آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,قیمت مرغ

التهاب قیمت مرغ در بازار/ نرخ هر کیلو مرغ به ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان رسید

عضو اتحادیه مرغداران گوشتی از افزایش نرخ مرغ خبر داد و گفت: امروز متوسط قیمت هر کیلو مرغ گرم ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است. عظیم…


جو روانی مهمترین دلیل افزایش قیمت گوجه اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قیمت گوجه
با ممنوعیت صادرات پیاز شاهد کاهش 2500 تومانی قیمت آن در میادین میوه و تره بار در مرحله اول بودیم و این احتمال وجود دارد که باز هم قیمت‌ها کاهش پیدا کند. 

رئیس اتحادیه بار فروشان گفت: با ممنوعیت صادرات پیاز شاهد کاهش 2500 تومانی قیمت آن در میادین میوه و تره بار در مرحله اول بودیم و این احتمال وجود دارد که باز هم قیمت‌ها کاهش پیدا کند همانطور که با ممنوعیت صادرات گوجه همان ابتدا قیمت آن 3500 تومان کاهش داشت.

 

اسدالله کارگر رئیس اتحادیه بار فروشان در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص تاثیر گذاری سیل بر بازار میوه گفت: تا کنون که این وضعیت تاثیری بر روی بازار نداشته است و امیدواریم در آینده هم نداشته باشد هر چند برای اثر گذاری و لمس آن زود است و باید منتظر روزهای آینده بمانیم اما نمی‌توان گفت که این مسئله تاثیر منفی نخواهد گذاشت.

 

وی در خصوص آخرین وضعیت قیمت پیاز و گوجه گفت: با ممنوعیت صادرات پیاز شاهد کاهش 2500 تومانی قیمت آن در میادین میوه و تره بار در مرحله اول بودیم و این احتمال وجود دارد که باز هم قیمت‌ها کاهش پیدا کند همانطور که با ممنوعیت صادرات گوجه همان ابتدا قیمت آن 3500 تومان کاهش داشت.

 

وی در خصوص افزایش قیمت گوجه فرنگی گفت: مطابق نرخ نامه امروز گوجه فرنگی معمولی از 4 هزار و500 تومان تا 7 هزار تومان قیمت گذاری شده که شاهد افزایش قیمت بودیم که اصلی‌ترین دلیل آن ایجاد جو روانی ناشی از آزاد شدن صادرات است تا کمبود محصول و یا سایر موارد.

 

کارگر در خصوص اثر گذاری این ممنوعیت های یک شبه صادرات بر روی تولید و کشت گفت:هیچ‌کس موافق این تصمیم گیری‌های یک شبه نیست و درخواستی که ما داریم این است که وزارت جهاد یک برنامه‌ریزی بلندمدت برای کشاورزها تدوین کند. به طور مثال یک قیمت متعادل را مشخص کند و بگوید اگر محصول شما به این قیمت فروش نرفت من آن را می‌خرم آن موقع است که می‌تواند برای صادرات نیز از آن محصول استفاده کند و یا اینکه از همان ابتدا کشاورز محصول خود را برای صادرات کشت می‌کند همه این ها به شرط داشتن برنامه بلندمدت و مدون امکان پذیر است.

 

وی در خصوص بازار میوه‌های بهارانه و نوبرانه گفت: با توجه به وضعیت موجود پیش بینی می‌کنیم که سال خوبی در بحث میوه‌های بهارانه داشته باشیم چون امسال مانند پارسال، سر درختی‌های ما دچار سرمازدگی نشدند و سیاه بهار را نداشتیم. بنابراین فکر می‌کنیم که امسال در بخش نوبرانه محصولات خوبی داشته باشیم و مشکلات سال گذشته را نداشته باشیم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------