آغاز ثبت نام مسکن ملی برای سه استان جدید از امروز/ چک برگشتی‌ها حذف می‌شوند / هیچ رانتی در ثبت نام‌ها وجود ندارد اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, مسکن ملی
سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه از امروز ثبت نام سه استان گلستان، کردستان و کهکیلویه و بویر احمد شروع و تا سه شنبه ادامه دارد، گفت: برای هر واحد 250 تا 300 میلیون تومان، آورده اولیه حدود 50 تا 70 میلیون خواهد بود. البته در مواردی هزینه زمین هم به آن اضافه می‌شود. 

پروانه اصلانی در گفت‌وگو با ایلنا درباره آخرین وضعیت ثبت‌نامه در سایت مسکن ملی اظهار داشت: امروز شنبه- 25 آبان ماه- متقاضیان در سه استان گلستان، کردستان و کهکیلویه و بویراحمد امکان ثبت نامه در سایت را دارند و سایت مسکن ملی برای مردم این سه استان از امروز تا سه شنبه باز خواهد بود.

 

وی با درباره محدود بودن ظرفیت ثبت نام در سایت مسکن ملی گفت: سایت ثبت نام در سه شنبه هفته گذشته برای سه استان قم،  خراسان شمالی و جنوبی از 10 صبح باز شد و کمتر 2 ساعت در استان قم ظرفیت به حد نصاب رسید و سایت برای این استان بسته شد.

 

سرپرست دفتر اقتصاد مسکن در پاسخ به این سوال که برخی مدعی هستند در حین ثبت نام با مشکل فنی مواجه شدند و از ثبت نام جا ماندند، ادامه داد: سه شنبه گذشته سایت ثبت نام مسکن ملی از ساعت 10 صبح باز شد و تنها 10 دقیقه اول به دلیل بازدید بالا سایت برای همه بازدیدکنندگان از دسترس خارج شد که بلافاصله این مشکل حل شد که البته این مشکل هم به سایت برنمی‌گشت.

 

اصلانی افزود: برای استان قم 4 هزار و 400 واحد ظرفیت بنابر اراضی تعیین شده وجود داشت در کمتر از دو ساعت به حد نصاب رسید. در ثبت نام سه استان اول سایت 221 هزار بازدید کننده داشت که تعداد ثبت نام کنندگان حدود 30 هزار نفر بودند.

 

وی با تاکید بر اینکه فرصت برای همه در ثبت نام مسکن ملی یکسان است، گفت: از سه روز گذشته اعلام می‌شود که سایت برای چه استان‌هایی باز می شود و هیچ رانتی برای کسی در ثبت نام وجود ندارد.    

 

اصلانی با بیان اینکه ظرفیت این برنامه در کل کشور 400 هزار واحد است، اظهار داشت : ظرفیت این برنامه محدود است چراکه منابع بانکی و اراضی محدودی در اختیار داریم. قرار است این 400 هزار واحد در هزار و 312 شهر به اجرا برسد بنابراین طبیعی است که ظرفیت در شهرها محدود باشد.    

 

سرپرست دفتر اقتصاد مسکن با تاکید بر اینکه تمام ثبت‌نام کنندگان پالایش می‌شوند و آنهایی که واجد شرایط نیستند حذف خواهند شد، افزود: چندین شرط برای ثبت نام کنندگان محرز شده است و افرادی هم که چک برگشتی داشته باشند از لیست حذف خواهند شد و تمام این استعلام‌ها از نظام بانکی گرفته می‌شود و تنها خوش حساب‌ها پذیرفته خواهند شد.  

 

وی با اشاره به سپرده گذاری ثبت نام کنندگان ادامه داد: اعداد و ارقام آورده اولیه برای هر پروژه متفاوت است اما برای واحد 250 تا 300 میلیون، تومان آورده اولیه حدود 50 تا 70 میلیون خواهد بود. البته در مواردی هزینه زمین هم به آن اضافه می شود.

 

اصلانی درباره بازه زمانی ثبت نام تمام استان‌ها در سایت مسکن ملی گفت: در تلاش هسیتم تا پایان سال ثبت نام تمام استان‌ها به پایان برسد و برنامه زمان بندی ثبت نام استان‌ها اعلام می‌شود اما ممکن است با تامین زمین به مروز ظرفیت های جدید اضافه شود.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------