قیمت روز مسکن ۱۳۹۸/۵/۲ | واحد ۶۰ متری در تهران، ۲۳۰ میلیون تومان اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , قیمت مسکن
بررسی قیمت مسکن در تهران حاکی از آن است یک واحد مسکونی ۳۰۰ متری در پونک با قیمت ۱.۵ میلیارد تومان و آپارتمان ۶۰ متری در آپادانا با قیمت ۲۳۰ میلیون تومان معامله شده است. 

به گزارش تسنیم، طی ماه‌های اخیر تعداد معاملات انجام شده بازار مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 70 درصد کاهش یافته است. افزایش بیش از 2 برابری قیمت‌ها قدرت خرید مردم را به شدت کاهش داده و باعث شده کمتر کسی بتواند وارد بازار مسکن شود. وام‌های پرداخت شده برای خرید مسکن نیز دیگر کارایی چندانی برای خریداران ندارند؛ در حال حاضر سقف تسهیلات مسکن 160 میلیون تومان است که بانک مسکن پس از یک دوره یکساله سپرده‌گذاری آنرا به متقاضیان پرداخت می‌کند. در خوشبینانه‌ترین حالت این 160 میلیون تومان، نیمی از ارزش خود را از دست داده است.

 

در این شرایط بغرنج کاهش شدید قدرت خرید مردم، آمار معاملات به شدت کاهش یافته که مسئولان وزارت راه و شهرسازی بر آن تاکید دارند. نگاهی به سامانه املاک وزارت راه حاکی از آن است که در مناطق 22 گانه آمار معاملات کاهش چشمگیری داشته و طی تیرماه امسال کمتر از 50 فقره معامله در این سامانه ثبت شده است.

 

بر این اساس در منطقه 15 محله ابوذر یک واحد مسکونی 4 ساله 52 متری به قیمت 344 میلیون تومان، واحد نوساز 300 متری در پونک به قیمت 1.5 میلیارد تومان (هر مترمربع 5 میلیون تومان)، آپارتمان یک سال ساخت 90 متر در آپادانا به قیمت یک میلیارد و 260 میلیون تومان و واحد 392 متری در همین منطقه (آپادانا) به قیمت 3 میلیارد تومان فروخته شده است.

 

یک واحد مسکونی 90 متری نوساز در کرمان به قیمت یک میلیارد و 336 میلیون تومان معامله شده است،‌یعنی هر مترمربع 14 میلیون و 844 هزار تومان. همچنین در حسن آباد زرگنده واحد 87 متری 58 سال ساخت به قیمت یک میلیارد و 50 میلیون تومان و آپارتمان 67 متری نوساز در خلیج‌فارس به قیمت 429 میلیون تومان معامله شده است.

 

در شهرک هما مرزداران یک واحد مسکونی به مساحت 66 متر به قیمت یک میلیارد و 132 میلیون تومان (قیمت هر متربع حدود 17 میلیون تومان)، در تولید دارو واحد 49 متری به قیمت 341 میلیون تومان و در ازگل آپارتمان 75 متری 3 ساله به قیمت 915 میلیون تومان فروخته شده است. در منطقه 18 محله یافت آباد یک واحد مسکونی 23 ساله 60 متری به قیمت 230 میلیون تومان معامله شده است؛ یعنی هر مترمربع حدود 3 میلیون و 833 هزار تومان.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------