمزد ۱۴۰۲,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

وزیر کار درباره دستمزد ۱۴۰۲ چه گفت؟/ جزییات تغییرات رقم حقوق کارگران

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره دستمزد سال آینده کارگران گفت: اقلام مصرفی کارگری و کمک هزینه مسکن به گونه‌ای افزایش…

وضعیت اجاره آپارتمان‌‌‌های مسن در تهرانشوک اجاره‌‌‌نشینی، به بازار واحدهای مسکونی با عمربنای بالا یا آپارتمان‌‌‌های مسن نیز سرایت کرد.

 بررسی‌‌‌ها و تحقیقات میدانی  دنیای‌اقتصاد  نشان می‌دهد، در حالی که بازار اجاره واحدهای مسکونی مسن و سالخورده به عنوان آخرین سنگر و پناهگاه مستاجرها به دلیل کمتر بودن سطح اجاره‌‌‌بها، از ماه‌‌‌های قبل و همزمان با ثبت تورم بالا در این بازار در ماه‌‌‌های متوالی، مورد توجه خانوارهای کم‌‌‌درآمد قرار گرفته بود اما رصد شرایط در این بخش از بازار اجاره نشان‌دهنده دشوارتر شدن اوضاع برای خانوارهای متقاضی این آپارتمان‌‌‌هاست.

 

بررسی‌‌‌ها نشان می‌دهد، سطح اجاره‌‌‌بهای پیشنهادی برای واحدهای مسکونی با عمربنای بالاتر از 15 سال نیز به میزان محسوسی رشد داشته است و از سوی دیگر فاصله اجاره‌‌‌بهای پیشنهادی این آپارتمان‌‌‌ها با واحدهای با عمربنای کمتر نیز کاهش یافته است. علت این موضوع کاهش محسوس وزن فایل‌‌‌های نوساز در بازار اجاره تحت‌تاثیر رکود ساختمانی از یکسو و افزایش تقاضا برای اجاره آپارتمان‌‌‌های با عمربنای بیشتر از ماه‌‌‌های قبل تاکنون است.

 

  در برخی از محلات مصرفی شهر تهران، از ماه‌‌‌های قبل بازار اجاره آپارتمان‌‌‌های با عمربنای بیشتر به دلیل مناسب‌‌‌تر بودن سطح اجاره‌‌‌بهای این واحدها نسبت به واحدهای با عمربنای کمتر مورد توجه طیف قابل‌توجهی از متقاضیان این بازار به‌خصوص گروه‌‌‌های کم‌‌‌درآمد قرار گرفت. به دلیل ادامه تورم‌‌‌های بالا (تورم نقطه به نقطه حول و حوش 40‌درصد) در بازار اجاره در ماه‌‌‌های گذشته تاکنون و کاهش قدرت خرید افراد در این بخش از بازار مسکن، هم‌‌‌اکنون نه تنها شرایط برای مستاجرها در بازار واحدهای مسکونی برخوردار از امکانات و با عمربنای کمتر بسیار دشوار شده است بلکه بررسی‌‌‌ها حاکی است این دشواری به بازار واحدهای با عمربنای بالا نیز سرایت کرده است و مستاجرها در بازار این واحدها نیز با دشواری بیشتری نسبت به گذشته قادر به اجاره مسکن از این بخش بازار هستند.

 

پیش از این برخی از فایل‌‌‌هایی که هم‌‌‌اکنون در قالب واحدهای مسن به بازار اجاره عرضه می‌شد دست‌‌‌کم برای مدتی بدون متقاضی باقی می‌‌‌ماند اما هم‌‌‌اکنون این واحدها به عنوان واحدهای برخوردار از متقاضی شناخته می‌‌‌شوند.

 اجاره آپارتمان‌‌‌,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
 
 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023